Euroopa Innovatsiooni Partnerlus

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Lühidalt  EIP mis see on kuidas seda kasutada.Liialt uus arengu suund. Hakata liigutama kellegi teise naabervaldkonna sirmi all oleks poolik lahendus.Noori tegusaid haritud mesinikke oleks vaja,kuid need vist pole eriti ühistegevusest huvitatud.
    Arutelu väärib omaette eksisteerimist.
        Mart Rannu

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

EIP

Kirjutasin sellest EIP-ist ka varakevadel....
Selle üle jahutakse juba pikalt Jänedal! aasta juba vist! Kõik mis surutakse ülevalt alla (Brüsselist liikmesriikidele) on mo meelest kahtlase väärtusega! Õiged vajadused kasvavad ikka alt üles! Võib olla selle pärast ootavad nad projekti 80% tootjaid!, et oleks elule lähemal! Nad seal Jevroopa Liidus tahavad teaduse """viimisega/arendamisega""" lähemale tootjatele ... nüüd ka maaelus/põllumajanduses midagi saavutada!
VAHEL VÕIB JU KA MIDAGI ÕNNESTUDA! (eriti suurte rahadega???))
Kuid mesindus on sedavõrd ürgne ja aasta sadu/tuhandeid toimiv looduse ime.... et, sel alal ning väärt ELUJÕULISE toidu tootmise sektoris??....SAAB AINULT SEDA PARANDADA, MIDA INIMENE ISE ON TUKSI KEERANUD! - (mo meelest!))
Kuid elektroonika/internet/päikese patareid jne. jne...... võib olla teeb ka mesinike elu lihtsamaks (mesilaste orjenteerumise arvelt muidugi - ah- ahhha - aa))))

Jätsin eelmises kirjas mainimata, et 350 000 eurosed teaduse/tootmise/uurimise/abistamise/arendamise projektid kestavad 2 aastat!
Mõnedes sektorites on juba sadu ettepanekuid tehtud!
Hääd

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ajurünnaku - tarukaalude valmistajad!

  • Saatke  oma idee - kui mesilaspered ellu jäävad ning nende orienteerumist ei rikuta, oleks mesinikel täpiskorje "peopeal näha"
  • 1 miljon eurot uue satelliitnavigatsiooni rakenduse väljatöötamiseks põllumajanduses. Üleskutse kõigile ettevõtjatele, väike- ja keskmistele ettevõtetele, start-up-idele ja teadlastele! Euroopa satelliitnavigatsiooni agentuur Konkurents (ESNC) otsib murrangulisi äriideid, teenuseid või tooteid, mis on otseselt seotud täppisviljelusega. Konkursile oodatakse ideid, mis on seotud uuenduslike rakendustega, mis satelliitnavigatsiooni abil parandavad tootmist, tõhusust, kasumlikkust ning aitavad vähendada kahjulikku keskkonnamõju. Ideid oodatakse kuni 30. juunini 2015. Uuri rohkem SIIT
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

EIP otsib jälle....MESILASE auhinna nominenti....

  • Euroopa Mesilase auhind tolmeldajate kaitseks.  Kas teil on häid mõtteid või uuenduslikke ideid, mis võiksid aidata säilitada tolmeldajate tegevust Euroopas? Euroopa Mesilase konkurss annab välja kaks auhinda - 5000 € ja 2500 € väärtuses –parimatele innovaatilistele süsteemidele, mis kaitsevad mesilasi, kimalasi, kärbseid, liblikaid ja teisi põllumajandusliku keskkonna tolmeldajaid. Tähtaeg avalduse esitamiseks on 30. juuni 2015. Rohkem infot SIIN