Mikro Mart mesindab.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Vahelduseks EML-i üritustele pakun välja mesinduse enda mesila gruppides Laitses Harjumaal, 20.07 alates 10.00-st.Mee ja suira võtmine,vurritamine 16 raamise ketas käsivurriga,suirakärgede ettevalmistus külmtöötlemiseks, ettevalmistus rännuks ja ränd,vahasulatus 40 liitrises potis ,Pria möödunud perjoodi  ebameeldivused ja mida pakub uue perjoodi arengukava.Tel. 56602196.
     Mikro...e Mart

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesindamine

  100 liiteit mett püttides ,10 suiraraami külmikus,3 peret valmistatud rändeks,avastatud küürakhaudmega pere.Ühe  külastanud ekipaazi heatahtlikul kaasabil.PÜHAPÄEVAD  JÄTKUVAD.
    Tänud Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesindamine

Mesinduspühapäevad jätkuvad.Küürakhaudmega pere kontroll.Paari paarunud perekese laiendamine.Küpsete koppude või koorunud emadega uute perede tegemine. Vurritada oleks ,kuid jätan järgmiseks pühapäevaks.Igasugust vaha laga on kogunenud palju,tuleks põletada asjaeest risu. Külmikus ootavad purustamist suirakärjed.Ettevõtlus ja toetuste paket alati avatud.
      Ootan Mikro...e Mart

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tibar pilt

TereVäga tore ja ahvatlev

Tere

Väga tore ja ahvatlev pakkumine selline õppepäev. Oleks väga huvitatud aga jääb natuke kaugeks. Kas keegi Tartu kandis ei korralda selliseid praktilisi õppepäevi?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mart jätkab ...

Leedu ja  Läti mesindus on tore ja ahvatlev,kuid Laitse mesindus pakub nii mõndagi.Olen platsis ja alustan mee võtust  ,järgneb 16 raamise käsivurriga vurritamine,suirakärje lammutamine,pere ettevalmistamine rännuks,kui jõuab vaha sulatus 40 liitrises potis ja õhtul perede viimine kanarbikule.
   Head kaasalöömist ja ettevõtluse ja toetuste teemalise silmaringi laiendamist.
     Mikro...e Mart

Sekundeerin täielikult.

tibar kirjutas:
Tere

Väga tore ja ahvatlev pakkumine selline õppepäev. Oleks väga huvitatud aga jääb natuke kaugeks. Kas keegi Tartu kandis ei korralda selliseid praktilisi õppepäevi?

Sekundeerin täielikult eeskõnelejat, tunnen ka ise säärasest asjast puudust Smile

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Õppepäev

Kuigi ma ei ole mitmete Mardi meetoditega päris nõus on selliste õppepäevade korraldamine siiski asjalik ettevõtmine ja kui mahti saan, püüan ka leida mõne pühapäeva, et Mardiga tema mesilas kohtuda. Õppida saab ju mitmeti, hoiduda teise poolt tehtud ilmselgetest vigadest või kasutada ära huvitavaid lahendusi.
Kas külastus on tasuline ja kuskohas toimub kokkusaamine? Laitses?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Hea reklaam

Pole kuulnud,et Laitseid on juurde tekkinud.Raudtee jaamast esimene grupp 1,5 km.
Kassapidajat ei ole leivakott ja magamiskott peaks kaasas olema,kui on küsimusi pikemalt. Päevakava koostavad mesilased .Tehtud töö eest tasu ei maksa.Ikka jätkan,mett ,kärjesodi jne.jätkub.Eriti oluline varroalesta avastamine ja hulga määramine.Kas saan kinni pidada tööplaanist,ravi korrast novembris.
Mikro...e Mart

Kasutaja Vabadik pilt

Päevaplaan

Tere Mart
Pole kohtunud, kuid Sinu ettevõtmisel on jumet. Kas vabaõhu koolis on tunnid igal pühapäeval?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Päevaplaan

Päevaplaani koostab mesila.Püüan iga pühapäev olla kättesaadav.Homme tuleb viia korjele katuse harjalt maha võetud mesilaspere ja krrastada (haue on väljalõigatud kärjetükkidel) Kindlasti tuleb mee võtmine ,pere koondamine,vurritamine jne.
Mikro...e Mart

Diagnoos

Kas tõesti ei võeta haigestunud mesliastepidajaid kinnisesse asutusse ravile?
Ja mix ei rakendata sundravi kuigi seadus võimaldab?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Diagnoos ...

Mida kurdad,kas pole ravikindlustust.Kui harja sülem oli maha võetud ja jagaud haudmeks ja kärjemeeks läksin jahimeeste üritusele.Tagasitulles olid mesilased läinud,katusehari tühi.
Haue sai teistesse peredesse,mesilased leidsid ehk parema mesiniku.
Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Pühapäevakud jätkuvad ...

Tööde mahud vähenevad,eksperimenteerin herilaste,vargushimuliste mesilaste ,meekärgede järelnoppimise,suira tootmise,kärjemajandusega jne.
Mikro...e Mart

Helistasin Mardile...

Kõik vaimsed tõendid ja paberid pidavat korras olema ja kehtima täitsa...Millegi pärast piirab Laitse pasjoolokit politsei eriüksus K...
Ja Laitse mastidesse on heisatud haakristi lipud...Kehtestatud on eritsoon ja terved põgenevad Vasalemma peale...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kes sa oled pasknäär ...

mida taotled,kas soovid tulla uksehoidjaks või taotled midagi muud.Kutsed kehtivad,kuigi tööd ja mahud hakkavad kokku kuivama.Mitte midagi ei toimu 31.08.1014.
Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ikka jätkub ...

Tänaseks töödega ühel pool.10 liitrit purustatud suirakärge valmis edasiseks töötlemiseks. Külmkapp mesilaste poolt õues meest puhtakslakutud ja pandud sügavkülma,Tarvis vabastada tehtud pere ema.Selleks korraks mesindamisega mõneks päevaks kõik.Tuleb minna abikaasat külastama,kes viidi erakorralisse remonti.Õnneks kriis likvideeriti.
Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mart jätkab ...

Mesi ja suir võetud,pered koondatud,sööt 10 liitriste ämbritega antud.Osa peresid vahe liistudega osa ilma.Oblika tilgutamiseks on ideaalne ,kui liistud puuduvad.Sööta pakun läbi heinatuusti külmalt.Vastuvõtt intensiivne,piupardamisega tegelevad 3 kolm peret,kus põhjus vaja selgitada.Suhkrut tarvis juurde muretseda,ilmselt toon Maxima odavat,et laborantide targutustesse sekkuda oma kogemusega.Kärjed enamus antud õues lakkumiseks.Eriti hästi puhastatud suirakärjed enne sügavkülmikusse panekut.
Tööde järg on kärgede korrastamine ja talvitumiseks õues ettevalmistamine,suirakärgede lammutamine,kärje raamide korrastamine.
Töötab Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mart jätkab ...

Suhkur on pakutud soovijatele,14 pakki.Osadelt saan tühjad nõud kätte ,kes pole hakkama saanud,otsin põhjust.Saan kätte korpused ja oblika tilgutamist segavad liistud.Kärjed,mis lähevad talvekorterisse,korrastan,puhastan üleliigsest vahast ja taruvaigust.Üksikutest suiratompudest tuleb mesilaste abil vabaneda,kui seda ei tee,siis talvel teevad seda närilised.
Lesta otsing saab toimuma haudmest ja haudme kärgedelt,kui vaja tilgutan ennetavalt oblikhappe suhkrulahust
Kui tööd tehtud ,kontrollin võiseente olemasolu.Pütitäis hapendatud seeni võiks olla.Üksi või ühiselt eesmärgi poole.
Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesindamine

Mesindamise aastaring on sealmaal ,et tuleb ära teha selle aasta esimene ja viimane varroalesta tõrje,oblikhappe tilgutamisega raamide vahele.Osavõtu soovijatel kogunemine Laitse raudtee jaamas
16.11.2014 kell 10.Tilgutamise käigus luban teostada eksperimente,millega mesindusüldsust on siiani
hirmutatud.
Tõrje on vaja teostada 3 grupis ,vahemaa kuni 3km.Ise liigun gruppide vahel jalgrattaga.Mitte mingisuguseid kaitsevahendeid ei plaani kasutada.Mille pärast on jutukas aetud segast,eriti kutsekoja esindaja poolt ei mõista.
Mikroe... Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesindamine

Mida lubatud see tehtud.Kõik mesilaspered said oblika tilgad kätte.ühes grupis tunnistajate juuresolekul.Naabri Voloodja läks selle peale oma mesilastele tilkasid jagama.Aastatagune tõrje oli ilmselt
efektiivne,sest pered olid normaalses seisus.Jutud et oblikas pole tilgutamisel efiktiivne ja ränne naabri juurest mõjub hukutavalt,ei leidnud kinnitust.Meetodi usaldamise tõttu loobusin varisenud lestade lugemisest.Ilmateade on igati sobilik ja kasutusjuhendis soovitatud lendamine jääb õnneks ära ja pean seda mittevajalikuks soovituseks.Tilgutamise loobusin kaitse kinnastest ja nende kasutamise vajadus on küsitav.Käed kindlasti said kokku lahusega,kuid mõju tagajärgi esialgu ei tunne ning loodan ,et mõju tulevikus ei esine.Mingit järelkontrolli ei plaani teostada.Kõik kes üritusest osa võtsid on kutsutud kevadrevisjoniks olukorraga tutvuma.Enne 2015 aasta novembrit uut tilgutamist ja muud keelatud sodi kasutada ei plaani.Paar peret olid eriti elad ja kokku kogusin seedimiseks paarkümmend nõela.Mõned nõrgad pered sunnivad veel mesilastega tegelema,Suira lammutusjääkidest
võlun välja paar kilo vaha ja suira pastat.Kui toetuste taotlemise tase sunnib tegelema müügiga ,siis tuleb tegutseda.KOHTUMISENI UUEL AASTAL.
Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kohtumine uuel aastal...

      Kevad käes,õites paju,paiseleht,sinilill õites.Aeg vaadata üle haudmepilt ja hinnata oblikhappe hilise tilgutamise mõju.Ilmateade lubab sobilikku ilma 11.aprillilil 2015.Kohtume mesilas.

         Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mikro Mart jätkab.

Aasta ring hakkab täituma.Tiheasustus alal pole teinud täiendavaid ravi kordusi,ega lesta lugemisi.Mesilased elavad ja ennustustele täitumisele viitavaid signaale ei saadetud.Söötmise käigus siirupi vasstuvõtmisel saatsid signaali kaks peret,kes antud momendiks on eksisteerimise lõpetanud.

   Seoses vabade päevadega teen avaliku oblikhappe tilgutamise 24.10.2015 Laitses.Kogunemine on seotud rongi saabumisajaga 9.53.Sobilik transpordivahend on ka jalgratas.Mesila grupid on neljas kohas.Esimene grupp on kilomeeter jaamast.

    Praktiliselt valmistame tilgutamis segu,hindame perede seisu,proovime tilgutamist,uurime hukkunud pere kärgi.lihtsat suira eraldamist , vaha sulatamist ja mesinduse arendamist  toetuse projektidega.

      MIkro...e Mart

    Kohtumiseni 24.10.2015 kell 9.53

Pronksmedal (100p.)

Käisin Laitses!

Kuna oli nii-või-naa plaanis täna Laitsest mööda sõita, siis muutsin pisut omi plaane ja ajakava, et ka tutvuda Mardi tegemistega! Raudteejaamas olin juba 9:45 ja ootasin ära ka rongi mis hilines paar minutit. Kahjuks unustasin endale salvestada Mardi telefoninumbri ja nii jäigi mulle selgusetuks, kus suunas tulnuks jaamast minna. Rongilt tulnud rahvas valgus laiali kõikvõimalikes suundades. Laitse kaupluse juures teati vaid rääkida kellestki, kes oli seal varem mett müünud(kuni tal seda veel oli), kuid kellestki "Mesinik-Mardist" polnud keegi kuulnud ega ka sealkandis tarusid näinud!

Laitse

Tulin Tallinnast rongiga ja härra Mart näitas kuidas toimetab oblikhappega oma mesilas.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Laitse sündmused.

  Kui ühistute rahvas oli jaamast lahkunud,said kokku kaks mesiniku,kellel polnud poe juurde asja ja jalutasid km Vasalemma poole.Tunnikesega oli sealne grupp oma tilgad kätte saanud,tilgutaja sai kätte ettenähtud nõelad ja läksime laiali.Külastasin veel 2 grupis eemalasetsevaid peresid.Mesila juures asuvatele peredele jäi tõrje tegemata.Kui ilm lubab siis teen seda homme.Avatud perede seisu hindan igati rahuldavaks.Täiesti rahuldav tulemus sellele .kord aastas,ravimeetodile.

      Laitse poejuures mee müüki pole kunagi teinud,jätan selle lõbu kohalikele  mesinikele.

     Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

... sündmuste jätk.

 Kohutav kogemus õhtusel tilgutamisel.Üks süstlatäis sai mesilastele antud,siis läks midagi hullu lahti.Ei aidanud korralik mask,kummi kindad ja muud nipid.Sellist rünnakut ei mäleta.Teised pered olid samuti pahurad ja lükkasin tilgutamise paremale ajale.Miks selline käitumine ei leidnud seletust.Igal juhul jään otsima normaalsema käitumisega päeva.Olen kuulnud kirjeldusi analoogsest käitumisest ja seda ei uskunud.Kui halvasti siis uesti,tõrje peab igal juhul saama  tehtud.

        Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesilased käitusid normaalselt

Võib olla oli lehe-, või kriipsupäev...siis pole vaja neid tülitada. Ma pole küll kunagi ise neid päevi jõudnud jälgida. No Mardi kiituseks võib öelda, et ta jättis nad vähemalt rahule....Ning isegi jagab oma kogemust teistele....Mesilased teavad, kuimadalalt päike juba käib..

Ja näe, uhkustada ei tohi, ma tõrjun lesta ainult novembris jne... ....ajab upakile - loodus tuleb ise õpetama....

Nunnud/targad mummid...kahju kes vastu talve otsa said!

Tunnen üht elukogemustega mees-mesinikku - kes ütleb, et mitte üks mesilane ei tohi viga saada...austan teda selle ütluse tõttu väga.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

...ikka jätkan tõrjet.

Kuigi päevad lühikesed,on 100- konna kamikazest mesilase matused peetud.Arvan need olid talvisele hukule nagunii määratud.Öösel vaadates täiskuud mõtlesin nendele imepäevadele juur,õis ,jne.Täna kontrollin käitumist ja pakun imeoblika tilkasid,ootan tuule vaibumist ja süütan igaks juhuks suitsiku.Sellised katsetused kuuluvad kindlalt oblikaklubi tööplaani ja arutelu teemade hulka.

  Antud momeniks kogu lahus tõrjeks ära kasutatud.Mesilaste kamikazeliku käitumist ei esinenud.Võimalik oli mesindada ilma kinnaste ,maski ja suitsikuta.Selgusetu on miks mesilased ründasid.Varjante mida kahtlustan on mitmeid,pahasoovlike selgeltnägejate poolne needus,vale õhu ja segu temperatuur,täiskuu mõju ,polnud mesilastega toimetamiseks sobilik õie päev,mesinik kolistas liialt liistude eraldamisel ,hooletusest hukkas mõne mesilase jne.

  Kuna segu sai otsa ja uut pakikest polnud,siis jätkan tõrjumist järgmisel pühapäeval

      Miro...e Mart

       Mikro...e Mart 

Pronksmedal (100p.)

Pajuharakas tabas asja ära.

Pajuharakas tabas asja ära.

Pronksmedal (100p.)

Oblikhappe tilgutamine.

Helistas tuttav mesinik ja uuris,kaua säilib kasutuskõlbulik oblikhappe- suhkru lahus. Ta oli lahust üle jäänud ja plaanis hiljem ,kui veel plusskraade tuleb,mõned pered üle tilgutada. Olen tavaliselt tehtud lahu kohe ära kasutanud ja pole hilisemaks säilitanud. Pole ka juhtunud kirjandusest sellist tärminit leidma.

Kaua säilib oblikhappe-suhkru tilgutuslahus kasutamiskõlblik?

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Säilib paar päeva

Täna teed lahuse - täna kasutad. No ei jõudnud kogu mesilat üle käia, kõlbab hädapärast järgmisel päeval ka. Rohkem kindlasti mitte. 

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

...

Lahus moodustab mesilastele mürgise HMF-i sooja ilmaga. Kasutage lahus ära nädalaga või pikemaajaliseks säilitamiseks hoidke külmikus (Bogdanov 2001).

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Oblikhape tilgutamine.

 Tarkus on kirja pandud oblikhape ohutuskaardil ja leitav internetis.On iseneutraliseeruv kahe kolme kuuga.Kokuhoid mõni sent.Säilita saad teada mis juhtub.Kui tilgutatud peale oktoobrit, siis puudub vajadus korduvtilgutamiseks minu kogemuse põhjal.Neljandale talvitumisele minnes,kord oktoobris pole letasus vohama hakanud resistentsuse,rändamise ega mingil muul põhjusel.Viide seosele HMF-ga vajaks täpsustamist.

       Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

2016 mesindamine.

  Jätkan sarja.Kuid ei oska kuupäeva valida.Teemad on oblikhappe tilgutamine,vaha sulatamine,suira tootmine,austraalia nõrutus kärg,toetuse käekäik.

  Millal teha üritus.Mikro...e Mart

Pronksmedal (100p.)

Huvitavad teemad.

Teemad on kahtlemata huvitavad! Kuid kiirus on pidevalt taga ja vaevalt et õnnestub osa võtta. Nendest "nõrutustarudest" võiksite aga ka siin mõne lause kirjutada! Kuidas on nad siinses jahedamas kliimas ja rapsipõldude keskel end õigustanud? Kuuldavasti on Eestimaale tellitud noid juba oma jagu, kuid keegi pole avaldanud oma kogemustest sõnakestki!

Pronksmedal (100p.)

vaikus

drone kirjutas:

 Nendest "nõrutustarudest" võiksite aga ka siin mõne lause kirjutada! Kuidas on nad siinses jahedamas kliimas ja rapsipõldude keskel end õigustanud? Kuuldavasti on Eestimaale tellitud noid juba oma jagu, kuid keegi pole avaldanud oma kogemustest sõnakestki!

Salastamisel on inimkonna ajaloos olnud enimlevinud põhjuseks enamasti olematu või lausa negatiivne tulemus võrrelduna ootusega.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Praktiline avalik tööpäev.

 Tööpäev toimub 06.november  2016.Kes soovib võib sekkuda.Ülesandeks on tõrjuda 21 mesilasperes varroa lesta oblikhappe tilgutamisega,peale aasta tagasi toimunud tõrjet.Lisaks soovin sulatada 10kg vaha,toota liiter suira graanuleid ja liiter suira pastat.Lisaks räägin ja demonsteerin austraalia nõrutus taru.Ise tulen Laitse elektrirongi reisiga 529,et jõuda Kernu valla ,Lagendik 10 kinnistule.Vätan vastu nii sõbrad kui vaenlased.

        Mart Rannu

      56602196

 

 

 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Sekkun

Mart kirjutab:  Tööpäev toimub 06.november  2016.Kes soovib võib sekkuda.Ülesandeks on tõrjuda 21 mesilasperes varroa......

Kui oleks minu teha,

Ma ei riskiks sellise ilmaga - KAS MESILASPEREDEST KAHJU EI OLE? Võib juhtuda, et tuleb tänavu veeel soojalaine, siis! Olgugi, et võib ka talv jääda. Ka edaspidi detsembris, jaanuaris , kui on ette näha vähemalt nädalapäevad pluss kraade ka siis jõuab veel tõrjuda! (vähemalt lendlast oblikhappe gaasiga))

Praegu oleks inimlikum (mesilaslikum),  varroa tõrjeks kasvõi apistaani, vm. ribasid vaikselt, pesa avamata kobarasse lükata, kui tõrje tegemata. Kuid neid miinus kraadide juures lögaseks teha ja lumega kobar pealt lahti kiskuda - pole vist hea mõte.

Kuid kes teab, võibolla paistab pühapäev just see hetk päike ja kui kiiresti toimetada - võib õnnestuda!?

Mesilaste-laste-laste kannatlikkus on imeline.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kui sa öigel ajal pole ravinud

metsamumm kirjutas:

Mart kirjutab:  Tööpäev toimub 06.november  2016.Kes soovib võib sekkuda.Ülesandeks on tõrjuda 21 mesilasperes varroa......

Kui oleks minu teha,

Ma ei riskiks sellise ilmaga - KAS MESILASPEREDEST KAHJU EI OLE? Võib juhtuda, et tuleb tänavu veeel soojalaine, siis! Olgugi, et võib ka talv jääda. Ka edaspidi detsembris, jaanuaris , kui on ette näha vähemalt nädalapäevad pluss kraade ka siis jõuab veel tõrjuda! (vähemalt lendlast oblikhappe gaasiga))

Praegu oleks inimlikum (mesilaslikum),  varroa tõrjeks kasvõi apistaani, vm. ribasid vaikselt, pesa avamata kobarasse lükata, kui tõrje tegemata. Kuid neid miinus kraadide juures lögaseks teha ja lumega kobar pealt lahti kiskuda - pole vist hea mõte.

Kuid kes teab, võibolla paistab pühapäev just see hetk päike ja kui kiiresti toimetada - võib õnnestuda!?

Mesilaste-laste-laste kannatlikkus on imeline.

Kui sa  öigel ajal pole öige ravimiga ravinud, siis nüüd pole ka mötet lolli mängida,

iga sugused ribad  ravimid tahavad aurustamiseks   +10 ja körgemat temperatuuri, et need ültse möjuks,

 hoblika happe aurustamine aga  möjub kobara välis kihite,   kobara sisse ei lähe tilkagi auru, ja lestad röömustavad ja plaksutavad käsi

 

Kui tahad midagi teha,   siis kas tilgutad   pipiini mesilastele peale,  kui temperatuus   0 ümber on, vöi hoblika  happe ja suhkru lahu   tilgutad mesilaste peale.    teised asjad ei möju.

 

Isegi mitte sipelg happe.

3 vöimalus on kevdine ravi kui siis veel on keda ravida.

pöhi raviks on oma aeg, ja kui siis  ei tee, siis vöib järel ravi teha, kuid reeglina on selleks ajaks lestad juba oma löögi perele andnud, ja järel ravi ei pruugi enam seda peret päästa.

Räägin omast kogemusest.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tööpäev

  Tööpäev toimub,ei mingisugust tõmblemist,ega kahtlastele soovitustele üleminekut.miinimum  5 peret saavad oma tilgad kätte ja muid tegemisi püüan samuti realiseerida.Tuul ja tajutav -10 ning leige huvi tõttu lükkan tilgutamise soodsamale päevale ilma uudistajateta.Kui huviline leidub,kutsun personaalselt.

 

       Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tõrje elavas järjekorras.

  Mesilased peavad oma tõrje saama.Tahtmine on olemas ja ilma prognoos viitab,et see saab toimuma 13 novembril.Uus plaan on 5 taruga katsetada kogu toimaine manustamist ühte kärjetänavasse pesa keskel.Eesmärgiks on katsetada ,kas mesilased on õppinud 5 aasta jooksul kasutama toimainet. Ootan kaasalööjaid.

      Mikro...e Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ei taha olla "kaasalööja,

kuid mesilased on harjutanud elamist 5 miljonit aastat ja alles väga hiljuti juhtus see, et nende kobarat pealt avatakse...eriti talvisel ajal. Kui aga juba avada ning toda lestatõrjet toimetada - siis võiks ikka nii, kuis kord ja "kohus ette näeb...Ei tea, kas on ikka mõtekas kogu kupatus ühtedele kaela surada, milles nemad üksi süüdi...Tahtsin lihtsalt öelda, et loodus on väega kannatlik ja paindlik - kuid ei viie aastaga õpi veel vist midagi, mida inimene nõuab ja mis neile omale huvi ei paku...Muidugi on äärmiselt kosutav kuulda - lootustest - mesilaste kõrge õpimisvõime kohta..

Mart soovitus

Mart, mesilased on viie aastaga õppinud kindlasti toimeainet kasutama, minu soovitus on pane oblikhapet topsiga taru nurka küll nad ise vajadusel käivad seal püherdamas.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Hea soovitus

  Soojemal ajal katsetan ära,Täna koos Ambroosiusega toimetan .Tuled süüdatud teen toodangu saamiseks ettevalmistusi.Pesen suira jääke ja purustan suira kärge,40 liitrine pott vaha sodi täis,hakkan pritsi kontrollima. Päev lõppes 4 peret said kolme kordse ühe kärje tänava koguse kobara keskele.vaha pott jahtumas,lubatud kogused suira ja suira pastat saavad olema.Tore isadepäev oli.

           Kahju sõpradest ,kes praktilisest mesindusest ilma jäid.

           Mikro...e  Mart

Pronksmedal (100p.)

Teekond on lõppenud

 

Mart Rannu 9.10.1942 - 10.04.2017

Puhka rahus.

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Puhka rahus, Mart!

Puhka rahus, Mart!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kaastunne.

Kaastunne omastele.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kaastunne

Minu kaastunne  omastele