mürk, mürgi, mürki

Kui mesinik teeb lestatõrjet(loe: tapab putukat putuka peal), siis nimetatakse seda peenelt keemiliseks tõrjeks, aga põllumees lihtlabaselt ainult mürgitab? Või on mesinik ka lihtlabane mürgitaja mahekuues? Metsamumm?


 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Renno280 pilt

EDU @ Metsamumm

Kui mul on uss kõhus ja võtan mürki, siis mürgitan end ja tapan paelussi.

Kui mesilastel on lest, siis annan mürki ja tapan lesta.

Kui põllumehel on probleem ja tapab kahjureid siis tehku seda õigel ajal vastasel korral ei tapa ta kahjureid, vaid kõik selle, mis on tema ümber, kaasaarvatud mesilased, mis ei ole tema omad.

NB: Aeg näitab, et maju ehitatakse põldude lähedale. Seega ei mürgitata ainult mesilasi. Grillid päeval näiteks pritsi kõrval.

Seadused ei kehti ainult mesinikele vaid ka teistele asjapulkadele

Lugupidamisega
Renno

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tafka ootab vastust!

Lesta tõrjest ei ole kahjuks pääsu.... kuid mahemesinduses ei ole mürgid lubatud! Nagu Apistan, bayvarol, perisiin, pipiin jt.  jne. jne. jne... Mahemesinduses kasutatakse lesta tõrjeks looduses leiduvaid happeid - mida sisaldab ka mesi. Selleks, et lest variseks antakse 1 kuni 2 minuti jooksul 1x aastas, soe oblikhappe gaas lendlast pesaruumi, mille tulemusel lihatoiduline- mesilase lünfist elatuv- lest variseb kohe, kui ta oma avad lahti teeb!
 Või kasutatakse sipelghapet, piimhapet!

Kuid põllumees mürgitab TAIMEKAITSE (ühe - taime -kaitse) nime all ära kogu keskkonna - kõige suurema kahju tekitab ta  mullavalmistajatele. Need taastuvad peale mürgi kasutamist isegi 20 aastat - huumusevalmistajad...Kahjustatud saavad kõik kasulikud õietolmust ja nektarist toituvad putukad - nende kaudu konnad, linnud jne. jne.
Kui hävitatakse vundament - variseb kokku kogu ökosüsteem!

Ning nüüd lõpuks on selgunud, et taimed sisaldavad veel palju palju aastaid mürgi jääke/jälgi R. Karise uuring - Maaülikoolis.

....See on ammu teada raku kristallpildi järgi. Loomulikus viljeluses, kus taimed ei ole piitsutatud on raku kristallpilt ümara joonisega - nagu elavas looduses on kõik ümar - elujõuline - silitav! Kuid piitsutatud taimed ning kahjustatud mullas kasvavatel taimedel on raku kristallpilt nagu välkude pundar ning just selliselt mõjub ta ka inimesele...rahutuks tegevalt -
Selle kristallpildi järgi saab määrata kas tegemist on mahetaimega - viljaga - saadusega - loomulikult kasvanuna.... Või mürkidega töödeldud mullas kasvanud taimega...mis jääb sööjat vaevama - tekitab allergiat jne. veel palju aastaid, peale mürkide kasutamist...

Nii, et kaevad auku ...kaevad ikka endale! Põllud on kurnatud - huumuse kiht väheneb. Huumust tuleb juurde loomulikul teel 1mm 100 aastaga ( musta mullakihi paksuse järgi saab määrata aega jääajast tänasesse) .... kuid kui mullavalmistajad on hävitatud.....


Oblikhape on samuti

Oblikhape on samuti mesilastele toksilineehk on mürk! Loodus ise toodab ülitoksilisi keemilisi ühendeid ja on sellega  eeskujuks laboritele, aga mahendus  topeltstandarditega eelistab esimest.

Pestitsiidide kasutamine on tagajärg, mitte eesmärk omaette. Mineraalipuuduses(alatoidetud) taim jääb haigeks või langeb kahjurite ohvriks ühtemoodi mahe- või tavakasvatuses.  Madal mullaviljakus on samuti umbrohtude massilise leviku põhjuseks. Sellistel muldadel kasvatatud mahe on just nendel samadel põhjustel väheväärtuslik toit loomadele ja inimestele.
Maheviljelus propageerib ennast sellega, mida toodetes pole(sünteetilised pestitsiidid), aga seda, mida seal olema peaks(mineraalid), jätab mainimata, sest usk kurnatud mahemaa(just see meil siin eestimaal enamuses on) kõikvõimsusesse varjutab kõik muu.
Natuke positiivset ka. PMK  suvel avaldatud seiretulemused lindude ja kimalaste kohta.
http://www.pikk.ee/upload/files/PKT_elurikkus_18_06_2013.pdf

Neid kristallpilte tahaks ma isegi näha, linki!?


 

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Täpselt

nii, nagu mahemesinduses kasutatav sünteetiline oblikhape on toodetud keemiatehases loodusliku oblikhappe eeskujul, on ka püretroidid (putukatõrjemürgid) sünteesitud looduslikult taimedes esinevate püretriinide eeskujul. Siin suurt vahet pole. Oluline on mitte kalduda fanatismi.
 Üks mesinik seletas jututoas kuidas ta alustab suve lõpus ribadega, jätkab tossutamisega, oblika tilgutamine 2x novembris, kevadel kohe sipelghape jne. Smile Lestatõrje fanatism.
 Mahefanatism võib viia tervisele ohtlike mükotoksiine sisaldavate toiduainete söömiseni, mis on toodetud toitainete vaeguses, putukate kahjustatud haigetest taimedest. Väetamine parandab taimede võimet siduda õhust süsinikku ja sedamoodi suurendab taimejäänuste sissekündmine huumuskihti kiiremini kui 1mm 100 aasta jooksul.  Mõõdukas, vajadusel põhinev väetamine ja putukate tõrjumine on minu arvates siiski loodusele ja inimsete tervisele vähem ohtlik kui fanatism ükskõik kummas suunas.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kuhu oblikhapet topitakse

Turueitede tasemest veidi paremini tutvustatakse oblikhapet aadressil www.ingle.ee/failid/mta3mja4.pdf‎ .Head lugemist ja
praktilist ohutut kasutamist.
      Mikroe...Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Oblikhape

on mürgine, valesti/liialdades kasutades..... olen Tafkaga päri! SELLE PÄRAST ONGI VAJA HÄSTI PÕHJALIKULT LUGEDA KALLE TOOMEMAA  selle alast UURIMUST!!!!!!!!!!!
Ning imestamist väärt on kõik loengud, kus soovitatakse oblikhapet suhkrulahusega mesilastele apikaalina - varroa-, akaraapise ja täi tõrjeks kasutada!

Kõik looduslikud toimeained on liialdades mürgised;
Näiteks sinihapet sisaldavad seemned: õun - abrikoos.. Kuid need on väga tugeva vähivastase toimega ja väga vajalikud. Selleks, et õunaseemned muutuksid inimesele ohtlikuks on neid vaja süüa ära 2 kg!

Seda teab iga talumees - maainimene....
KUI AGROFOON ON TASEMEL .... ei kahjusta ka kahjurid!

Huvitav, mis need umbrohud ooooo...... ma olen ainult meetaini kohanud!