Tere tarkade klubi

Nii üks lollike siis juures!!

Sõbrad kinkisid siis sünnipäevaks kaks eesti raamil korpustaru,ja nüüd kiilus kinni. Raamidel on mummisi kolavad ka ringi viimase raami vahel mett on viimases raamis välisküljel kuskil allaveerandi.

Kuidas edasi toimetad? millal sõõta?Kas tuleks mingilajal lisada kärjepõhju et saada hooajaks ülesehitatud kärgi jne.

UH on ikka loll hirmus olla mis sest et terve talve üritasin kirjandust lugeda.

Oleks tore kui teadjad saaksid veits aidata aga mitte puua esimese küsimise peale

Tänud

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Kevad

Üritasid kirjandust lugeda? No ja siis, ei tulnud välja või? Laughing out loud
Aga tõsisemalt: söödatagavarasid peaksid veidi põhjalikumalt kontrollima. Võib vaid oletada, et kui servaraamil veerandi jagu on, siis keskmised kärjed võivad üsna tühjapoolsed olla. Kindlasti pole vaja kõiki raame ükshaaval tarust välja tõsta, piisab ju sellest, kui neid kasvõi üle ühe kümnekonna cm jagu kergitada. Mõni keskmine tõsta poole võrra välja, näed haudme ka ära. Kui ühel pool on mitu meeraami ja teises servas sööta vähe võib tõsta ühe meekärjekärje teise serva. Nii jääb haudmeosa rohkem keskele ja meevarud, mis ühtlasi ka soojust hoiavad, võrdsemalt kahele poole hauet. 
Kui söödatagavarad tarus alla kahe täisraami, siis hakkavad osad emad haudmetegevust piirama. Ilmad väljalendudeks juba sobivad, seega võid vajadusel anda paar-kolm liitrit vedelsööta vahekorras 1/1.
Laiendamiseni on veel aega, praegu alles hakkab mesilaste arv peres stabiliseeruma, st. vanade ületalvitunud mesilaste suremus peaks olema sama suur, kui noorte koorumine. Väga üldjoontes võib öelda, et kärjepõhja on paras andma hakata vahtra õitsemise ajal. 
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

Tere!

Kui nad sul talve üle elasid, siis sa midagi oskad, aga , kui alles said mesilased siis tuleb jah kärepõhju muretseda ja uusi raame lisada kõrvalt! Ergutussööta enam pole vaja anda, mesilased peaksid ise korjama!

Loodetavasti on ema sees, see on kõige tähtsam--kui aga liiga rahutud siis võib olla väärema!

Hiirte kaitseks ikka soovitan  lennuaval metallreste kasutada!