Как начать пчеловодство

Здравствуйте!


Дело в том, что я бы хотел заняться пчеловодством в будующем году.
В связи с этим вопросы есть:

1. Для этого надо ли курсы проходить или достаточно самому в интернете искать информацию?
2. Если нет участка своего, то где можно разместить улья? Можно ли в лесу где то найти место?
3. Можно ли найти дешевый участок под улья?
4. Слышал, что ульи надо регистрировать. Все ли это делают, и какие последтвия как в случае регистрации (напр. проверки), так и в случае не регистрации? Т. е. много ли пчеловодов регистрируют ульи? Для начаа один - два улья возьму, если удасться найти, где их держать.

Т. к. пчел лучше весной заводить, поэтому хочу потихонку все разузнать и подготовиться.

Заранее спасибо за ответы.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tere georgianikin....Kuna mul õnneks ( teen maakeeligi kirjavigu, mis siis veel venekirjakeelest rääki) kirillitsa puudub , siis saad aru vist ka kohalikust keelest, kui siia lehele  juba pöördusid!

Slaavlased austavad tunduvalt rohkem omi mesinikke, kui meie hullunud jevroopa liitlased - oma nõuete jms....jamaga ............
Vene keeles on saadaval võrratut / head/ lausa suurepärast/lihtsat mesindus- kirjandust jne.... kuid alustades võib tunduda trükisõna veidi tuumafüüsika moodi.... mesindusalane kirjandus läheb siis huvitavaks, kui oled juba 3 aastat pead pidi/või kättpidi tarus olnud! Ajakirja Pselovotsvat tasub tellida küll! Samuti tasub slaavikeelsetes foorumites käia!
KUID KA EESTIS ON SUURE SÜDAMEGA - HÄID ÕPETAJAID! Ning kõige õigem ongi oma tuttavate - tuttavate- tuttavate hulgast need üles leida ja kui neid vaja - küll nad välja ilmuvad... Võite kirjutada, mis piirkonnas kavatsete mesindama hakata ning siis nad teavadki!

Loodusesse perede viimisel oleks hea, kui mõni  tuttav lähedal elaks, kes vahel eemalt tarusid näeb... n. ö. sotsiaalne valve on kõige parem! Võib ka muidugi metsa/metsalagendiku serva  n. ö. ära peita ... kus juhuslik marjuline/seeneline  võib neile ainult peale juhtuda! Sageli ongi see parim! Metsatöödele ettejäämise juhuks võib muidugi tarudele kirjutada oma mobiili numbri... kuid ega seegi vahel tähtsate tööde tegijatele korda lähe! Karude jt. tülitajate kaitseks oleks hää elektrikarjus!

Registrisse minnakse oma peredega siis, kui toetust soovitakse.... kuna aga mesinduses peaaegu toetamine puudub, siis on praegu registris iga kuues mesinik! Kui riik soovib teada, kui palju mesilasperesid peetakse... eks siis tuleb taru toetus käima lükata ning mesinikud, kes seda soovivad liituvadki registriga!

Praegu on registris mesinikud... kes kasutavad karjatamise, nõuande, investeeringute jt. toetusi! Või on kutselised, kes vajavad oma mesindusruumide tunnustamist, et kaubanduses mett müüa... nemad suhtlevad ametnikega ning registreeruvadki!
Nii, et :
Esimene asi , tuleb leida õpetaja/mesinik.... kes lubab oma kõrval, taru juures  mesilas jälgida.... siis on ka õppepäevadel ja kursustel huvitavam ning ka raamatud räägivad rohkem! Kevadel on õige pered osta tõesti, kuid hea on enne PRAKTILINE aastaring kaasa teha ja alustada võib kohe praegu -MESINDUSHOOAEG JU KESTAB ALLES!
Võib ka vaikselt raamat näpuvahel üksinda pusida ja uurida ja jälgida.... ja kuulata, kuid ilma õpetajateta läheb mesi-laste mõistmiseks kindlasti, võib olla - kauem aega! (Omi lapsi me ju üritame mõista?!)
Kui olete oma olemuselt tasakaalukas/looduses mõtiskleja... siis on muidugi parim õpetaja loodus ise ning ka lihtsalt oma mesilas,  mõne taruga (ise nad tulevad - ise nad lähevad) - looduseraamatut lugedes - õpib väga - väga  palju!
Hääd mesindamist soovides!
попробую ответить

в пчеловодстве опыта у меня мало, но насколько я знаю:

1. курсы проходить полезно, но не обязательно. Как рекомендовали выше, можно напроситься к другому более опытному пчеловоду.
Официальное образование можно получить здесь: http://www.olustvere.edu.ee/wordpress/?page_id=66 , информация о ближайших курсах и инфоднях тут: http://2013-2016.mesindusprogramm.eu/

2. где разместить - наверное там где можно договориться с хозяевами (в саду, на хуторе). Два улья можно и в городе держать, если есть доступ к крыше например ( http://forum.medovik.info/index.php?topic=63.0 ). В лесу тоже можно, но там их могут повредить звери (или люди).

3. слышал, что арендовать государственную землю весьма дёшево (сам не узнавал).

4. регистрировать ульи надо, но если не зарегистрируете никто не накажет (раньше регистрироваться надо было начиная с 15 ульев).
Польза в регистрации в том, что на карте PRIA ( https://kls.pria.ee/kaart/ ) ставится точка, показывающая где находиться пасека. На эту карту должен посмотреть человек, который собирается использовать пестициды (например рапс опрыскивать) и связаться с пчеловодом, если пасека распологается близко к обрабатываемому полю.
Регистрируют далеко не все (особенно если ульев мало), поэтому статистические данные о количестве пчелосемей в Эстонии сильно разняться.
Если ульев меньше 15, то и требования ветеринарного контроля весьмя незначительны ( http://www.vet.agri.ee/?op=body&id=930 ), в этом смысле забот прибавиться если производить не чистый мёд, а различные смеси (например с орехами).

Пчеловоды бывает спорят, какие ульи лучше - корпусные или лежаки (или по поводу породы пчелосемей). А вы уже определились?Smile

В прошлом году Йыхвинское отделение союза пчеловодов эстонии предлагало как раз таки помощь начинающим пчеловодам. Снаряжение покупал сам заинтересованный, а пчёл привозил "инструктор" и раз в неделю или месяц приезжал обучать. Может быть и сейчас что-то подобное где-то есть.

Pronksmedal (100p.)

suur tänu metsamumm...

...ilusti kirjutatud vastuse eest georgianikinile (südeme alt võttis kohe soojaks), selline kiri kulub ka paljudele teistelegi marjaks ära! Head mesindamist Sullegi soovides !

Спасибо за советы. Я видео

Спасибо за советы.

Я видео смотрю периодически о пчеловодстве. Также уже определился, что буду использовать корпусные улья.
Плюс планирую купить DVD с videopaseka.ru
Там мужчина хорошо объясняет, мне понравилось.
Но я других авторов тоже смотрел, тоже полезно было.
И конечно свяжусь с пчеловодами, чтобы придти поучиться.

Но есть не большой вопрос:
Сколько примерно стоит пчелопакет весной?
И когда можно приобрести их?