Pärast pere heitmist

Pronksmedal (100p.)

Tere,


Ma ei tea, kas keegi oskab nõu anda, kuid kui teisipäeval heitis pere (sel suvel teist korda paarinädalase vahega) ja võimalik on seda reede/laupäev alles läbi vaadata, kas peaksin ära võtma kõik emakupud või siiski ühe igaksjuhuks alles jätma? Kui muidugi saab sellele küsimusele teoreetiliselt vastata siin..

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vastus

köigepealt vaata kas seleks ajaks ültse mesilasi on  vöi on köik ära heitnud. on ka selliseid asju juhtunud et suurest ja tugevast perest lendab 3-4 sülemit ja taru jääb ainult 10 -20 mesilast.

Sulle on raske midagi öelda, kuna , seal vöib olla on 1 ema juba koorunud ja lodib tarus, kuid vöib ka olla et ema on veel koorumatta.  1 juhul poleks kupu vaja jätta teisel juhul tuleks jätta.

Vöibolla oleks mötekas kupud maha lüüa ja kontrol raam panna taru, kui uuesti kupud teevad siis uus ema osta, ja taru panna.

kui sa nüüd kupu jätad ja ema ka on tarus siis vöib ema teise kupu maha lüüa , kuid vöib ka sülemlema minna.  töenäosus on 50 x50%

Kui aga ostad uue ema  ja nad selle vastu vötavad siis see aasta se pere enam ei sülemle.

NÜÜD AGA SELLEST MIDA SA 1-2 NÄDALAT TAGASI VALESTI TEGID.
Et nad ültse sülemlema hakasid.

esimene asi vöis olla et sa pole kaua aega perede juures käinud. mai algusest- septembrini, pead sa mesilasi vaatama 7-9 pääva tagant. siis suudad mesilastega samu pidada.
2 asi on pesas oli vähe tööd, (emal polnud munemise ruumi ja noortel mesilastel hakab igav. selleks antakse haudme piirgonda kunst kärgi, et noored mesilased kärjed ülesse ehitaksid ja emal munemise ruumi oleks. söltuvalt pere tugevusest 5-10 raami koraga.  7 pääva pärast vöivad juba ülese ehitatud olla ja ka täis munetud.

3 asi on, ära kunagi tee sele st emast peret mis sülemi kuppe ehitab, sellega  sa intensiivistad  sülemlemis tungi
vöi kui teed pere siis enne talve vaheta ema vällja .

ENNETADES SÜLEMIT ON TUNDUVALT LIHTSAM KUI TAGAJÄRGEDEGA TEGELEDA.

HEADE SOOVIDEGA TEEMAS.

Pronksmedal (100p.)

Aitähh põhjaliku vastuse

Aitähh põhjaliku vastuse eest! Smile