Tere. Olen otsinud andmeid keerispea nektari koguse kohta hektarilt. Millegi pärast leidub väga erinevaid andmeid.Näit.alates 150-2000kg.See ei saa ju loogiline olla et nii suur erinevus. Meil on kasutamata pöllumaad ja olen huvitatud,kas tasub katsetada keerispea kasvatamist meetaimena. Palun avaldage arvamust kellel sellega kogemusi.
kindlasti
kindlasti külva, kui põld sumiseb siis järelikult nektarit tuleb. Hektari peale läheb 8 kg-i seemet. 3 euri korda 8 kg =24 vaevalt, et alla viie kilo mett saad
.
kindlasti
tasub keerispead külvata. palju sa sealt mett saad sõltub mitmetest teguritest. eelkõige ilmastik õitsemise ajal, palju ja kui tugevad on mesilaspered, kui pikk on õitsemisperiood jne. see varieerub suurtes piirides, seetõttu ongi antud suur nektari koguse vahemik. õitsemisperioodi pikendamiseks soovitan seda külvata mitmes jaos kusagil paari nädalaste vahedega. see tagab ühtlase korjega "meekonveieri". näiteks kolmes jaos külvatuna tekib ca 1,5-2 kuu pikkune korje. õitseb kuni külmade tulekuni. ei maksa unustada, et kasumi hulka tuleb lugeda keerispea kui väetis ja huumusekihti parandav toime põllule. olen seda aastaid kasutanud ja võin öelda, et tegu ühe parima ja lihtsamini kasvatatava meetaimega.
Aga kuidas
aga kuidas keerispea pöldu koristatakse.Väidetavalt kasvab keerispea päris körgeks.Vöi kyntakse lihtsalt sisse.
koristamine
tundub, et kombaini teema. Kui seda foorumit uskuda: http://foorum.rodnas.ee/viewtopic.php?f=1&t=3183&sid=6f41b06921e1e597a09...
olen kasvatanud
olen kasvatanud meesikat ja keerispead.
mölemaid seemneid on vöimalik kombainiga vötta, kuid kombainil tuli miskit teha , ma ise kombainer pole olnud, kuid vist oli tuulele papp ette panna et tuult vähem tuleks. kui täpsemalt tahad teada küsi kolhoosi aeksete kompainerite kääst, kuidas ja mida tuleks teha et heina seemet saaks vötta.
meesikaga oli nii et kui seda kombainiga vöeti siis et kombain ei peaks seda 2m sodi massi läbi kombaini laskma siis vöeti poole meetri körguselt.
Kui aga loodad et sa seemet ära ei korja kombainiga et ehk külvab ise siis kipub nii olema et keerispea on laikuti ja ülejäänud on umb rohi. see on minu poolt järgi katsetatud.
kui katsetada seda et sügisel kulti vaatori vöi muuga mulda segada. vöipolla siis on parem tulemus. seda ma katsetanud pole.