Soovitage head mesiniku kaitsevarustust

Tere

Soovin osta endale interneti poest mesiniku kaitseriietust koos kinnaste ja kaitsemaskiga. Kuna saadaval on erinevaid firmasid, materjale ja lõikeid siis palun soovitage, millistele detailidele peaksin rohkem tähelepanu pöörama? Näiteks milline materjal on parim ja mis vahe on erinevatel mesinikule mõeldud kinnastel?

Tänud ette! 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mesiniku riietus

mesiniku  riietus  algab sellest  kui palju sa mesilaste kääst nöelata tahad saada, kui rahulikud on sinu mesilased.

Kui sinu mesilased on väga rahulikud , vöid lühikeste pükstega ja tee särgiga  tööd teha.  kaabu pead sellepärast pühe panema et mesilased juustesse kinni ei jää, ja päikese kaitseks ka  (päikese pistet ei saa.)

Kui aga on kurjad ja väga kurjad.   tuleks juba tösisema riietuse peale möelda.

osad mesinikud kasutavad pluuse moodi mesindus ülikonda, 
ja jalas on teksad, püksi sääred on sokidega kinni ( et säärest ülesse ei roniks) kuid ka siis saab nöelu.

osad mesinikud kasutavad  tunkede laatsed mesindus ülikondi ja vihaste perede koral panakse kummikud jalga ja tunkede sääred kumiku säärte sisse.     Riide materjale on erinevaid kuid  ükski neist pole täiesti nöelamise kindlad. teadud olukoras ika möni nöel  tuleb (kui teesärgi peale on mesindus ülikond pandud ja tunkede sees lühikeste pükstega oled, kui aga on natuke rohkem riiet all siis ok, (kuid siis on suvel palavusega vöitlemine)

Kui sa nöelu kardad, siis vöta selline ülikond mis on tunkede varjant ja kübar  tunkedega ühes tükkis seal on se mesilaste sisse pugemise vöimalus minimaalseks viidud.  kaabu vöiks natuke suurem olla. see oiab vörgu kaelast kaugemal ja siis on väiksem vöimalus et vörk läheb vastu kaela ja mesilane nöelab läbi vörgu.

Sellel on ka miinuskui sa autoga söidad krupist kruppi siis  se kaabu segab söitmist. osadel käib kaela juurest lukuga lahti ja siis jääg selja taha ripnema ja igale poole taha.

Kuid nöelamise poolest kaitseb paremini.
Mina kasutan ise  ameerika varjanti
http://www.paradiisimesila.ee/?kaitseriietus,70

sellel käib mask küljest ära , kui autoga söidan  siis viskan kaabu peast ära  ja ülikond jääb selga. Kui on väga rahulikud  mesilased siis vötan kaabu vörguseest vällja ja käin ilma vörguta. kaabu vörk on kumiga kaabu peal ja ka krae alla  kinitatud, kuid selle puudus on mesindamisel vöib teinekord kasti töstmisega kumi paigast (kraetagant) ära tömmata, ja vahest tahavad mesilased luku juurest sisse pugeda. (luku juurde kipub seline 1x1 cm auguke jääma, ja sealt kipuvad sisse pugema. kaabu on punutud.

Kinaste kohapealt osadele meeldib  teha kolaste tava kumi kinnastega, need on paremini vastu näppe ja  ei ole kohmakad, osadtarvitavad nahast kindaid, kuid nendega ema puuristada on peaaegu vöimatu. osad aga mesindavad ilma kinastetta.

Mina kasutan nahast  kindaid ,kuna kummi kindad ei meeldi, ja peenemad tööd ilma kinastetta.

kinda kätised pane käiste peale.


ehk on sellest kirjutamisest miskit kasu.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Kaitseriietus...

/... Kui aga on kurjad ja väga kurjad.   tuleks juba tösisema riietuse peale möelda.../

Teemas, ma arvan, et siin Sa eksid. Kui mesilased on väga kurjad, tasuks pigem emavahetusele mõelda Smile


Pronksmedal (100p.)

tubli mesinik

tubli metsamesinik ! Sul on täitsa õigus, mesilastega peab toimetama õppima (eluaeg) nii, et nad ei läheks kurjaks, ja siis saab ka enamus tõid ära teha ilma maskita kinnastest rääkimata!

Kui tahad supervinget, siis

Kui tahad supervinget, siis selline on Ultrabreeze, otsi guuglist selle kohta infot. See on ka jahe. 


Lihtne kübar ja võrk  ajab ka asja ära, kui tahad natuke paremat, siis mina valiksin üle pea tõmmatava jope, millel saab peaosa lukuga eemaldada, autosõiduks vms juhuks.

Sinna alla tuleb panna mingi pikkade käistega riietusese vastavalt sellele, kui palju palavust talud, ainult ürbist tuleb mesilase nõel läbi.

Algajalt algajale nõuanne Smile

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

enda riietus

Taevasinine presendist jakk ja teksad! Peaks rohkem kumme panema nööride asemele ja mütsi ka kõbima, et käiste juurest sisse ei tuleks mesilased---tahan seal kokku õmmelda alt ja uue tugevama kummi panna! Nahkkindad!

Ei jõua osta uut lihtsalt!

Natuke vastik kui ronivad näkku ! Kombinesoon oleks kõige parem!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

T-särgist skafandrini

olen selle tee edasi-tagasi läbi käinud. tarutäis mesilasi seljas metsa jooksnud ja ka särgi väel mesindanud. kui korje vilets, siis mesilased ikka pisut rahutumad. palava ilmaga aga on parem ,mida vähem riideid. mina ei viitsi tunkedesse pugeda. seepärast eelistan mesilaste juurde minnes kaasa võtta eest lahtikäiva ja õlgadele pikeneva näovõre, õhukesed linased püksid ja alt soonikuga jaki ning pikendustega õhukesed nahkkindad. kui nüüd palja pää ja palja peega mesindades mesilased ikka aina rahutumaks muutuvad, siis on mugav kaitset vähehaaval tugevdada vastavalt vajadusele. kui mesilased enamuse suvest rahulikud ,siis ma ei näe põhjust ema maha nottida ja uut ning kallist soetada. kui aga sooja ilmaga peab tunkedes higistama ,siis kaob suur osa selle hobi võlust. kuhugi vahepeale võiks oma riietusega siis mahtuda.
muidugi Marti uskudes on riietusest ja pere tigedusest palju olulisem kuuluvus tootjarühma.

Pronksmedal (100p.)

Kõige...

tähtsam-hoia silmi. Kui silma nõela saad siis õige koha puhul see silm varsti enam ei näe. Info Venemaalt kus igal aastal mõned mesinikud jäävad niimoodi pimedateks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

On see võimalik?

Austatud Jaak võiks rohkem lahti rääkida .. seda Venemaa infi ?  Nõelamine silma ümbrusesse võiks ikka nägemist paremaks teha - hiljem muidugi! Algul võtab algajal jaaaa silma kinni, mis juhtub tavaliselt enne pidulikku sündmust! Nõelumine ju väega tervislik. Silm on ju nii tehtud, et jõuab sulguda... kuidas selle suure - väärika mesindusmaa mesinikega ikka on? Kuidas on võimalik silma nõelata?

Kindad - alustajale on mesinduses kahtlase väärtusega ... teevad kohmakaks! Ning samad kindad - teisel- kolmandal jne. korral on juba m. mürgilõhnaga koos ning ärritavad muidu umbes, juba ette- rahulikku peret!
Kindaid läheb vaja võibolla sügisel - kui pered on väga suured ja korjet enam ei ole ning töö vaja kähku ära teha!

Kuid alustajad (ka alergikud, ka kartlikud), kes ennast kosmonaudiks polsterdavad, võivad muidugi kindaid kanda.... hullem, kui avatud pere kõrvalt ... vahepeal tuppa joostakse riideid selga panema!
Selline juhus on mu praktikas olnud - alustaja mesinik läks tuppa riideid täiendama ... ja mesilastel ei olnud kellegile teisele (oma lõhutud pesa eest ) viha välja valada - kui kõrval olevas kanaaias, kõigi liikuvate objektide harjad mustasid ning kanad/kuked viskasidki vedrud välja! Sama lugu on juhtunud ketis oleva koeraga jne.
Kui ikka mesilased teile kohe märku annavad - et täna pole see päev - jätke nad siis rahule ja mõelge läbi - mida valesti teete! Mis on põhjus?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

metsamesinikule

kindlasti on sul metasamesinik öigus et vihane ema välja ja uus  ja rahulikum taruse.

Kuid kui inimene on algaja,  siis ta kardab ka rahuliku peret.
inimestel on tavaliselt eelarvamused. et kui mesilane lendab pea ümber siis kohe ka nöelab.  tegeliuses aga vöib nöelata aga ei pruugi.

Kuna küsimus on riietuse kohta siis ka keskendusin rietuse teemadel.

Ja teine asi on  veel see et enamasti kipub nii olema et esimene pere tuleb ei tea kust, ja on suht vihane. ka selle perega tuleb toimetada enne kui temast normaalse agresiivsusega pere saadakse, vöi rahulik pere.
 siis läheb ikaki ülikonda vaja.

Selliseid mesilaid on olemas   kus saab sügisest met vötta lühikeste pükste ja tee särgiga vötta, rörgust rääkimatta.
seda olen Aimari juures  kohanud. kuid se on  pika aretuse tulemus, ja teiste juures ei ole kohanud.

Enda mesila on seline keskmine  on väga vihaseid ja on selliseid kus vöib maski ka peast ära vötta.