Käesolev aasta ja mesindus Pae talus.

Kasutaja imrev pilt

Alles on jäänud ainult 2 mesilasperet kahes tarus.Kuidas küll taastada endist mesitarude arvu ja seda veel suurendadagi? Kas keegi oskab nõu anda?

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

parim aeg poolitamiseks,siis

parim aeg poolitamiseks,siis jõuad veel suve jooksul korra, kui nad puu otsa ei lähe. jutust tundub aga et Teil on mesitarud kuhugi kadunud? Karude vastu aitab elekter ja pisemgi koer.

Kasutaja imrev pilt

Parememuse poole ikka asjad kulgevad...

Täname nõuannete eest.Endise 2 pere asemel on nüüd neli,üks neist saadud sülemist.Ilmastiku vastu ei saa,aga seni kui mesilased saavad tarust välja ,püsib ka lootus edaspidiseks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

perede arvu suurendamine

Mina sain peresid juurde nii . Mul jähid tarud kus pered talvel välja läksid koristamatta . Töin tarud koju ja sinna naad jähid. Arvan et esialgu pered käisid röövimas neid ja kui saabus eidu aeg teadsid kus elamis pinda on.
minu tarud asusid suhteliselt vösa sees, mis neile ka ästi meeldis. Kuna minu enda mesilased lähi kruppides ei sülemlenud arvan et need on pärit naabrimehe kääst. taa elab minust umbes 1km kaugusel üle pöllu. SEDA MA ERITI EI SOOVITA . SELLEL ON PALJU OHTE. 1 SA EI TEA MILLESE SINU PERE TALVEL SURI " SEEGA VÖIVAD TERVED PERED SEDA AIGUST EDASI KANDA. 2 SA EI TEA KAS NAABRI MESILASED ON TERVED. Seda saab kontrollida, viid mesilased eemale kus ei saaks naad teiste mesilasteka kokku( karantiini) . 3 naabri mesilased ei pruugi olla söbralikud . sellele on kaa lahendus . Tuleb ema ära vahedada. Sügiseks vöi hiljemalt järgmiseks kevadeks peaks pere olema rahulikum vöi täitsa rahulik. Olenevalt pandud emast.
MINA AGA SOOVITAN TEHA 3 VÖI 5 RAAMILISI PERESID. mina tegin nii kui ma nägin et peres on sülemlemis tung sees otsisin vana ema üles vötsin audme raame 1või 2 koos mesilastega , vana ema ja üles ehitatud kärg.
kui audme raamil süia ei olnud panin suhkru lahuse peale(1-2l). ema akkas munema. ja sügiseks on ta 5 vöi rohkema raamil. talvituma vöib panna mitu peret 1 taru . korpus taru on vöimalik 2 viie raamilist peret paikutada.
koos elavad naad hasti üle talve. juhul kui naad vahe laua juurest kuskilt kokku ei saa. Muidu tapetakse 1 ema ära.Lennu lauad olgu kaa eri suunas. Lamav tarus on aga vöimalik 4 sellist peret. 3 raamilisi peresid korpus taruse 3peret nii elavad ka need pered üle talve. kevadel aga peab varakult vaatama et toit otsa ei saa. Talvitunud 5 raamiline pere areneb samakiiresi kui teised pered. soovitav oleks muidugi enne sügist vana ema välja vahetada. seda paremini ta üle talve elab. SUUREST PEREST KUS SÜLEMLEMIS TUNG SEES OLI JA KUST EMA ÄRA VÖTSID MURA PEALE ÜHE EMA KUPU KÖIK TEISED MAHA. JA KUI SEE EMA VÄLJA TULI OIA TEDA NII KAUA KUNI SUL ON VÖIMALIK EMA VÄLJA VAHETADA. VÖIB KA NII TALVITUMA MINNA. KUID SIIS INTENSIIVISTAD SÜLEMLEMIS TUNGI. 1SUUREST PEREST ON HOOAJAJOOKSUL 4 3RAAMILIST PERET. NENDEST 2JÖUAVAD 5 RAAMILISEKS JA 2 JÄÄVAD 3RAAMILISEKS. jA SUUREST PEREST SAAB VEEL SAAKI KAA.
EDU KATSETAMISEKS.

Palun tõlget

Palun tõlget Eesti keelde!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

Selliselt siis

Ma saan asjast nii aru , et Teemas oskab teinekord väga vabalt ka ilma kirjavigadeta kirjutada - huvitav küll miks see nii küll on ???