Tugev lendlus keskpäeval !

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

Täna  ja eile nii palju lendavad, keskpäeval eriti, võtsin metallist võre eest ära ja õhtul panin tagasi! Hommikuti kella 7 ajal mesilased nii rahulikud on? Käin nende juures ilma suitsuta! Siis võib nendega kõike teha? Mul äratus muuidu kell 5.00, aga mesilaste juurde jõuan kell 7.00. Peaks varem minema! Ühe paki kandit sõid ära ja nüüd korjavad leppadelt õietolmu, vist, nii suure hooga!

Kahjuks mul ainult üks pere ja nunnutan seda nagu imeasja! 12 taru tühjad ootevalmis! Kahju kui peab otsast alustama vähese rahaga! Kronu tunne tuleb! Kõik raha läheb  suurem osa ülikooli õppemaksuks jne jne

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kesk pääval

Kui mesilased keskpääval lendavad. siis vöid kiir revisooni ära teha.
vatad
1 kas süüa on  (siis kandit andma ei pea)  kaaneta sööda raamid lahti ja pane 1 ühele poole ja 2 teisele poole haudme raame. (see ergutab ka ema rohkem munema.
2 vaata kas ema muneb.
3 vaata kui suur pere on. vöibolla  tasuks kaaluda  vahelauaga  ruumi kitsendamist, et mesilased ei peaks liialt suurt ruumi kütma.

iirte resti sa enam ette panema ei pea.

Kui pere on nörgaks jäänud ja sa pesa ruumi kitsendad , siis kitsenda ka lennu ava . see vöiks olla tikukarbi laius, kui aga hakatakse röövima siis miinimum ava laius on 1cm.
(seda on vaja selleks et ümber kautsed pered sinu peret tühjaks ei röövi

ja kui nüüd kevad köik koralikult läheb vöid sellest perest ise mitu peret teha    ( umb kaudu vöiks se juhtuda mai kuus.)

see kuidas sa peresid teed on juba sinu kätes. kas ootad sülemi kupe ja teed nendest, vöi ostad kellegi kääst esimesi emasid ,mis on paarumata. vöi ootad selega juuni kuuni ja vöid osta paarunud emasid, valik on sinu.

edu sulle

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

Appikene!

Nüüd, eile juhtus midagi kummalis! Arvasin , et olen mesilastest jälle lahti saanud! Läksin taru juurde ja mesilased kobaras korpuse all ja osa surnud ümberringi või poolsurmas!

Kuid osa mesilasi oli tarus! Ja lendasid rõõmsalt edasi!

Alumise kuhja poolelus ja poolsurnud mesilasi tõstsin teise tarusse! Ei tea kas seal ema sees oli , aga igatahes natuke eluvaimu näitasid!

Hommikul läksin siis selle taru juurde ja nägin, et nad olid vist nii palju õietolmu ,vedelat, tassinud ,õhtul, et nirises niedena alla, nagu värvitud oleks halvasti..

Kas see oli sülem?? Nii vara??


Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kõhulahtisus

Kirjelduse põhjal näeb see pigem kõhulahtisuse moodi välja.  Soovitan võtta proovid ja sõita VTA-sse.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

küsiks lisa infot

1 on kindel  sülem se pole.
2 asi peresid poolitada poile mötet  sest ema on ika 1 ja ainus.
Küsin sinult möned lisa küsimused.
 Kui sa taru lahti tegid kas sealt tuli  halba löhna?
kas raamid pealt vaadates olid roojaga kaetud ?
kas raamides olev toit on käärima läinud ( kui vaatad kärgi ja sellel ei ole kaanetist peal ja  siirup vöi mesi on kärje kanule peale tekinud  vee mullli, see näitab et sööt on käärima läinud.
seda süües mesilastel läheb köht lahti.  (köht vöib ka muul pöhjusel lahti minna.

praeguseks etkeks peaks igas peres olema juba munad , osades ka vaglad.
kas sinu peres on munad vöi ei
mitu kaanetatud sööda raami sinu peres on ja mitu lahtist.

Kui vöimalik äki saaksid teha ka pilte avamise etkel, sööda raamidest ja haudmest.

kirjelduse järgi on raske midaki kindlalt öelda, kuna ise ei nää kliinilist pilti siis vöib ka kogematta valet nöu anda.
 pildid aga aitaksid meid kes ei ole kohapeal.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Agnekene!

Miks Sa oma peret ise hävitad?... see mida noseemaks (või õietolmuks) pead... Ongi mesilaste ahastus - et ema ei ole! Roojamine ongi esimene tundemärk, et ema kadunud! Veel hiljuti oli Sinu lähedalt Alust K. Evilt saada ülearuseks jäänud - talvitunud ema!
Seda organismi - mesilaspere terviklikkust - tuleb hoida ja austada nagu pesatäit linnupojukesi, kelle peale ei tohiks hingatagi!
Nii kallis on kooliraha mida maksad! Eriti vara kevadeti - liiga agarad - mesilasperede häirijad - suured desinfitseeriad ja "koristajad" viskavad langetisega vahel ka koperdava - jahtuva mesilasema minema!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

Lendlus keskpäeval

See pere kust nad tulid on OK, aga need, mis teise tarusse tõstsin ainult söövad seal mett, mida ma neile andsin ja varsti vist surevad, sest ema pole ja tagasi pole ma neid tõstnud! (Esimene pere ikka virk ja kraps!) Miks siis osad üle ääre välja visati? Liiga palju oli neid siis seal? Ema ostmise jaoks raha pole!
Liiga vara võtsin resti ära eest?
Milleks sõimatakse, lugege ikka läbi ennem , ehmatasin ise ka alguses ära, kui nägin, minu arvates, pooli mesilasi kobaras taru all, nagu sülem?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ma ei teagi...

Agnekene, kuidas ma saan Sulle selgeks teha, et keegi ei sõima Sind! Ma räägin Sinuga vaikse häälega ning hellalt!
Kui mesilasperet häiritakse võib kogu kobar taru-alla voolata!
 Lembit Ellamaa rääkis juhusest, kui ta viskas labidatäie lund vastu taru ning kobar voolas selle peale  taru alla!
Mul omal, kui veel noor ja püüdlik olin ... ei õnnestunud ((lamavtarudes vanasti- lennulaudade pööramise konksude süsteem)) ühel tarul lendlat talveasendisse pöörata... kohe oli kuhi mesilasi väljas!... Siis kord, miinus 25 kraadi juures, mõtlesin, et nüüd on paras aeg - vaikselt pöörata! Nii, kui seal vaikselt nagistama hakkasin ... voolasid nad samuti kuhjas välja! Lihtsalt taru asus sedavõrd aktiivse maavälja kohal....
Üllas Hunt tegi mul kunagi just, selle mesilagrupi joonisele/skeemile, mitmesse kohta lained peale: öeldes, et oi, siin on tugevad anomaalijad, et seal ja seal nad ei talvitu , või jäävad haigeks!
Lühidalt: To ÜLAL KIRJELDATUD minu pere, mis ka talvel tarualla kavatses "voolata - väikseimagi puudutuse peale (valvasid nagu parimad koerad oma lendlat))... arenes kevadel meeletu kiirusega ja tänu piisavale toidule jäi ellu -- OLID NAD JU  LÄBI TALVE AKTIIVSED.....Nemad ei asunud halvas maaväljas !

See mesilagrupp asus mu vana-vana-vanaisa talumaja taga - tugevate anomaaliatega koht oli üle 100 a tagasi maja alt välja jäetud....To esiisa käis taludes kaevude kohtasid näitamas... Selles talus olid küttekolded veesoonte ristidel ning tõmbasid alati - isegi kui mitu kuud ei olnud köetud ja isegi loomade asemed olid ilma veesoonteta....
Ja kõigis taludes külapeal oli linnuaed....


Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

Siiski

Siiski elavad ja lendavad edasi seal uues tarus ja luurajad juba ka kolmandas.  Ei taha segada, mida vähem segad, seda parem! Kui jäävad siis jäävad, kui ei jää siis ei jää..

Kahjuks nad eu korista selles uues tarus??

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

Siiski

Siiski elavad ja lendavad edasi seal uues tarus ja luurajad juba ka kolmandas.  Ei taha segada, mida vähem segad, seda parem! Kui jäävad siis jäävad, kui ei jää siis ei jää..

Kahjuks nad eu korista selles uues tarus??

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

Talvitumine

Ühes kollases tarus ka talvitumine ei toimu, üldse pole õnne selle taruga! Nüüd on hiireriiv ees ja peaks teise kohta ka tõstma!

Vana kaevukoht  ka korpustarude juures!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

Teil ikka õigus!

Teil ikka õigus, see oli libalendlus seal uues--surnud!

Seal polnud ema järelikult! Ja sülem see polnud jne jne

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

40 aastaselt Agnekene?

Natuke imelik?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

Tere! Üks pere ikka vähemalt elus ja tugev, lendlus!

Vähemalt seegi hea! See pere kujuneb jälle suureks ja tugevaks!