Perede poolitamine

Pronksmedal (100p.)

Tere,


Olen uurinud selle teema kohta netist jms, kui pole veel täpset vastust leidnud, kui sülelemise ärahoidmiseks tõsta tugevast perest osa hauderaame ja meekärgi teise puusse, siis kas emakupp peab olema kinnine või võib ka lahtine olla, et uude peresse sealt ema tuleks? Ja teine mure on see, et ema on väga raske märgata, et kas kindluse mõttes võib mõlemasse peresse kupu jätta ning loota, et emaga pere kupu ise hävitab vms, kui seda vajalikuks ei pea enam pärast poolitamist või jääb sülelemistung neile alles?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ei pea üldse emakuppu olema,

Ei pea üldse emakuppu olema, piisab munadest, teevad uue ema ka nendest.  Mina emaga peresse kuppu ei jätaks.  Eriti kui on väga tugev pere, võib sealt ikkagi sülemi visata.  Kui Sul poolitamise plaan kindel, aga ema leidmisega raskusi, siis mina teeksin järgnevalt:  Pere pooleks nii, et mõlemas oleks emavalmistamise materjali (mune, väga noori vaklu), aga mitte ühtegi kuppu ega kupualget.  Paari päeva pärast on selge, kus kuppe teevad, seal ema pole.


Kui ema leiad, tee lendpere, selle kohta on kirjandust piisavalt.

Vaata, et mett ja suira oleks ikka ka mõlemas.

Edu!

Pronksmedal (100p.)

Lugesin lendpere kohta ja see

Lugesin lendpere kohta ja see tundub mõistlikum küll, kuna igapäevaselt ei saa mesilaste juures viibida.  Küsiksin täpsustava küsimuse, et kas lendpere moodustamisel peavad peres olema valmis emakupud või piisab sellisel juhul samuti munadest, vakladest?

Ning kui uus pere, kus ema pole, hakkab emakuppe tegema, siis jätan alles ühe ja ülejäänud eemaldan (võimalik seda teha nädala pärast)?


Pronksmedal (100p.)

Sülemite ärahoidmine

Sülemite ärahoidmiseks vaja eelkõige sülemikainet uut ema ja perele piisavalt ruumi.

Jüri

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ma ikkagi eeldan, et kui

Ma ikkagi eeldan, et kui küsimus on poolitamise kohta, siis räägime poolitamisest.  :)


Kõik mune puudutav kehtib. Kaks nädalat on liiga üldine pikkus ja ilmselt ka liiga pikk. Pead täpsemalt arvutama. Kui nad sul täna teevad 2-päevasest vaglast (kokku 5), siis 11 päeva pärast esimene koorub ja siis on juba loto, kas närib ja jääb või paneb minema. 

Pronksmedal (100p.)

Tänan vastuse eest, lähen

Tänan vastuse eest, lähen nädalavahetusel ema otsima, ehk õnnestub Smile

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ema otsimiseks möned näpunäited

kui taru lahti teed  (lamav tarus)   siis köigepealt eemalda mee ja suira raamid eemale neid ära vaata 1 ringil. (seal reeglina ema pole.  haudme raamidel  (kinnine haue) vaatad
kuid mitte oolega.(lased pilgu üle kergelt)
lahtine haue, munad ja väiksed vaglad vot neid raame jälgi pinksalt, kui vaja aja  näpuga mesilased liikuma, sest ema vöib mesilaste kobara al peidus olla.

Korpus tarus on ema reeglina köige ülemises kastis, vöi kui on emalahutus vöre vahel siis selles kastis kust edasi läbi vöre minna ei saa.

erandeid muidugi on ,kui ema ene paarumist läbi resti poeb,mesinik ooletult kaste lapab vöi kui on ülese uue ema teinud.
KUI 1 RINGIGA EI LEIA SIIS PEAD JUBA TERVE TARU LÄBI OTSIMA. SEST SIIS TA VÖIB PAGEDA KÖIKJALE TARUS, KUHUDA SAAB. VAHEST ISEGI LENU LAUALE.


NEED NÄPUNÄITED PEAKSID LIHTSUSTAMA EMA OTSIMIST.

POOLITAMINE ON LIHTNE  jägad mee,lahtise haudme,kinnise haudme pooleks. tarud asetad esialksest asukohast 1 taru 1m vasakule 2 taru 1m paremale. siis jägunevad ka lenumesilased ära. kupe olema ei pea.
kuna sa ei tea kummas peresse ema jähi siis  kui 1 nädala pärast vaatad peredesse siis nääd, kus peres on munad siis selles on ema sees, ja kus on aseema kupud on ema puudu.

siis sa ema otsima ei pea.
 
lend pere tegemiseks on aga vaja ema ülesse leida

lend pere teoks on vaja ema leida ja asetada uude tarru,, sinna anad ülesse ehitatud kärgi, kuhu ema saab kohe munema hakkata, ja paarraami mett, asetad vana taru kohale. vana taru aga viid 4-10 m  eemale.

lennust tulevad mesilased leiavad uue taru, ja oma ema. ja jäävad tarru. kuna ema on lennu mesilaste juures siis hakab ta kohe munele ja 22 pääva pärast on uus pölvkond koorumas.
(kui aga üritad kupu sinna panna, siis ei pruugi se pere sügiseks tugevaks saada (eeldan et küsid miks) vastus
munast ema saamiseks kulub 17 pääva, paarumine oletame kestab 2 nädalat vöi rohkem+ munemisest töömesila valmikuni 22 pääva kokku on miinimumis  53 pääva millal uus pölvkond koorub, lenumesilased hakavad selleks ajaks surema ja ongi krah.

mina ise teen niiotsin. otsin ema ülesse,vötan tarust välljaja panen  2 taru,sinna veel 2 mee ja vöi suira segu raame 2 kinnist hauet  ja 1 lahtine haue (koos mesilastega)  ja viid algsest kohast 2-3 km kaugusele, siis ei lenda lennu mesilased vanasse taru tagasi.
siis on tarus igas vanuses mesilasi.

vanasse taru annan uue ema, kuppu vöi ehitavad munadest vöi vakladest uue ema.

saan 2 tööd koraga saan uue pere ja saan vanas peres ema vahetatud.  ja kui se uues peres olev ema on vana siis enne söötmist vöi pärast söötmist vahetan ka selle ema ära.
noored emad talvituvad paremini kui vanad. edu

ehk on sulle sellest monoloogist abi