talvine kahju

22.03.2014 läksin uurima kas mesilasd on talve üleelanud, aga tuli välja et terve suur pesakond surnud ära. Toitu oli piisavalt aga nüüd juba tahkunud, suire oli hallitanud, mesilased olid üldiselt raamide peal koos puntras ja ühel raamil nägin et uusi mesilasi suurem osa oli sündinud aga ühel raamil olid veel sees neid. jaanuaris veel sumisesid.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

piltide lisamine

kuidas saan lisada rohkem kui 1 pilt?

Pronksmedal (100p.)

talvine kahju*

Pildi järgi tundub olevat tüüpiline nälga surnud pere. Äärmistes kärgedes võib ju sööta olla, aga mesilased ei liigu külmaga kärjelt kärjele. Igas kärjetänavas peab talvel olema piisavalt sööta, sest kui mingis kärjetänavas mesilased hukkuvad, siis on talvekobara terviklikkus rikutud ja hukkuda võib kogu pere.
Olenevalt kärgede arvust ja mesilaspere suurusest pidanuks sügisel peale söötmist vähese söödaga kärjed välja võtma või panema vaheldumisi sööta täis kärgedega.

2014 kahju

Läksin 20.12.2014 vaatama enda mesilasi, veidike tuuline ilm oli +3 kraadi. Kõndisin mesilas tarude juurde hakkasin kuulama, kas elus esimene pesa ei tulnud heli ja lennulauale oli 2 nädalaga tekinud palju surnud mesilasi, siis läksin teise pesa juurde hakkasin seal kuulma ka olid vaid aga lennulaud oli puhas. Vaatasin esimese pesa sisse seal oli raamitäis mesilasi ära surnud kõik ühte nurka, teisel pool nugas oli vähem neid ja rohkem laiali ning hallitust veidikene niiskusest. Võtsin teki pealt ära ikka heli polnud raamide vahelt, võtsin ühe pulga pealt ära siis hakkas heli alles kostma ja kuskilt tulid 5 mesilast vaatama. Teises pesas oli vähem laipu ja laiali ning kui sealt teki ja pulga ära võtsin oli rohkem mesilasi näha ja hakkasid nemad ka häält tegema. Esimeses pesas vaatasin surnud mesilased üle kehad on terved, tiivad küljes ja kehades auke polnud.
Küsimused järgised: Kas peaks koristama kõik laibad ära mis esimeses pesas on (lennuava eest tõmbasin laibad oksaga ära et õhk paremini liiguks).
Mis viga võiks olla esimeses pesas ja kuidas hallitusest lahti saada ilma mürkideta.
Esimeses pesas oli talvituses 6 raami ning teises 7 raami mõlemal pesal peal villane tekk. Sai tõrje tehtud oblikhapega ja toidedut mõlemad pesad siirupiga, see aasta jätsin rohkem nende enda korjatud mett neile kuna polnud aega mett võtta. See aasta tõstsin raamid ka õieti paika, et rohkem söödaga keskel ja vähematega ääres.

pildid: http://tinypic.com/r/vovmmv/8 , http://tinypic.com/view.php?pic=29uw2z9&s=8#.VJWHxf8AA

Pronksmedal (100p.)

2014 kahju*

Surnud mesilased võid ära koristada, sealjuures elavaid häirimata.
Hallitust on sellepärast, et mesilasi on vähe ja osa sööta äärekärgedes ehk kaanetamata. Kahtlane, palju seal üldse mesilasi alles on. Ehk peaks äärtelt mõne mesilasteta kärje veel ära võtma. Küljematid võid kohale panna, natuke põrandast lahti. Pead jälgima, et lennuava ei oleks ummistunud ja lamavtaru katus peab olema õhu-avadega, mis on kaetud võrguga.

Mingi tegevus mesilaspere juures ei ole hästi läinud. Võib-olla sa ei soodustanud talvemesilaste kasvatamist augustis või on vilets mesilasema või ebaõnnestus lestatõrje.

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Piltide lisamine

Tannu201 kirjutas:
kuidas saan lisada rohkem kui 1 pilt?

Lisapilte saab lisada nupust "Lisa veel"

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tubli Tannu201

Suminat kuuled väga külmaga, praegu on mesilas vaikne...Langetis ei sega neid..Pigem Sinu toimetamine häirib neid kohutavalt...nad hoiavad selle tõttu, et korra tarukatust liigutad mitu päeva kobara temperatuuri kõrgemal... Kuid temperatuuri tõstmine tarus tähendab suuremat toidukulu - kuid kõige hullem on, et selle tulemusel täitub seedetrakt ning võib tekkida kõhulahtisus .... mis on inimeste keelde tõlgituna - AHASTUS. Enamusel loomariigil läheb häirimise - ehmatamise peale kõht lahti: olgu nad mesikäpad, või metshaned....
Kuna meie talve jaoks on eesti raam mesilaskobara jaoks liiga madal....talvetoit aga peab olema kobara kohal - ka samal kärjel võib Sul olla paar kg sööta, kuid nende peal ei ole... ja sellest piisabki, et nad nälga surevad. Ainuke tegevus, mis on praegu ja talvitumise ajal lubatud on neile päästvat sööta kobara kohale panna/ anda.
Hallitus kaasneb null kraadiga - kus on alati niiskus.... selline temperatuur on kobarast mõnede cm kaugusel... see kobarat ei häiri- nende kohal ei ole hallitust.
Villane kate on hea.