sügis/talvised tegevused

enne külma kontroll(22.12.2013)

Käisin mesilasi vaatamas, sooviks teada kas soojustus mis mul on nende
jaoks pandud on piisav ja kas on mõttet praegu talveasendisse lennulauda
panna? proovisin aga kui panin tulid mesilased uudistama miks nende
lennulauda puhastasin ja püsti lükasin(mesilased ei hakkanud lendama ronisid välja ja siis läksid sisse tagasi), aga ühte mesilast nägin raamide
peal ka uudistamas(talveks 10-12 raami hauet oli koondamise ajal palju)
(soojustuseks on ajalehed sest arvasin et vb kasvuhoone kile ei anna nii palju õhku läbi, tühi kartuli kott, põhuga kartuli kott, paksemad vahelauad 5cm kaugusel ka õhemad vahelauad mõlemad vahelauad on põrandast vahepulga kõrgusel 0,5-1cm)

LisaSuurus
uudistamas mis nende lennulauaga juhtus1008.83 KB
 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

alustan löpust

alustan vastamist löpust. 0,5 on vähe vöitu. normaalne oleks 1-2 cm

lamavas talveks kilet pole soovitav peale jätta, eriti kui kasutad vahe liiste. Kuna  talvel on kasulikum kui niiskus tarust vällja läheks, kile aga takistab seda. Suvel aga panakse kile selleks et haudme kasvatuseks on niiskust vaja, ja siis kile seda oiab.

Ma ei taha uskuda et sul oli 12 raami hauet koondamisel.
nii et arvan et jätsid vets palju ruumi mumidele.

väga hul ka pole, olen hulemaid näinud ( 8 raami hauet) ja raame oli jäätud18 tk.

pöhjus miks mesinikud nii teevad on selles et arvavad et mumidel jääb ruumi väheks.
Kuid nii se pole    ;kuna talvituma jäävad ainult need mesilased mis kooruvad sellest ni nimetatud 8 haudme raamist mis koondamise ajal nääd, teised aga teevad sügisesed toimetused ja lähevad looja karja..
Koondamise ajal vöib juhtuda et mumid vahelaua taga on , mite raamide vahel, see tuleb sellest et muidu kuumeneks pesa üle, kuid kui miinused tulevad ei nää sa ühtegi mumi vahelaua taga.

ajaleht soojustuseks ok öle mat ka ok

ajaleht imab ka niiskust. ja oiab ka sooja

Kui sul vaheliiste poleks oleks kile asendamine raske, kuna mumid sööks ajalehed ära soojustus mali kitiksid raamide külge, ja siis jäätakse kile peale et mate säästa kinni kitimisest.

kuna ni soe on siis mumid jah tulevad vaatama mis lenu aval toimub
mina näiteks lenu avasid ei kata ja ka midagi ei juhtu, kuid kui tahad panna siis miinus temperatuuridega paigalda

raamid

vabandust, hauet oli 8-9 raami aga sees on 10-12 raami kokku pole ülelugenud, see päev oli tuuline ja vihmane ei tahtnud neid segada väga.
Söötsin neile raamsöödanõust  ja väiksemast mis raamide peal on nii kaua pakusin neile siirupit kuni nad rohkem ei söönud ja jätsid nõusisse, umbes 20-25l söid ära

Kilet kasutan ise ka suvel kui suurem meekorjamine käib.

lennulaud

aga kas lennulaud on niimodi talve asendis nagu teisel pildil?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Lennulaua asend talveks

seal pildil ei ole kõige parem,mina paneks vähemalt plaadi poolviltu sinna lennulaua kohalt kõrgemale vastu maad,et lumi ei ummistaks lennuava.Plaat kaitseks tuule ja lume eest.Lennuava peaks olema täies ulatuses lahti nii et hiired läbi ei saaks.Korpustarudel on mul põhi 20 korda 25 sm täies ulatuses lahti ja lennuava samuti ,tuule lume kaitseks lennuava ees plaat ja ei ole mummud - 30 kraadiga ka ära külmunud.Tundub lamavtarru tugivad hiired tunduvalt rohkem kui korpustarru.Taru asukoha muutmine hiirte ei kaitse  kidlasti ,lennuava ees kasutada hiire siibrit,võrku ,taru peab olema ilma suuremate piludeta.Katuse õhutusavadel ees metallvõrk.Sipelgte vastu kasutan sipelgapulbrit,mida müüakse ehituspoodides.Nagu iga töö vajab ka mesilaste edukas pidamine teadmisi , oskusi ja kogemusi ,selleks on algajale väga hea H.Taltsi raamat Tegelik mesindus

Tegelik mesindus

olemas raamat, lugesin läbi aga mõndasid asju pole ja foorumis vähemalt inimesi kellel rohkem kogemust ja teavad neid asju.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

lenu laud

Tannu201 kirjutas:
aga kas lennulaud on niimodi talve asendis nagu teisel pildil?


Ütlen niipalju et sinu lenu  laud on valesti paigaldatud.

korpustel seliseid lenu laudu pole, ainult lamavatel

seline lenu laud paigaldatakse nii et lenulaua pik osa jääb ülese ja lühike osa alla. ( kui sa keeraksid selle lenu laua  teist pidi , nii et taru seina ja lenu laua sisse jääks kolmnurk) Seega peaks nii lai osa kui kitsa osa servad mineka vastu esimest seina. lenu ava peaks jääma selle kahe kolmnurga sisse (nii et lenulaua servad ei satuks lenu ava peale.

ventilatsioon toimub nüüd lenuavast läheb lenu laua ja seina vahele, sealt ta ülese ja alla ei saa, kuid küljed on lahti ja külgedelt tekib ventilatsiooni koridor.

see lenulaud on lihtsustatud varjant olen sellist näinud kus on ka küljed kinni löödud ja kitsal lauale on saetud ventilatsiooni  sooned, see oiaks ka hiired kinni  kuid sinu lenu laua  paigaldamisel tuleb ka iirte tökked panna ,kas iire restide näol vöi möni muu varjant.

sügisene ravi

kuidas tuleks mesilasi veel ravida? peale ravimriba või mis oleks soovitav teha lestade vastu jne?

Oblikhape

kuidas saaks oblikhapet veel kasutada peale aurustamise?