M: Buckfast mesilasemad

Võtan vastu tellimusi paarumata Buckfast mesilasemadele. Ema hind on 6€ koos KM(lisandub postikulu). Ostes 10 ema saate 1 kauba peale. Emad saan saata postiga üle Eesti. Info tel. 5045430 Tellimused palun e-mailile urmas@mesindus.eu

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

M: Buckfast mesilasemad

Järgmised emad kooruvad 18.juunil ja 25.juunil

Pronksmedal (100p.)

"blondy" hoiatus

käisin paar päeva tagasi ühe oma tuttava juures (pole internetifoorumite inimene), kes oli eelmisel aastal emad välja vahetanud
ostetute vastu. kuna soovitasin liiga kergemeelselt talle neid siinse foorumikuulutuse põhjal osta, siis süü mul endalgi lasub. tarud nüüd tal täis ilusaid valgesilmseid leski. kui küsisin, mis müüja vastas ja kas raha ka tagasi maksis või muid lahendusi välja pakkus, siis olevat ajanud ümmargust juttu, justkui tema emasid ei kasvatagi, ainult paljundab paremaid ja siis müüb. no comments...
igal juhul jama kui inimesed sedasi mesilasemasid paljundavad ja laiali müütavad. kes ei tea, mis või miks muutuvad mesilastel silmad valgeks siis google abiks.
siia siis pilt ka isenditest, mida need buckfasti emad toodavad:
http://imgur.com/dWX81BP

lihtsalt hoiatuseks siit emade ostmisel!

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

"albiinosilmsed" mesilased

Kuigi ka ise kasutan paljundamiseks paremate perede emasid, pole sihukest pilti veel näinud. Võib-olla toodan ma neid emasid liiga vähe, pealegi kasutan igal aastal vähemalt kahe, või isegi kolme taru vaklasid. 

Guuglist esmapilgul midagi ei leidnud, äkki palun selgitad mõne reaga, miks ikkagi selline sündroom avaldub?

valgesilmad

mina olen aru saanud, et tegemist on geenimutatsiooniga. valgesilmad suudavad tegutseda tarus (pimedas), väljaspool taru (valges) nad ei näe.

Pronksmedal (100p.)

linke

mõned lihtsamad lingid:
http://www.glenn-apiaries.com/oddball.html
http://www.glenn-apiaries.com/bee_photos_4.html
http://www.glenn-apiaries.com/genetic_aspects_queen_production_2.html

ega see niisama lihtsalt ei tekigi. ka mina pole taolist asja oma silmaga varem kohanud. tegu on teatud pikema aja vältel toimunud asjatundmatu sopedamisega emade aretuses/kasvatuses. võimalik, et suvalised kunstviljastamised, koonerdamised uue tõumaterjali hankimisel, teadmatus, lollus, oskamutus tegeleda emade kasvatamisega. kõige häirivam on asja juures veel see, et välja reklaamitakse sellist kontrollimatut ja soperdatud materjali kui "buckfasti mesilasema" üritades jätta ostjale muljet, justkui tehingu tulemusel saaks inimene buckfasti või midagi taolist. täitsa huvitav oleks teada, palju eestis sellist paska ringlema on juba paisatud. mul pole praegu käepärast linki materjalile, kus on teemat süvitsi uuritud aga mäletamist mööda tekkib sarnase emadekasvatuspraktika puhul ajapikku ka töömesilaste pimesilmsus ja orientatsioonitaju. ehk siis mesilased lendavad tarust välja ja kuna nad on pimedad, siis ei jõuagi sinna enamasti tagasi. kusjuures emade ja töömesilaste silmade värvus ei muutu valgeks, mistõttu on raske probleemi ulatust välisel vaatlusel kindlaks teha. väga häiriv teema!Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

blondi küsimus

Mul tekkis selle jutu peale blondy küsimus, et mis vahet on mesilasemade kasvatamisel ja paljundamisel?
UrnasV ei kasvata aga paljundab, metsamesinik on ka kasvatamise kõrval paljundada proovinud, aga tema omadel pole silmad veel valgeks läinud Smile

Pronksmedal (100p.)

seda peaks

küsima selle müüja käest, kuna mina isiklikult selles vahet ei tee.
emade paljundamiseks tuleb neid kasvatada. tegu on ühe ja sama protsessiga. aga see vaid minu vanamoelise arusaam. moodsad internetifoorumist mesindust õppinud teevad võibolla vahet.. meil siin peaks neid ikka jaguma. las selgitavad.. Wink
a võibolla ongi "paljundamine" tähendus valgesilmsete geenimutantide tootmine ja selle müüki paiskamine? võtad kusagilt x emadekasvataja käest "tõuema" ja muudkui paljundad, paljundad, paljundad 6€/tk. kõik puha buckfastid, süütud(loe:süüdimatud) valged silmad pärast mudilastel säramas. just a guess..

valgesilmsus

Tegu oli eelmisel aastal minu veaga et ei kontrollinud enne paljundamist
algmaterjali. Kuna ma ei ole aretaja siis kasutan paljundamise
algmaterjaliks aretajatelt ostetud tõuemasid. Tavaliselt kasutan Aimari
tõuemasid, kellega pole seni probleeme olnud aga eelmisel aastal
paljundasin lisaks ka Saksamaalt saadud tõuemasid ja ühel neist lõi välja see
leskede valgesilmsus.
 Nagu juba kirjutati siis tegemist on
geenimutatsiooniga mis tekib kui emaliinis toimub sugulusaretus, eriti
ohustatud on kunstliku viljastamise teel saadud emad, looduslikul
paarumisel püüab ema minna paaruma võimalikult kaugele et välistada
sugulusaretust. Valgesilmsed lesed mutatsiooni edasi ei anna.
 Kuna tegemist oli minu veaga siis neile mesinikele, kes on minuga ühendust võtnud olen pakkunud ka asenduseks uusi emasid.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

mutandid

leskede silmavärvi mutatsioone on eri astmes - valgest bordoopunaseni. Silmade pigmendid ei arene lõpuni välja. Bordoosilmadega lesed saavad ka (paarumis)lennul hakkama, teised mitte. Kuna lese peamine ülesanne on just paarumislennul asja eest olla, tuleb värviliste silmadega leski tootvates peredes emad välja vahetada - jama pole mõtet edasi levitada. Ja põhjus pole ainult tõuaretuses - mul üks kunagi sülemist alguse saanud liin, kus ikka vabalt paarunud emad, hakkas sel suvel äkki just neid bordoopunaseid trükkima

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Geenimutatsioon

Aitäh linkide eest, siit vastavate märksõnadega otsingut jätkata oli juba lihtne. 

Esmapilgul tundub märksõnaks olevat suguluspaarumine. Seega tundub, et olen teinud õieti hankides igal aastal tõupuhtamaid emasid erinevatest allikatest, samas hoidudes ka oma mesila piires ühest ja samast emast liigse koguse järglaste tegemisest. 

Pronksmedal (100p.)

midagi te

pole pakkunud. vähemalt sellele inimesele, küsisin just temalt järele. te ei vastanud isegi tema emailiga saadetud küsimusele kuskohast oli see materjal pärit. pealegi ei taha keegi selliselt müüjalt enam mingeid "asendusemasid" et veel üks aastane ring teiega loteriid mängida. aus oleks talle lihtsalt raha tagasi maksta! emad on tal praeguseks juba 100% välja vahetatud aga neid valgesilmseid pimedaid ukerdab seal tarudes hilissügiseni. seda kahju, mis väärastunud tõumaterjali ümbervahetamisega kaasneb ei hakka nagunii keegi kokku arvestama.
lesed ei anna jah edasi, sest nad pole võimelisedki paarumislennuks. küll aga kandub mutatsioon  nende perede emadega ja sülemitega omakorda edasi vägagi edukalt. ärgem unustagem, et geneetilise mutatsiooni avaldumise ajaks on tegu juba mitmeid põlvkondi vääralt aretatud materjaliga. see ei kao nii lihtsalt, et võtame naksti teisest mutatsioonita perest lese ja hakkame uuesti rõõmsal ilmel nende emadega uusi mesilasemasid ja peresid tootma.

ps! "Saksamaalt saadud tõuemasid" - täpsustage siis palun, kuskohast te need mutandid hankisite. uurime järele ja teeme järeldused!

Pronksmedal (100p.)

tõuaretuses

ikka on need põhjused. looduses ja looduslikult esineb sellist väärastust ikka üliharva. mõnes tõesti väga eraldatud kohas ainult, kus pikalt mesilased suguluspaarunud (üksikul saarel või neemel, suurte rabade keskel, mäekurus vmt). vabaltpaarumisel ei tea sa kunagi kuskohast need paarujad lesed talle peale lendasid. lesed tiirutavad väga suure raadiusega. võisid vabalt mõnest kaugemast naabermesilastki tulla. isegi emade ja sülemite pealelendamine pole välistatud, eriti kui emad märgistatud pole on seda raske hiljem kindlaks teha. kui naabruses ka palju sellise "tõumaterjali" hankijaid leidub või näiteks oli see algne sülemgi mõnest mutatsiooni edasikandva tugeva geneetilise pagasiga, siis sellised probleemid kerged tekkima.


UrmasV

Kellelt Saksamaalt oli see muteerunud materjal saadud?

Pronksmedal (100p.)

väga asjakohane

küsimus! mul tekkis ka just sama. sooviks ikka üsna konkreetselt teada, mitte mingit udu- ja ümberaugujuttu.

Pronksmedal (100p.)

inbreeding

võib panna jah ka üheks märksõnaks. usa-s on sellised mutatsioonijuhtumid küllalt levinud, kuna seal mastaabid mesinduses väga suured ja vajatakse meie mõistes tohututes kogustes mesilasemasid igal aastal. ülipalju, hästi odavalt, superkiiresti!
kahtlustan, et orienteerumisvõimetud ja pimedad geenimutandid võivadki olla põhjuseks sellele perede kollapsi müsteeriumile. inimkonna teadmised geneetikavallas ja eriti veel putukate geneetika omas on lapsekingades.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

linke ...

 Pakutud lingid on ärevusttekitavad,kuid hoopis huvipakkuvam  Tarumani anonüümsus,tee ennast tutavaks ja jutukesed usutavaks.
  Anonüümse autori lugusid ei saa võtta tõsiselt.
       Mart Rannu

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vöin öelda

Vöin öelda niipalju et mina olen Urmase kääst  saanud emasid juba 3 aastat, nägematta  ühtegi  valge silmset leske. oma peredes.  See et nüüd 1 korra selline jäma tuli , ei tähenda et nii hakapki olema.  Me köik teeme vigu, kas mesinduses vöi elus.  vead ongi selleks et nendest öppida, ja mitte neid korrata. Minul on tänaseks päävaks 95% emad Urmase tehtud:

JA VÕTAN SEALT ETASPIDI KAA.

Pronksmedal (100p.)

ok

oletame, et oligi tegu ühekordse veaga või siis kohtleb ta sind lihtsalt kliendina teistest väga erinevate standardite järgi.
oli tal ju võimalus see jama normaalse lahendusega kohe ära klaarida ja lahendusi pakkuda kui inimene sellest talle kuu aega tagasi teada andis? oli. mida polnud, oli probleemi lahendus! vastupidi, ta üritas ostjale ajada ümmargust juttu ja veeretada asja enda pealt terminitega vassima hakates (see kasvatamise, aretamise ja paljundamise jama. et tema justkui süüdi polekski, süütu apsakas, tema ainult teeb valikuid ja paljundab jmt.). mitte poole sõnagagi pole ta pakkunud mingeid asendusemasid ega tagasimakset!
tegelikkus näitab ka hetke seisuga seda, et pole vastust selle ülaltoodud küsimuse kohta, kuskohast väidetavalt saksamaalt see mutant tal hangitud oli, et teised mesinikud saaks ja teaks taolisest hankekohast hoiduda. ma ei usu, et siin foorumis oleks väga palju neid, kes sooviks mutantmesilaste levitamisel oma kätt proovida. siiani pole ka vastupidiselt siin ülalpool väidetule inimesele lahendust pakutud ei uute emadega asendamise näol ega kahju hüvitamiseks kõlbmatu kauba eest.
järelduse teeb igaüks ise.

 


Pronksmedal (100p.)

microe

Mart kirjutas:
 Pakutud lingid on ärevusttekitavad,kuid hoopis huvipakkuvam  Tarumani anonüümsus,tee ennast tutavaks ja jutukesed usutavaks.
  Anonüümse autori lugusid ei saa võtta tõsiselt.
       Mart Rannu

kui teil on korralik põhjendus miks ma peaks teile enda isikuandmeid avaldama hakkama, siis saatke need personaalsõnumiga. ei näe selles suhtes probleemi. internetifoorumis on igaühe enda vaba valik, kas kasutada mistahes foorumi reeglitega kooskõlas olevat kasutajatunnust või enda nime.  nagu on vaba valik ka see, kas võtta midagi tõsiselt, uskuda või mitte. teemasse mittepuutuva läbu postitamise osas on aga reeglid küll olemas. keeruline aru saada?

Ma siiski

juks kirjutas:
Kellelt Saksamaalt oli see muteerunud materjal saadud?

Ma siiski ei mainiks siin selle firma nime, see oli ka nende jaoks piisavalt negatiivne kogemus ja nagu ma tagasisidest aru sain siis pole mina olnud ainus kes sellist materjali ostis.
Usun et nagu mina sellest õppisin said ka nemad valusa kogemuse ja kindlasti ka õppisid sellest. Pole vaja seda rohkem võimendada.
Eelmisel aastal oli mul paljunduses 4 ema. Kellele nüüd juhtusid need Saksa ema tütred ja valgesilmsed lesed on tarus liikumas, siis palun võtke minuga ühendust ja leiame lahenduse. Mul omal kahjuks puudub selline raamatupidamine, et kes millise ema tütred said.

P.S. täna kooruvad emad on kõik omale kodu leidnud, 25-26 kooruvatest on veel vabu.

Pronksmedal (100p.)

paras plära

ostjal peaks olema ikka õigus teada kuskohast tema ostetav mesilane pärit on, eriti kui müüte neid määratletud tõugu mesilasena. seda juba ainuüksi seetõttu, et vältida edaspidi suguluspaarumisi. kui algmaterjal täiesti tundmatu, siis pole ka mõtet seda buckfastiks nimetada! müü neid tundmatute krantsidena nagu nad sellisel juhul ongi. ja mis paganama võimendada? taoline juhtum indikeerib ainult seda, et tegu on ebakvaliteetse tõumaterjali kasvatajaga. sellised apsakad ei juhtu üleöö või üksikjuhtumina! valgesilmuse avaldumiseks peab olema tehtud jadamisi valesid liigutusi pikema aja vältel. euroopa liidus ja saksamaal on kasvatajaid sadades kui mitte tuhandetes ja sellisel varjamisel puudub igasugune mõte nii ärilises plaanis kui mesilaste tervise tulevikku silmas pidades.
pakun välja sellise kahtlase väärtusega vastuse puhul, et seda saksamaa ema polnudki. mis variandid veel üle jäävadki..

Pronksmedal (100p.)

tsitaat emailist

emailis olete sellele inimesele kirjutanud ju kuu aega tagasi järgmist (sõna-sõnalt):

"Kahjuks ei
saa ma ka enam kontrollida, sest üks minu eelmise aasta paljundusperedest
läks kahetsusväärsel kombel talvel välja ja teise ema oli nii vana et
kevadeks olid mesilased ise uue ema teinud."

Matemaatikaküsimus suurele ringile:
Üks pere läks välja ja teise ema oli nii vana.  Mitu ema kokku oli?
Nüüd juba eelmise aasta paljunduses emade arv kasvanud tal 4-ni. Smile :) Kui valetada, siis peab hea mälu olema!Pronksmedal (100p.)

antud saaga

võib nüüd minu poolt lõppenuks lugeda. raha on mulle laekunud info kohaselt ostjale tagasi laekunud. hea seegi! kuna mõned otsad jäid minu jaoks lõpuni lahtiseks, siis enda jaoks teen edaspidiseks siiski järgnevad järeldused:

a) Ära kunagi soovita kellelegi osta mesilasemasid kui müüja ei oska, ei taha või ei suuda vastata küsimusele kuskohast müüdav pärit on. Niimoodi panustad suure tõenäosusega enda ja naabruskonna mesilaste genofondi solkimisse.
b) Ära kunagi ole veendunud, et ostsid mingit tõugu mesilasemasid lootes vaid müüja kuulutuses oleva väite õigsuse peale. Pole piisavat selgitust, infot või paberlikku tõestust, siis lepi teadmisega, et ostsid krantse.
c) Kuna puudub selgus, kuskohast geenidefektiga mesilasemad ikkagi täpsemalt pärit olid, siis väldi mesilasemade ostu kogu kahtlusalusest piirkonnast. Enda kogemustele tuginedes võin öelda, et iseäranis Saksamaalt ostes saab üldjuhul korralikult müüjalt määratletud tõugu mesilasema ostes kaasa vastava sertifikaadi ja isegi mesilasema sugupuu andmed, vajadusel küsida. Kui ei saa, siis on ost parem tegemata jätta.
d) Eestist ostes leiab müüjaid, kes ei suvatse enne paljundama ja müüma hakkamist isegi lihtsamaid asju üle kontrollida mida või mis väärtusega kaupa nad täpsemalt müüvad. Seega tasub sellega olla topeltettevaatlik.

emotsioonideta.
 

minupoolt

Minupoolt siis niipalju et kõigi viie mesinikuga kes minuga ühendust võtsid saime kokkuleppele. Ainult pr. Ene Koplimets soovis raha tagasi, teised soovisid asendusemasid kas sel aastal või siis järgmisel.

Kui veel sellest valgesilmsusest siis suguluspaaritumist kasutatakse justnimelt emaliinis esinevate positiivsete omaduste kinnistamiseks. Midagi ei ole teha, vahel läheb ka viltu.

Itaaliast, Sloveeniast, Ungarist tellitakse igal kevadel hulgi emasid, jah sealt saab kaasa ka soovi korral ilusa paberi, aga ise neis emakasvatustaludes kohal käinuna ma küll nii kindel selle paberi kehtivuses ei oleks. Sain ka mina kaasa paberi, mis ma sellega nüüd peale hakkan. Sain ka maili teel vabandused. Kas ma nüüd sealt rohkem ei telli? Ma selles nii kindel ei oleks. Pigem ma siiski nüüd kontrollin rohkem ja pikemalt algmaterjali. Enne seda kevadet pole ma valgesilmsusest kuulnudki olnud, nüüd jälle targem.

Kui nüüd veel pealkirjajärgsel teemal siis vabad on veel mõningad emad kes kooruvad homme-ülehomme. 2.-3. juuli omad on aga kõik kinni juba.


Pronksmedal (100p.)

BQ


Sakasamaalt saab ainult puhaspaarlas paarunud emaga kaasa sertifikaadi,tööemadele mingeid sertifikaate kaasa ei anta. Samuti ei anna Eestist emadekasvatajalt ostes keegi sertifikaati kaasa,inimesi tuleb ikka uskuda ka.

Sertifikaat

Antakse ka kunstviljastatud töuemadele.

Pronksmedal (100p.)

sert


Jah, antakse ka kunstviljastatud tõuemadele, kuid ega eestlastest  keegi ei kipu kunstvijlastaud ema 100-150 euroga ostma. Kui veel kontrollitud kunstviljastatud ema, siis hind 200-300 eur.