elu ja surma küsimus-peaaegu

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

kuna minul on juba suht kõrini nende sülemite taga jamisest, siis on aeg võtta tarvitusele karmimad meetmed, kui kuppude korjamine!
selleks vaja aga veidi tarkade inimest nõu. kuidas näeb välja see emaeraldusvõre, et ta mul parematele jahimaadele ei pääseks? Sõber Mesinik teadis rääkida, et on sellised, mis pannakes väljapoolt(?) lennuava ette, nagu siiber, aga poes vaatas müüja mind tõsiselt uskumatu näoga. on vaid sellised suured(käivad need siis magasini alla vms).
igatahes on hädaolukord, sest mul on vaja lõpueksamiks õppida ja pole aega pool päeva neid püüda! igasugune hea ja asjalik nõu on kiirkorras teretulnud!

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

enneta

Korpustarus pannakse emaeraldusvõre nii korpuse alla kui peale. Õietolmukogur lamavtaru lennuava ees hoiab ka emamesilase tarus, aga praeguse kuumaga tuleks ventileerimist soodustada. Mõtle parem pere poolitamise või mõne muu sülemlemist ära hoidva võtte peale. Sülemlemist tuleks just ära hoida mitte takistada. Kuppude eemaldamine võib viia lõpuks selleni. et ema muneb kupu algesse ja kohe läheb. Edu.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

kahju

loogiline on, et pere poolitamine päästaks esialgu, aga see ei lähe kohe mitte. mina ei saa sellest mesilaspere mõtteviisist aru- kuidas saab olla ainus mõte pidevalt paljuneda-ohjeldamatult.
näiteks kolis üks sülem esmaspäeval puu otsa. paari tunni pärast tuli metsik vihm ja rahe, aga ega see neid veel koju tagasi ajanud- rippusid seal edasi ega liigutanud tiivaotsa ka. kas siis poleks olnud parem rahulikult kodus olla ja edasi teenida!?
kui mina olen plaaninud, et tahan ühte, kahte või kolme taru, siis miks peab mesilane ikka oma rida ajama. ma juba rääkisin neile, et kui tahavad, siis mingu sinna kus parem on:)
sülemite turg on ka praegusel ajal üle küllastunud....küll see mesilane on üks keeruline organism. aga selliste munemishullude emadega, nagu mul on, peab lihtsalt nende sugujätkamise tagajärgedega leppima, tundub nii...

munemishullud emad...

kindlasti on ka targemaid nõuandjaid, aga juhiks igaksjuhus tähelepanu sellele, et too läks Sul koos sülemiga puu otsa ju. Jäta siis paar pirakamat kupualget välja katkumata ja kannata n nädalat mil uus ema munema hakkab, paar tükki tagavaraks (looduslik valik),nagu ka mesipuid soovitaks, muidu kui see ainus taru Sul oktoobris sülemeb, on lõbu läbi

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Ain pilt

olen teinud

kahte moodi - meetod üks on õhtul tarusse tagasipanek koos emaga -samasse kust välja lendas - või perele , mis vajab tugevdamist läbi suure täisraammagasini millel ajaleht ühekordselt alla torgatud
teine meetod on kupu või kuppude ilmnedes- kui nood veel kaanetatud polnud -ema äravõtmine ...
see aga suure mesila puhul küllalt töömahukas -
olin siin samuti hädas ja otsisin võresid taga , et teha lennulauale emapüüdjad - üks selline on olemas , kuid pilte on ju siia täiesti võimatu lisada kuid annan siis viite : kirjastus valgus on välja andnud raamatu - mesindusinventar - autor on Heinrich Allikivi ja selles raamatus on lk 55-56 on selle asjanduse joonised täitsa olemas ja juhised ka juures
Igatahes tark raamat - tasub uurida ja katsetada . Loodan ikka, et Meehaldjal on meesterahvaste hulgas sidemeid-kontakte , kes seadme elu lihtsamakstegemisel valmis teevad - näiteks isa või ....
edu püüdmisel , sest varsti tähendab sülem või sülemid saagikaotust suures osas

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

sülemid

minu soovitus on sülemeid akab siis tulema ribu radapidi kui mesilastel pole midagi teha. Se tähendab korje vaesel alal. Seda vältida tuleks lasta neil palju kuntskärgi üles ehidada. Köige paremini ehitatakse haudme keskel.
Ja need mis on täis munetud ja hakavad kooruma tösta magasiini . Ka sinna panna kunts kärgi sest sealt kooruvad mesilased hakavad meelsasti üles ehitama. ja seda peab iga nädal tegema. Kust on koorunud mesilased panevad nad meelsasti ka mee. Kui aga mesilase peaksid ikagi kuppe ehitama otsi perest ema üles, pane talle hauet ja mesilasi ja süüa . suurde pere jäta üks ema kup. Kui saabub pea korje ühenda kaks peret. Kui korjet on ei lähe naad kuhugi. Perede arv säilib kaa omal tasemel. Kui aga ema välja ei vöta ja korjad ainult kuppe, läheb se pere ikaki kääst lendu. Ühendamisel ei soovita jäta alles sülemi kuppu sest siis sa annad keenidega intensiivistad sülemlemist. Üks vöimalus on veel vahetada sama aasta koorunud emaga need reeglina samal aastal ei sülemle. Kuid suurmesilas ei ole see vöimalik. Tänapäevastel mesilastel peaks olema miinimum 40 ja rohkem täis raami kus tegutseda. Kui emal on munemis maad piisavalt nad reeglina lendu ei lähe. Edu sulle.