Mesilavaatlus 18 jaanuar 2014

Mõtlesin, et paneks kirja oma selle aasta mesindustegevused. Kokku on mesilas 8 eesti raamil taru, millest 4 korpus ja 4 lamavtaru.

Vaatasin pärast lõunal mesitarud üle. Temperatuur -14 C ja päikesepaisteline ilm. Väänasin ühe traadijupi otsa kõveraks ja puhastasin lennuava eest lume ja urgitsesin traadijupiga langetise, mis ummistas lennuava. Väga kaugelt surkima ei hakanud, teeb liigapalju müra. Aga ikkagi natuke sellist tavapärasest suuremat suminat oli kuulda. Võib olla ka sellepärast, et kõrval krundil käib metsalangetus ja õhus on pidev müra.
Otsustasin kandi andmise ikkagi veel natuke edasi lükata, vaatan mis olukord on jaanuari viimasel nädalal. Selleks ajaks on metsalangetustööd ka lõpusirgel. Kui ikkagi on pirinat kuulda, siis panen kandi peale.

Jama lugu oli hoopis see, et hoiuruumis on hakanud kokkulöömata kärjeraamid hallitama. Võtsin raamid kaasa ja löön kodus kokku. Hiired on ka suutnud korralikult penoplasti plaate närida. Kärjed olen paigutanud riiulile paberi peale, kuid hiired on kärjepaki ümbert kogu paber ära näritud ja ühte ämbrisse kokku kogutud. Noh jah...las siis elavad seal...


Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

tubli

lgp. EE-mesinik ! Palun jätkake edaspidi ka päevikut-noorematele kulub see marjaks ära. Aga mis kokkulöömata kärjeraamidest (hallitanud) jutt oli ja mis sai neist edasi ?

Hallitanud kärjeraamid

Need seisavad praegu soojas ja kuivas kohas. Ma sain jaole üsna õigel ajal, hallituse tekkimise algfaasis. Puhastan lihtsalt veega ja kuivatan. Eks nüüd siin lähinädalatel plaanin need 50 raami kokku lüüa, traatida ja kärjetada.

Osaliselt hoiustasin inventari Avia bussis, mille katus tundub et lekib kuskilt. Päivi näinud ja ikka silmnähtavalt romu ka juba. Sügiseks tuleb ruumi juurde leiutada tavaari jaoks.