Mesilavaatlus 25 jaanuar 2014

Mõnus talveilm. Temperatuur -11 C pärastlõunal. Kuulatasin mesitarud üle ja 7 tarus oli kuulda vaikset ühtlast suminat. 8-ndas peres arvan, et võib olla söödaga probleeme, kuna kõrgemaid noote oli kuulda.
Tundub siiski, et metsatraktorid ei ole midagi hullu teinud. Isegi samal päeval sõitis palgiveotraktor õhtul mõned korrad mesila kõrvalt mööda.
Järgmisel nädalal võtan kandi kaasa ja kuulan uuesti, kuidas olukord on. Kui kuulen pirinat siis sellele perele panen kandi peale. Lamavtarudega on seda lihtne teha - kandi alt 2-3 raamiliistu välja peale asetada. Olemasolevate korpustarude puhul pole veel kindel kuidas toimetada. Vahekorpuses pesakorpuse ja katuse vahel on keskele asetatud penoplaat, selle sisse augu tegemine pesa peal teeks ilmselt palju müra ja samuti palju prahti. Ei mõeldnu seda läbi sügisel. Püüan selle kinni külmunud vahekorpuse kuidagi vaikselt pesakorpuse pealt maha tõsta.
Aga positiivne on, et igas pesas on elu.

Sellel päeval sain tegelikult veel positiivse uudise mesinduse seisukohalt. Naaber teeb lageraie 29 hektarile maale kuhu istutatakse uus mets. Raiesmikul on mesilastel peatselt palju õisi mida külastada. Saan teha täiesti uue mesilasgrupi (20 taru) talu lähedale.

Seda kannet ei ole veel hinnatud