Asjalikud valgevenelased

Pronksmedal (100p.)

Valgevene mesinikud on avaldanud oma selle aasta mesindusalaste õppereiside kava. Muljet avaldab, et nende õppereiside kava on hästi läbi mõeldud: kohtumised prominentsete mesinikega, mesilasemade ja mesindusinventari ostmine, õppereiside ühildamine teiste maade mesindusürituste  ja  -konverentsidega. Mesinikele sobiv on ka see, et õppereisid ei ole pikaks venitatud, maksimaalselt neli päeva.
See pole veel kõik. Nad on sel aastal juba kuulanud kuulsa luksemburglase Jos Guthi loenguid, käinud Poolas Sławomir Trzybiński juures, Tšehhi mesindusinstituudis. Kadedaks teeb!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Jos Guth

Jänku kirjutas:
https://www.youtube.com/watch?v=kAJSa7cV_MM

Taustal ongi kuulda valgevene mesinike juttu. Kahjuks oli tõlk väheke nõrk mesinduses.
Jos Guth on väga hea mesilasemade kasvataja. Ta teeb koostööd Paul Jungelsiga. Paul  aretab buckfaste ja Jos kasvatab ning müüb sellest tõumaterjalist mesilasemasid. Kahjuks on PJ juba natuke väsinud, aga loodetavasti jätkab poeg isa tööd. Praegu püütakse ABR-programmi raames integreerida buckfastidesse Ameerikas selekteeritud VSH-omadust.
Valgevenelased lootsid tellida Jos Guthilt mesilasemasid, aga said otsustava keeldumise, sest tellimusi oli juba liiga palju.

Karl Kehrle on öelnud tõuaretaja iseloomustamiseks: "Sa pead olema vahel julm, aga sul peab olema ka intuitsiooni. Seega, mitte igaüks ei suuda seda tööd teha … otsustada ja valida – selleks peab olema annet."