Äriplaani koostamine

Pakun abi äriplaani koostamisel mesinduse alal.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

RE:

Tere Arvi180,
Kui pakute abi äriplaani koostamisel, siis kas palun ka tutvustaksite ennast ja oma pädevust põgusalt? Teie profiil on üsna lakooniline. Kas Teie tugevus on äriplaani koostamine või mesila majandamine või mõlemad?
 
Tervitustega
Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Äriplaan

         Tere Arvi180.
  Äriplaanil on nägu ja tegu.Eesti mesinduse arenguks  ja näpu harjutamiseks pakun välja mesindussektori tootjarühma moodustamise äriplaani koostamist.Vaevalt see kõigile nõuetele vastab,kuid arutelu käivitamiseks ja suurte konsulentide paika panekuks ilmselt kõlbab.Head pealehakkamist.
        Mikro...e Mart

tere Mart,

Olen Olustvere ST lõpetanud mesindus erialal. Olen hobikorras mesinusega tegelenud  u.10 aastat, alustasin lamavtaruga, nüüd 15 pere farrar korpuses. Olen raamatupidamist teinud kolmele ettevõtele, millest ühes oli kasutuses ka bioloogiline vara. Olen läbinud ettevõtlus koolituse, mille põhi eesmärgiks oli äriplaani koostamine ja sellel koolitusel tegin äriplaani mesindus ettevõtele.

Tervitades,
Arvi

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

RE:

Tänan vastuse eest!
Olukord ja pakkumine kohe palju selgem!

Tervitades
Mart

Äriplaan


Pakun ka äriplaani koostamise teenust. Olen Tartu Ülikooli lõpetanud raamatupidamise ja majandusanalüüsi erialal ja uuel Eesti ajal ärijuhtimise erialal majandusmagistri kraadiga. Mul on mitmekümneaastane töökogemus raamatupidamise ja finantsjuhtimise alal suurtes ettevõtetes. Mesinduse kogemus on tagasihoidlik, 4 aastat 3-4 perega.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Äriplaan

Siiras soov leida tootjarühma  äriplaanist huvitatud asjatundja tekitas veidike vähe miinuseid  ja inspireeris teemat arendama.
  Hobimesinduse õppinud asjatund pakuvad end äriplaani koostama.Minu ülesandeks on teha taustauuring,kas on seaduslikud või põrandaalused.Väike uuring ja on käes vastus
ettevõtlus ja majandustegevuse registris.Kuna äriplaan on seotud toetusega,siis koostamis malksumusest 50% on toetatav.Seda muidugi õige tunnustatud projektikirjutaja puhul.
    Teil on võimalus harjutada mesindusettevõtlust,raamatupidamist ja äriplaani koostamist endale ja siis tootjarühma liikmena ka tootjarühmale.Minu andmetel on kogu toetussumma 500 000€.Targal asjaajamisel on eesti mesindusel midagi asjalikku võimalik võita.Mesiniku jaoks kaovad odava hinnaga meemüügi tehingud.
        Mikro...e Mart

Pronksmedal (100p.)

%

Mitu äriplaani on positiivse vastuse saanud (EAS, PRIA, Töötukassa)

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Äriplaan

% küsimine on katse reklaamida äriplaani koostamise oskust ja tulude suurendamist ning investeeringute tempot.Oodata abi  EAS-i kaudu on läbikukkunud plaan.Kui keegi oskab pakkuda sealtkaudu saadud mesindusvaldkonna toetust,siis andge teada.
 Töötu äriplaan mesindusettevõtlusega alustamiseks on toimiv.
Olen selle etapi kummekond aastat tagasi positiivse tulemusega läbinud ja mesila areng jätkub siiani.Sama edasiliikumise võimalust on kasutanud siit seltskonnast ,Karumõmi,Metsamesinik ja kindlasti veel palju teisi.Kuidas  neil läks ja kas neil on õnnestunud jäädavalt jätta hüvasti
hobimesindusega ei tea.
  Põhilised toetused mesinikele on võimalik taodelda läbi PRIA meetmete.Noortalunik,miksoettevõtlus,leader meede,mahetootja kindlasti midagi veel.Kõigi nende toetuste saamiseks tuleb esitada äriplaan ,saavutada konkurentsi tingimustes toetuse määramine,viia ellu plaanitu järelkontrolli tingimustes,avastada pangaarvelt toetuse summa ja säilitada selle puutumatus 5 aasta jooksul jätkusuutlikult mesindades.
  5 äriplaani on esitatud,toetus määratud,3 viidud ellu ja toimivad,oodates 5 aasta möödumist,üks toetus on anuleeritud
ja ühega käib jagelemine.Otsuse aluse midagi anuleeritaks, sest ehitaja objektile ei tulnud,midagi laekunud toetusest  jäetakse arveldusarvele ja midagi  tahetakse sealt saada  tagasi kas vabatahtlikult andes või sunniviisiliselt  võttes. Õigust võib otsida halduskohtust ,kui seda soovid.
  Sellised on äriplaanide võimalikud saatused olenemata sellest ,kes selle koostas ja milline on koostaja %. Üks arengukava perjood on lõppenud ja järgmisel aastal algab uus.Vaatamata
ületamist vajavatele raskustele soovitan asuda ettevõtluse raskusi pakkuvale rajale.Ilma avaliku kriitikata miinuste jagamine on tähelepamu,kuid mesindusele vaevalt see midagi annab.Kui ise ei saa hakkama,siis pakutud abi mõne sendi eest
tasub kasutada.
       Mikro...e Mart

Toetused

EASist saab toetust, aga mitte otse mesindamisele ehk põllumajandusele vaid näiteks  mee pakendamisele (erinevate meesegude valmistamine), töötukassast saab ettevõte alustamis toetust+täiendõpe ning ülejäänu on PRIA kaudu, erinevate meetmete alt.

Tervitades, Arvi

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Mardile

Mart kirjutas: /... Sama edasiliikumise võimalust on kasutanud siit seltskonnast ,Karumõmi, Metsamesinik ja kindlasti veel palju teisi.Kuidas  neil läks ja kas neil on õnnestunud jäädavalt jätta hüvasti hobimesindusega ei tea .../

Toetuse saamisel hobimesindusest loobumist tingimustes ei olnud. Ei tea kuidas teised, aga minu tegevus on ja jääb pigem hobimesinduseks.

PS: Mart, palun ära hakka siia tulude deklareerimisest kirjutama. Ettevõtjana oman sellest üsna head ettekujutust. 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Äriplaani mõjud ...

Kuidas saab olla pigem hobimesinik,kui ollakse ettevõtja.See ei  ole seotud kuidagi ettevõtlus staazi,tulude ega kulude suuruse,perede arvu ,tervise seisukorra ega millegi muuga. Tuludeklaratsioon FIE-le on kaheosaline ja koosneb vormist A ja vormist E,kui unustad, alustatakse sundusega.Kui kellegil tekib küsimusi,siis Maksu ja Tolliametis on palgal konsultandid. kes umbluud ei aja.
      Mikro...e Mart

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

Kui palju äriplaan maksab?

Tegin ise töötukassasse paar aastat tagasi!Algeline oli, aga realistlik! Ei läinud läbi! Nüüd üritaks 15 perega, mitte 30-ga! Selle jaoks pole vaja mingit äriplaanivõi?? Tee aga kõik ise?? Kas nii??

Pronksmedal (100p.)

Kõige parem ( elujõulisem) on

Kõige parem ( elujõulisem) on kassapõhine, ehk taskupõhine äriplaan. Kui tulud ja kulud tasakaalus pole peab millegi arvelt peale maksma.