Halb komme ja ebaefektiivsus

Pronksmedal (100p.)

On kujunenud halvaks kombeks, et mesindusprogrammi raames korraldatavatele üleriiklikele teabepäevadele ja EML-i õppereisidele algab küll osalejate registreerimine, kuid neist sündmustest pole rohkem teada, kui koht (suund) ja heal juhul kuupäevad.
Kas tõesti arvatakse, et mesinike ajud ei ole võimelised töötlema sisulist infot?

Tekkis huvi Poola õppereisi vastu, mis aprillikuu Mesiniku andmeil toimub 22.-28. septembril ja millel oleks eeldusi kujuneda selle aasta kõige mesinduslikumaks õppereisiks.
Poola mesinduse suursündmusteks on iga-aastased üleriigilised mesinduspäevad, kus eriti populaarne on mesindusinventari ost-müük. Hinnad on soodsad ja kaubeldavad. Selle aasta sügisesed mesinduspäevad Poolas toimuvad 5.-7. septembril, seega Poola mesinduspäevade külastus jääb õppereisi kavast välja.
Poola mesindus on üleilmselt kuulus veel mesindusemade (ka tarbeemade) kunstliku seemendamise poolest. Võiks arvata, et õppereisi kavas on ehk loengud mõnelt selle ala spetsialistilt, aga sellised kokkulepped sõlmitakse varakult ja see oleks juba teada. Järelikult jääb ära.
Mida mesinduslikku selle õppereisi kavva siis üldse jääb?  Hobimesilad?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Poola reis

Hea, et see reis septembri lõppu jääb. Poola pole ju kaugel ja kel sealsete mesinduspäevade vastu tõsine huvi, saab omal käel väikese sõpruskonnaga neid külastada. Kuna väga paljudel mesinikel on septembri alguses käed-jalad tööd täis mesilasperede koondamise-söötmisega, oleks huvilisi tõenäoliselt tublisti vähem. 

Kasutaja Sammalhabe pilt

Infosulg

Ilmselt keegi, kes info liikumise eest vastutama peaks, on kas üle koormatud või tegeleb muude huvitavate asjadega. Näiteks Saaremaa ürituse kava, mis EML poolt lubati mai jooksul üles panna EML, SMÜ ja Mesindusprogrammi lehtedele, pole ühelegi neist üles saanud. Mai asemel hakkab meil juuni juba ühele poole saama...

Kõik saab alguse distsipliinist ja asjade korraldusest.