12.märts kell 17:00 Tartu AMS õppepäev

Aasta mesinikKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja alfa pilt
12.03.2014 17:00

Tartu AMS korraldab kolmapäeval, 12. märtsil algusega kell 17 seltsi ruumides, Soola tn.1 mesindusalase loengu teemal: 1) Mesilasrassid- mesindamine 2) Mesilasema, mesilasperele mesilasema andmine 3) Kevad mesilas

Lektor: Janek Saarepuu

Info telefonil: 7340015

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Rassid ja tõud

Eesti keeles mõistetakse rassi all loodusliku valiku läbi tekkinud populatsiooni. Inimeste aretatud ühesuguste, päritavate omadustega populatsiooni kohta kasutatakse sõna tõug. Puhtaid (loodusliku valiku teel tekkinud) mesilasrasse vaevalt et enam Euroopas leidub. On kas inimeste poolt aretatud tõud või segaverelised mesilased.

Terminoloogiline täpsus on oluline,  sest muidu räägitakse mesilasrassidest, keda enam ei eksisteerigi ning nende omadustest ja siis omistatakse vaikimisi nende ammuste rasside ammused omadused ka nendest rassidest aretatud praegustele mesilastõugudele.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Iga metsa taga oma kiel.

Tartus on alati räägitud kolmest - neljast meil enam kasutuses olevast mesilasrassist ... Kuna seda tegi nii Ilme Nõmmisto! Ning austusest tema vastu - tuleb lugeda seda parimaks viisiks - üksteise mõismisel.....
Kõik on ju kokkuleppe värk! KUS KÕNELDAKSE TÕUGUDEST - KUS RASSIDEST....
Sellepärast kellegil pead maha raiuda poleks vaja, et tema seda/teist sõna kasutab , või seisukoht on veidi teist sõna väert ------see on lihtsalt naeruväärne!
Kuid just selline ülbitsemine toimub praegu nii konsulentidele - kui mesinikele kutse andmisel! Kus diletandid juuksekarva poolitavad ja võimutsevad!
ROHKEM HEATAHTLIKUST KULLAKESED - JA ROHKEM AUSTUST KÕIGI IMELISTE MESINIKE VASTU KA SINULE BEEBOY!

Pronksmedal (100p.)

Iga metsa taga oma kiel*

Sinu juttu, metsamumm, on nagu alati huvitav  ja kasulik lugeda.
Sellepärast, et paljude (ka minu) mesindusalastes teadmistes on rohkesti diletantlust, ongi vaja, et õppepäevadel räägiks lektorid asjalikku ja õpetlikku juttu. Vastasel juhul peaks ju need päevad nimetama ümber mesinike jutupäevadeks.