Laesed lendlemas

Kas keegi mõisab kommenteerida leskede tarust massilise väljumise põhjust. Eelmisel nädalal märkasin mai lõpus sülemlenud taru juures, et ühel hetkel oli taru ees lennulaua kohale tekkinud üsna suur pilv lendlevaid mesilasi (sülemiga võrrelda küll ei kannata, ent tavapärasest lendlusest siiski umbes paarkümmend korda rohkem mesilasi). Kui asja lähemalt uurisin, siis märkasin, et pilve moodustasid korjelt saabuvad mesilased, kelle pääs tarru oli takistatud tarust hulgakaupa väljuvate leskede tõttu. Kui lesed olid minema lennanud, siis hajus ka korjelt saabuvate mesilaste pilv. Kas selline värk võib olla seotud kuidagi noore emaga tarus, kuivõrd täpselt seitse päeva varem väljus kupust ema?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Lesed lendlemas*

Tavaline leskede puhastus-, orienteerumis- ja muu lend. Kuna sobivaid ilmu on vähe, siis tuleb neid  rohkem korraga välja. Oma taru emaga sellel seost pole.
Kui oleks seos, siis järelduks, et looduslik valik on eelistanud oma pere leski, aga nii see ju üldiselt ei ole. 

Leskede lend

Olen täheldanud küll leskede suuremat koondumist neisse tarudesse kus on paarumata emad. Samas paaruma minnes leski enamasti kaaskonnas pole, nad on selleks kellaajaks tavaliselt juba lennus. Mis seal üleval toimub, sellest teoretiseerivad vaid targad raamatud.