Mesinduspäeva järelkaja

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Õnnestus osaleda mõni nädal tagasi Põltsamaa mesinduspäeval!
Raske on leida mesindusüritust, kus kõneldakse mesindusest päriselt, ega jahuta raamatupidamisest, või E normidest jm. taolisest!
Põltsamaal kõneldi Eesti mesindusest:
Ilmar Särg: arst, kirjanik ja mesinik.....oli esimene lektor! Need ametinimetused võib ka vastupidises järjekorras kirjutada.
Tema mesindus oli, kui minu mesinduse pealt maha kirjutatud - see on väga kosutav teada, et keegi teeb samuti....mõningaid nüanse oleks veel lihtsamaks saanud ning näiteks lubihaudme juhtumil on kindlasti teised põhjused, kui arsti taustaga inimene oletas. Kuid kokkuvõtvalt väga sümpaatne lektor ning isegi oma lastest rääkis sarnaselt, kui minagi oma lastest kõnelen....Ärgitasin teda apiteraapiast kõnelema - kuna mu lootused olid just sel real kõrgendatud....millest ta ka veidi rääkis! Väga töökas , nutikas ja vinge inimene!

Teine lektor Reimand oli kah, minu jaoks väga oodatud.....kuna see hää, kuulus  MÕTS on ikkagi veel poole vanem, kui sama koostisega TÕMS!
Reimandi tarude saaga ning emade probleemid olid väga õpetlikud ning jutt austamist väärt, kui inimesed räägivad oma tagasilöökidest, või ebaõnnestumistest! Need on kõige õpetlikumad õppused ning siirus kõige austamist väärivam!
Kolmas lektor Aivargi oli olulise sõnumiga, edasipüüdlik...ta peab uskuma veel EML võimetesse ... selles suhtes olen ma lootuse kaotanud, et mingid "komisjonid" kunagi midagi korraldavad! Need on asjad, mis vajavad kohe muutmist.....ning nende muutmiseks ei ole mingeid takistusi! Komisjonid moodustatakse niiiiiiiiisamajahumiseks - auru väljalaskmiseks......ka mesinike maha rahustamiseks jne...
Kui ma kunagi hirmsasti lärmi lõin...mürgipritsi jääkide pihustamise pärast jäätmaadele ((ma väitsin, et seal õitsevad sajad meetaimed! Kuid seadusetegija oli ainult põhjavee peale mõelnud - nii H. L. rahva ees ütles)) valiti mind kah, mingisse kõrgesse vabariikliku komisjoni -MIDA POLE KUNAGI KOKKU KUTSUTUD!
Põltsamaal oli Aivari etteaste ajal ja varemgi väga asjalik, nutikate mesinike arutlus....
Järgmine tegelik mesinduspäev on Raplas- Kaereperes-Saunakülas 12. jaan.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Põltsamaa arutlusest veel

Põltsamaal läksid osad mesinikud väga põlema, kui sai mainitud, et oblikhape laguneb kuumutamisel sipelghappeks. Nagu ma aru sain oli neile keegi tugev lektor, kes varroa tõrjest on kõnelenud seda värskelt eitanud!
Te vaadake oblikhappe valemile otsa, siis näete, et see koosneb ju kahest sipelghappe molekulist......seda ütles juba ~15 aastat tagasi Taani vet.arst Rapla koolitusel, kelle trükise järgi on ka meil üks Mesilashaiguste brozüür välja antud...
Samuti jäi Põltsamaal Aivari ettekandest meelde, et Taanis on Apistan keelatud....see seal ju sama kaua keelatud, kuni teda müüakse....see rohkem kaubanduslik värk, kuna neil sama toimeainega (fluvalinaat) Bayvarol müügil....Kuid mõlemad on väega aledad ning mõtetud.....kah, ammu kindlaks tehtud....võrreldes hapetega! Mida ka hiljutine Varroa uuring kinnitas! Kui aga mõningatel mesinikel sellega õnnestub.laske aga käia!
KUID KELLEGILE EESTIS ON VÄGA VAJA JA  ON VÄGA KASULIK NÄIDATA, ET EESTU MESINIKUD EI SAA VARROAGA HAKKAMA! MIS ON ABSURD!

Kui jutt juba parasiitide peale läks, siis tõesti viimasel ajal ilmunud varroa tõrje brozüürides on fotodel mesilastäi - varroa lesta asemel. Kord ammu näitas seda mulle tuntud mesinik A.Rehtsalu emamesilasel....kuna täi toitub toitepiimast....siis ema lähedal võib neid kohata ka ammmesilastel. Kaid sellest ajast, kui tõrjume hapetega varroa-t (1x aastas- varsti juba 30 aastat) pole enam kohanud....ega ei esine meil ka akaraapise lesta! Mida jõukamates riikides - jõukamatel mesinikel esineb, kes igasugu keemiaga katsetavad jm. tsirkust teevad.
Lesta tõrjes oleme maailma edukamad olnud, kuna näiteks üle 20-25 aasta tagasi oli Talimaade oblikhappe gaasitamise aparaat Kanada mesinduslehel väljas - pealkirjaga " Punaste" varroa tõrje aparaat! Ja toll ajal tegi Vahur ka oblikhappe gaasitamisega  katse üledoseerimise võimalikkusest .....mis ei osutunud võimalikuks - või selgemalt oblikhappe gaasiga ei ole võimalik üledoosi anda!
Küll aga auruga....
Too vahva A.Rehtsalu, sai mul kord näpust kinni, kui tahtsin tillukest skorpioni (raamatu-skorpion) tarus, laiaks vajutada - pidi vajalik ja kasulik olema!
Niipalju siis mesindusest!

Jututoa moderaator

Oblikhappest sipelghape

Kogu lugupidamise juures Metsamumm soovitan selgeks teha, millistel tingimustel oblikhapet saab sipelghappeks kuumutada. Millised on vajalikud lisaained jne. Seniks kuni teadmised puuduvad, ei tasuks raiuda, et lihtne oblikhappe kuumutamine annab tulemuseks sipelghappe. Alustada võib kasvõi sellelt lingilt teema selgeks tegemisega: http://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/formic.acid.html


See, et ekslikult on info kunagi trükisesse sattunud, et tee seda tõe aluseks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Oxalic

Ei valda keelt, et võiksin kogu kupatust mõista.....See kuluks ära tõlkida, kuna praegu kasutatakse väga palju seda mugavat piirituse lahust....äkki on sel temperatuur madalam??

Kuid antud tekstidest ongi ju näha see valge oblikhappe gaasi/suitsu temperatuur 180 kraadi, mida me tarude juures juba vähemalt 25 aastat kasutame. Kui oblikhappe gaasi värv muutus kollakaks ~220 kraadi oli vaja kähku kuumust maha võtta. 5 minutit nagu seal kusagil ingliskeelses kirjas pole küll vaja anda - kuna pesaruum täitub palju kiiremini selle valge suitsuga!

Ka 7 kl keemia õpikus näidatakse oblikhappe kuumutamise temperatuuriks 180 kraadi, et eraldub süsihappe gaas ning jääb järele sipelghape, mis mõjub ka kaanetise alla , nagu selgitas to Taani tuntud vetarst - vist Hannsen (või Jansen) - nimede peale vilets mälu! üle 15 a tagasi.
Uue aastatuhande alguses selgitasin seda efekti MAAMAJANDUSES Mesilasperede haigestumisest ja ravimisest....Vastuväited on pinnale ujunud viimastel aastatel!

Apikaalina - suhkrulahuses, või roosipritsiga oblikhappe vesilahust pihustades seda efekti muidugi ei ole! Lisaks pere lahtikiskumise probleemid jm.

Ka uudiseid idanaabritelt on väga põnev lugemine-
Hakkas silma, et õigustavad tugevate preparaatide kasutamist mesilasperes seenhaiguste tõrjeks! Kuid inimene ise ju laseb oma karvase käega, need seened oma lõhkumisega/sekkumisega sinna täiuslikku - pühasse organismi - mesilaskobarasse! Selle asemel, et taru "õigesse kohta tõsta ja halva ilmaga kobarat mitte lõhkuda suratakse keemiat sisse!