Sülem juuli lõpus?

24.juulil tuli minu eelmisel aasta augustis muretsetud tarust sülem, saime ta kenasti kätte ja panime uude tarru.  Kirjandusest loen, et ikka suve alguses peaks tulema. Olen muidugi rõõmus, sest kui kõik ok on, siis sain teise pere juurde. Sülem on korraliku suurusega  ja järgmisel päeval hakkasid mesilased tööle. Panin uude tarru 7 ülesehitatud kärge. Haudme olemasolu saan vaadata paari päeva pärast. Vaatasin ka vana taru läbi, sees on 21 raami (lamavtaru), millest 12 on mesi (suht vähe kaanetatud, keskmiselt vast mingi 1/6), siis on veel sees kaks 19.juulil pandud kärjepõhja, mida nädala jooksul pole ehitama hakatud ja ülejäänul siis haue ja  mesi.
Aga siiski juuli lõpp,  miks alles nüüd sülemlesid, kas see on normaalne? Sülmlemise meeleolu oli tarus juuni keskel, aga minu teada sülemit ei tulnud (vähemalt ma ei näinud seda ja mesilasi tundus ka kogu aeg sama palju olevat, muidugi olen algaja ja ei oska kõike märgata). Vaatasin veel oma märkmetest, et 11. mail oli tarus 4 emakuppu,millest jätsin alles kaks ja 25.mail olid need tühjad (augud otsas).  Nojah, mida ma siis õigesti ja mida valesti olen teinud? Saan aru, et augustikuus tuleb välja mesilaste põlvkond, kes talve üle elab. Kui nüüd uues tarus ema munema hakkab, kas siis esimesed mesilased tulevad välja u. 21 päeva pärast, kas siis pere jõuab talveks tugevaks saada?  Meesaagi pärast ma sel aastal ei muretse, hea kui enda tarbeks mõne purgi saan.
Olen tänulik kõigi asjalike kommentaaride ja abi eest.
Ja veel, nüüd kui kahe taru põhjal on võrdlusmoment, siis uues tarus on mesilased rahulikud (läbivaatuse ajal ei tõuse keegi raamide vahelt lendu, vanas aga rahutud (väike parv sumistas ümber pea kui läbivaatust tegin).