Korjemaa . Mesikas või Ussikeel

Pronksmedal (100p.)

Seisab kasutult  6 ha kruusast  jäätmaad ,  keskel  vesine  koht  - mõtlesin külvata mesilastele  kas mesikat  või ussikeelt .  Kumba poolt  otsustada  ja kuidas  maad külviks  ette valmistada . Praegu kasvab seal  umbrohi  ja  väheke  põdrakanepit , takistuseks  on  ka  kännud . Roundrupi  ja  maad  künda - sügavalt  harida  ei  taha  . Oskab keegi  nõu anda, mida  külvata kevadel  ja  kuidas , millise  külvinormiga . 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesikas, või ussikeel!

6 ha kruusast - jäätmaad!??
Kui on tegemist kruusase jäätmaaga... siis kasvab seal niigi rikkalik meetaimestik! Kindlasti ka mesikas ja ussikeel on juba kohal.
Kui on mesika (eriti väärtuslik veel kollane) ja ussikeele seemet olemas - võib ju kutsuta tuttavad sead (metsast) , kes veidi pinnast randaalivad ning sinna siis soovitavate taimede seeme külvata! KUI AGA ON SOOV SAADA PINDALA TOETUSI NING PÕLDU JUURDE TEKITADA siis on muidugi vaja "umbrohud"  ära äestada!
Mesilaste jaoks ei ole vaja üht-kaht kultuuri viljeleda... neile meeldib rohkem liigirikas meepõld... KUID RANDAALIMINE ON VAHEL VÄGA SOOVITAV, ERITI KUI KÕRRELISTE KAMAR KIPUB VÕIMUST VÕTMA...
Kui soovid seda maad edaspidi põlluna kasutada... siis on soovitav liblikõieline! Kui soovid aga rikkalikult mett saada on ussikeel eelistatud!