Blinovi pesa laiendamiseks?

Tere, tere.

Tekkis selline mõte, et kas oleks teoreetiliselt võimalik pesade kevadine laiendamine nn. Blinovi meetodil?

Kuna pean see kevad olema oma loomadest eemal siis mõtlen siin erinevaid variante kuidas neid talitada. Tegemist siis 2 perega.

Mis Teie arvate?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Kahjuks

tean vaid sellist nn. blinovi meetodit, kus pesaruumi kitsendatakse. Mis sa selle laiendamise all mõtled?

Tähendab, mõtlesin, et kui

Tähendab, mõtlesin, et kui tuleb hakata pesa laiendama (lamavtarus) siis paneks vahelaua taha suurema koguse tühje kärgi. Mõte oli selles et siis ei jahtuks ehk pesaruum liialt maha, samas mahuks pere raamidele ära kui ise õigel ajal laiendama ei jõua. Kuigi nyyd mõtlen, et lamavtarus pannakse uued raamid kattekärje ja haudmekärje vahele.

Vast ei olnud see kõige parem idee
algajate värk:)

Pronksmedal (100p.)

Insertcoin*

Tegelikult liigub su mõte õiges suunas. Olen lugenud (kus, ei mäleta), et on olemas sihuke pesa laiendamise viis lamavtarus. Olemasolev pesa nihutatakse lennuavast kaugemale ja pesa äärde lennuava poole pannakse vajalik arv tühje kärgi ja siis kärjepõhjaga raame. Vahelauda vist sinna vahele ei jäetud, kuigi mõned mesinikud väidavad, et vahelaud seal mesilasi palju ei sega.  

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Siis

lükka praegune pere koos raamidega taru nn. taskuossa ja lapi lennuava poolne osa kärgi täis. Vahelauda pole vaja panna. Mesilased ajapikku asustavad uued kärjed. Alati see ei tööta (pere hakkab ikkagi sülemlema) aga abiks ikka, kui muud võimalust pole. Ehk läheb õnneks. Edu!