Krainid

Pronksmedal (100p.)

Kraini mesilased on väga populaarsed ka slaavlaste juures. Siinkohal näide ühe ukraina mesiniku kogemustest krainidega. Andrei on mesindusliku kõrghariduse ja analüütilise mõtlemisega mesinik.
Aga meie "tõuaretajad" ajavad ikka oma vana joru.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

RE:

Lgp Beeboy,
Mind väga huvitaks, kui te oma mõtte ka mõne sõnaga lahti kirjutaksite. Teie sõnakasutus viitab ilmselt sellele, et Te ei pea EMTS`i kirjeldust objektiivseks, kuid mis osadega Te kõige vähem nõustute ja mida peate objektiivseks? Kahjuks ma ei saa ka võõra mesiniku juttu 100% usaldada kui ei tea kohalikke olusid jne, (pean silmas teie viidet ukraina mesinikule, keda vähemalt mina isiklikult ei tunne) kuid huvitav oleks selles teemas krainide omadusi pikemalt lahata. Endal mul ei ole krainidega väga suurt kogemust. Kunagi ammu ostsin Mai Endalt  materjali. 2010/11 pidasin mõnikümmend peret sloveenia materjaliga ning 2012 ja 2013 olen ostud Priit Pihlikult materjali, millega ma olen rahul. Kahjuks õppereisil Sloveeniasse mulle erinevate aretajate juures keskmiselt nii head muljet ei jäänud.
Mis on Teie hinnangul krainide olulisimad tugevused ja nõrkused?

Tervitades
Mart

Pronksmedal (100p.)

RE*

EMTS-i kodulehel krainide kohta kirjutatu kirjeldab olukorda sajand tagasi, kui krainide sihipärane aretus oli alles ees: suur sülemlemistung, reageerimine talvistele välistemperatuuri kõikumistele, hõljuv lendlemine tarru sisenemisel. Seda, et krainide talvine söödakulu on suur, pole  juhtunudki varem lugema.
Kõigest sellest on palju aega mööda läinud ja mitmed aretajate põlvkonnad on krainide parendamiseks tõsist tööd teinud.

Slaavi maadesse (Venemaa, Valgevene, Ukraina) tuuakse igal aastal tuhandeid parimate liinide puhtalt paarunud või kunstlikult seemendatud  kraini mesilasemasid Saksamaalt, Austriast, Poolast. Slaavlaste (kes on avatud suhtlejad) mesindusfoorumites (kus osalevad ka kutselised mesinikud) olen lugenud ainult kiitvaid hinnanguid krainide kohta, ka sülemlemiskainusest.
Krainide eriline omadus on perede plahvatuslik areng kevadel, kui nad hakkavad väljast õietolmu saama. Seda tuleb teada ja mesindamisel arvestada.

PS Kusagil Eestis mingisuguse mesindusprogrammi raames hinnatakse ka erinevaid mesilastõuge ja liine siinsetes oludes, kuid kahjuks mul ei õnnestunud leida andmeid hindamistulemuste kohta.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kraini mesilasemad

Kas keegi jagaks infot Kraini mesilasemade kohta, nimelt tahaksin tellida kümmekond paarunud ema, kas siis Sloveeniast või mujalt. Hea kui saaksin emad juba pooles mais kätte. Kui kellelgi on usaldusväärne kontakt või kogemus, oleksin väga tänulik info eest !

53967664
kaido444@gmail.com
Ette tänades Kaido.

Pronksmedal (100p.)

Kraini mesilasemad

Horvaatiast või Sloveeniast saaksid Sa tellida, aga alla 25-30tk ei ole mõtet tellida- transport teeb selle kalliks. 

Kraini mesilasemad

Lööks ka kampa kui tellimiseks läheb.

Tel 5246035

Pronksmedal (100p.)

Ma oleks ka käsi.

Ma oleks ka käsi.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Krainid

Jyri kirjutas:
Horvaatiast või Sloveeniast saaksid Sa tellida, aga alla 25-30tk ei ole mõtet tellida- transport teeb selle kalliks. 
Arusaadav, eks emasid on ka 20 - 480 eurot tk!