Magasini teema

Jututoa moderaator

Tere, tekkisid mõned küsimused seoses magasiniga. 1:Kas praegu oleks mõtekas juba peale panna magasin(ega pesa maha ei jahtu)?
2: Palju panna kärjepõhju? 3:Mitu liistu alt ära võtta ja kust konkreetsemalt(eelmine aasta võtsin kõik ära aga nüüd kuulsin "saunas" et mingil juhul üle 5 ei tohi võtta)?
Vabandan kui midagi valesti küsisin(mesilastega tegelenud 11kuud)

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

magasin

siin jälle loogikalise ja loomingulise lähenemise lugu. igal mesindajal oma vääramatu nägemus asjast. mina panin varem lamava alt täis ja alles siis magasinid. sellega lörtsutas ema ka munemist 20 raamile ja igale haudmeväljakesele pandi pool raami meevööd peale. magasini lisamisel enam üle meevöö minna ei tahetud. siit loetu põhjal kasutan nüüd lamava ühte eelist ja laiendan kuni all katavad mesilased 15-17 raami. siis tõstan osa hauet üles ning laiendan nii ,et jääb alla 11-12 ja peale 10. (korpuste mure ongi ju see, et esimene laiendus on äkilisevõitu). seega ei saa öelda ,kas magasin lisada täna või homme. vaja vaadata selle järgi ,kuidas mesilased kärgi katavad ja vastavalt sellele laiendada küljele ning üles.
ja liistudest. esteks küsiks ,et milleks need liistud üldse head on? ok. hea kraapida ja koisid kasvatada. aga edasi? teiseks, korpustarudes ei pane keegi(vist) korpuste vahele liiste. milleks siis lamavas neid sinna jätta? mina ei jäta. seda enam ,et kasutan õlaga raame.

Pronksmedal (100p.)

Magasini teema*

Minu arvamus:
1. Kui mesilaspere katab juba 12 või rohkem kärge ja võililled ja viljapuud alustavad õitsemist, siis tuleks pooleraamiline magasin peale panna.
2. Soovitatav oleks, et kärjepõhju ei oleks üle poole kärgede arvust, et mesilastel oleks kuhu nektarit paigutada.
3. Kui ilmad ei ole soojad ja pere ei ole ka päris tugev, siis võiks osa vaheliiste kohale jätta.

Pronksmedal (100p.)

Magasinid

Magasinid võiks panna  siis kui 12 raami või rohkem.

Muidu tekib meevöö, siis ema enam sellest üle hästi ei taha minna.

Tean mitmeid, kes juba mett võtnud, ehk siis magasinid juba kaks, kolm nädalat tagasi peale said kui paju ja vaher veel õitsesid.
Peale võilille õitsemist võiks vabalt panna vaheldumisi üles ehitatud ja üles ehitamata kärgi magasini kui näha, et soojad ilmad jätkuvad.
Aga nagu eelnevalt ka mainiti, see loominguline tegevus Smile


Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Magasin teeb mett!

Tänavu on juba nii pikk mesindushooaeg olnud, et paljudel magasinidega talvitunud peredel on neli magasini peal (varem ei ole sellist olnud) ... nii, et vurritamisest pole pääsu - kui inventari vähevõitu, või väga kõrgeid torne kasvatada ei taha! - ka lamavtarudes!
AINUKE ASI, MIDA NUTIKAS INIMENE - MESINDUSES ON VIIMASE PAARI SAJA AASTA JOOKSUL SAAVUTANUD !.... ONGI SÜLEMLEMISE VÄLTIMISE OSKUS - tänu magasinidega/korpustega mängimisele!
Kõik ülalkirjutatu, erinevate mesinike poolt on õige... lihtsalt magasinide/korpuste  kasutamine võimaldab kergesti talvepesa kärjed välja vahetada ja järgmiseks talvitumiseks on praegu juba enamuses peredest - uued kärjed järgmise aasta talvepesa asukohal valmis/ üles ehitatud!
Kuid ka mega suured pered kipuvad sülemlema ... KÕIGE LIHTSAM VIIS SÜLEMIKUPPUDE AVASTAMISEKS ON MAGASINI, VÕI KORPUSE ALLA VAATAMINE... ENNE uue magasini/korpuse lisamist!

Jututoa moderaator

Teine magasin!

Tere jälle, sai siis pooleraamiline 10-ne magasin peale esmaspäeval 19-ndal ja täna 23-ndal vaatasin-nektarit oli umbes 50% jagu(välja ei tilkunud). Kärjepõhju panin 5 need olid ka enamvähem üles ehitatud ja nektarit ka sees. Nüüd küsimus et kuidas oleks kavalam kas panna veel teine magasin esimese alla või oodata kui selle ainukese magasini ära kaanetavad ja siis tühjade raamide vastu vahetada.
Unustasin mainida et taru lamab ja raame mahub sisse 16(kõik sees all muidu). Ja see ka veel et teine magasin katuse alla ei mahu niisama( tuleks hinged lahti kruvida ja laudadest vöö vahele panna).

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Teine magasin

Kindlasti teine esimese alla. Ja 16R taru korral arvesta varsti veel kolmanda ning ilmselt ka neljanda magasiniga. Kui praegu hakkaksid kaanetamist ootama on enam kui kindlasti Sul paari nädala pärast hoopis sülem. 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Olen näinud

kaks rida magasine lamavas ja siis katus eraldi selle hunniku otsas, sama kagu korpustega ja uus ikka meekorpuse ja haudmekorpuste vahele.