Munemise katkemine?

Küsimus emade munemise katkemise kohta. Olukord selline- 6 peret, kes mõned nädalad tagasi kenasti hauet kasvatasid ja kõigil ka ema peres oli (loogiliselt) on nüüd, pärast suure palavuse aega oma tegutsemist muutnud. Nimelt näitas eilne revisjon, et ainult 1 peres oli lahtist hauet näha, vaklu erinevas vanuses, teistes peredes kas ainult kinnishaue, või olnud sedagi. Üllatuslikult ühes peres, kus selleaastane noor ema enne ilusti munes, ehitatud hoopis neli emakuppu.

Alustasin mesilastega alles eelmisel aastal, kogemusi praktiliselt polegi veel Smile. Kas võib olla et selline munemise katkemine on tingitud väga palavatest päevadest? Mul on eesti lamavtarud ja pesad olid ikka pealt kaetud, suure palavaga võtsin katted ära, jätsin ainult papid haudmevälja kohale, sest mesilased kobardusid lennulaua ümber palavaga... Kas tegin midagi valesti või on kuuma süü ja pean nüüd , ilmade "normaliseerumisega" lihtsalt jälgima, kas emad hakkavad uuesti munema. 
Juba ette tänades info eest, mis puudutab:
- kuidas toimetada suure palavuse korral
- juulikuine munemise katkemine
- suhteliselt hiline, ema olemasolu juures, emakuppude ehitamine.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Munemise katkemine

on rohkem tingitud külmast ja vihmasest juunist,ilmselt sul juunis sülemlesid ja nüüd kasvatatakse uut ema,uuri ka lendlust,kui munevat ema ei ole eriti tööd ei tehta ,veel tarud peaksid silmini mesilasi täis olema kui ei ole siis pooled on vana emaga kaasa läinud.Vaatama oleks pidanud et perel ruumipuudust ei oleks.Sülemlemise ärahoidmine on mesiniku suuremaid probleeme,üks võimalustest on muretseda sülemlemiskaine ema, või pere.Sama mure on see aasta paljudel

munemise katkemine

mnjaa, täiesti õigus. Sülemlesid kõvasti, kolmest perest sai kuus. Samas- uued noored emad hakkasid ka mõne aja pärast kenasti munema, vanad emad (eelmise aasta omad) pole ka veel vanurid, jätkasid tuntud headuses, ja kõikides kuues peres käis normaalne elu. Siis saabusid hästi palavad ilmad ja korjasin pesakatted ära, nüüd pärast seda paarinädalast palavust ongi munemine seiskunud. kardan, et äkki pesakatete eemaldamine oli viga, ehk öösel temp. langeb liiga palju nende jaoks. Üldiselt praegu kõik pered üsna suured tõesti aga kõik 6 on nö. poolitunud kevadel, ruumi ka jätkub...Ehk on munemise katkemine mingitel tingimustel loomulik etapp? Eks ma nüüd jälgin seltskonda tihedamini, peale sülemlemisrallit jätsin natuke pikemaks ajaks rahule.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Külmas ja kuumas munemine.

Staazikamad mesinikud on näinud märtsis kinnist hauet,mesilased saavad seega probleemist jagu.Taru habemega,ehk mesilase peavad siestat.Need kellel tegevust ,kasvatavad tarus hauet.Muneva ema puudumine tekitab haudmepausi,mitte vanad kaltsud.Mis toimub tuleb välja uurida,kui teadmised võimaldavad,kui ei jäta mesilased rahule.Nemad on kõige suuremad asjatundjad,usalda neid.
          Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Munemise katkemine

või vähenemine on peakorje ajal pea alati,tehakse ruumi et oleks kus nektarit ümber töötada ja varusid paigutada.Pesakatte eemaldamine kindlasti munemist ei mõjutanud,kes looduses nendega mängib ,tuleb kohaneda.Suur pere on 40-50 eesti täisraami ja mesilasi täis 

samal teemal

Tänud! Kuskil on ka endal meeles, et emad mingil ajal võivad munemist vähendada. Olgem ausad, ega igasse kärjekannu ma ka ei vaadanud, ehk mõned munad kuskil olid olemas ka. Hoopis põnevam küsimus tekkis. Suur pere 40-50 eesti täisraami?  Kas see tähendab, et siis on korpustega tarud? Mul on eesti lamavtarud (need suuremad variandid, 27 raamilised vist), ja saan peale panna ainult pooleraamilisi magasine. Mõtlesin, et kui pooleraamiline magasin peal ja terve suur taru kärgi ja mesilasi täis, et siis mul ongi suur pere Smile. Nüüd tuleb välja, et arenguruumi on Smile

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

RE: Munemise katkemine

Esmase kirjelduse järgi tundub, et mesilasemad ei ole loobunud munemisest vabatahtlikult, vaid töömesilased on tassinud tarru sedavõrd palju nektarit, et munemisruumi lihtsalt ei ole. Kui tarudel juba "habemed" kipuvad tekkima, siis on pesaruumis ilmselt ruumipuudus tekkinud. Pealmisi kattematte ei ole vaja ära võtta, need hoiavad ära nii päevase ülekuumenemise kui ka öise alajahtumise. 

Kui õues sooja üle 30 on, olen katuseserva vahele puuklotsikese pannud, tekib väike pilu kustkaudu õhk natuke liigub. 
Kui mesilased ehitavad emakuppe nö. valel ajal, tahavad nad võib-olla ema välja vahetada. Selline idee võib neile pähe tulla ka siis, kui taru on vedelat nektarit täis veetud ja ema munemine selle pärast katkenud. 
Viimased paar nädalat on olnud päris hea korje (vähemalt siinkandis), Seega kontrolli, kas emal üleüldse ruumi muneda on. 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ema munemine

kui ema ei mune , kuid tarus näha on , siis on mitu varjanti, kas on tugev korje ja ema lüüakse nurka kuhu antakse ruumi munemiseks vöibolla 5x 5 cm ja mujale  köik nektar.
2 vöimalus on korjet pole ja ka taru söödavarud on kesised.
3 varjant ema on paarumatta
4 varjant et ema pole enam tarus.(  näiteks oled ema kogematta tarust vällja vötnud raamiga ja ema kukkus raamilt maha ja läks seega kaduma.

seega tuleb köiki asju selle pilguga jälgida, ja vajadusel  kontrol kärg peresse anda et näha kas ema on vöi ei.'

edu sulle