25,02,14.a. puhastuslend

No tere varakevadet kõigile. Mul siis täna viies tarus toimus puhastuslend....................... Päikese käes näitas kraad +18. Kellel veel? Kas võtated midagi ette, ei kujuta isegi ette mida ja kas üldse peaks? Pole endal sellist kogemust veel olnud, kas peaks muretsema. Sööta peaks 1,5 kuuks veel jätkuma...

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Vinge jah - juba Puhastuslend!

Eilegi toimus juba mõnes peres, keda sai rohkem häirida ja mesila oli tuulevaikse koha peal! Täna aga kui mesilagruppi päeval kohale jõudsid - lendasid peaaegu kõik pered, kes välja pääsesid!
Otsisid hoolega niiskust .... õietolmu veel küll keegi ei toonud. Ega lepp veel tolmagi ja kui koldasid lähedal ei ole ja lumeroose ning lumikellukesi ka ju massiliselt ei õitse veel! Kuid mesilased olid ikka mesilast juba mitmesaja meetri kaugusel ning jõid hoolega! See võimalus, et nad praegu puhastuslennu ära teevad on hää... tulgu või talv tagasi... Neil ikka lihtsam päriskevadet oodata. Kindluse mõttes saab ka praegu suurepäraselt toiduga abistada jne..
Põnev!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

PUHASTUS LEND

puhastus lennu jaoks on vets vara, kuid ega midagi nagu teha ka ei saa. möned mötlevad et hea et nad puhastus lennul ära käivad et siis peavad kevadeni paremini vastu. (see teoorja peab paika. muidugi on hea) kuid sellega kaasneb järgmine asi ja see on haudme tegevus.
ma seletan natuke rohkem lahti .
näide on selline mesilased käivad puhastus lennul, hakavad mesilasi kasvatama (haudm areng)     näävad kövasti vaeva
ja 2 nädalat peale puhasus  lendu  tuleb veel 10 - kraadi celsust 1-2 nädalat. mis juhtub?
Mesilased ei suuda kogu haudme vällja hoida 36 kraadi ja tömpuvad koomale (nii palju kui nad soojendada suudavad.
Need mida nad ei suuda soojendada hukkuvad. kuna talvitunud mesilased on kövasti rassinud, siis akab nende aeg ka täis saama, kuid noored kes peaksid kooruma on pooled külma töttu hukkunud ja vanad ka hukuvad, selle tagajärjel jäävad pered nörgaks ja läheb palju aega enne kui pere uuesti hoo ülesse saab, võibolla tuleb isegi aidata tugevamast perest, vöi kokku tösta.

teine olukord on kohe see et kui pere hakkab nii vara hauet tegema siis kulutab ta ka tunduvalt rohkem toitu kütmisele + noorte mesilas vaklade toitmisele. ainuke mida teha saad on
soojalt katta, vaadata et toitu jätkuks, ja palvetada  et külmasid ei tuleks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Teemas kirjutab väega õigust!

Vanad mesinikud on ikka varjanud lendlaid varase päikese ja sooja eest! Just samadel põhjustel, mida Teemas kirjutab! Tänavu on Kesk- ja Lõuna-Eestis liiga varase haudme mure tõesti...seal, kus mesilaspered massiliselt puhastuslennul ära käisid. Mul on osa mesilast 60 km põhjapool - seal teed alles jääs ning ka puhastuslendlus tegemata ... kindlasti on ka Saartel alles vaikus!
Tean mesinikku, kes soojendas kevadeti vahelaudasid.... pered kosusid enne looduskorjet juba liiga suureks ... kippusid aprilli lõpus juba sülemlema jm. jamad...
Nii, et vaatame mis loodus tänavu teeb!?