vurritatud kärgede puhastamine/hoiustamine

Kirjandusest loetule lisaks, küsin kogemusi seoses vurritatud kärgede hoiustamise jms. osaliselt annan vurritatud kärjed tagasi mesilastele puhtakslimpsimiseks Smile samas on päris palju ikkagi kärgi ja paari-kolme kaupa tarusse tagasi anda võtab aega. Vaja ju ka pisut täiendussöötmisega alustada, seega pole ruumi nii puhastatavate kärgede kui söödanõu jaoks. Sellega seoses tekkis küsimus. Kas tohib tühjaksvurritatud kärgesid ilma "limpsimata" ka hoiustada? Kui puistan tuhksuhkruga üle ja hoiuruum on jahe, talvel väga jahe. Plaanin hoiustada mõned kaanetatud kärjed, kevadiseks vajaduseks. Kas need ka tuhksuhkruga üle puistata? Suirakärgede puhul kirjandus soovitab, et siis ei lähe hallitama-riknema, ilmselt siis võiks ka meekärgede puhul seda varianti kasutada?
Ja veel üks detail- kas ja kui piinlikult tuleb jälgida, et tarusse puhastamiseks tagasiantavad kärjed oleks kindlasti sama pere omad? Olen küll taru numbrid kärjele märkinud aga avastasin, et hajameelsusest siiski kahe taru kärjed kannavad ühte ja sama numbrit Wink seega ei saa enam täpselt samu kärgi tagasi panna.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ei pea

laskma kuivaks lakkuda mesilastel. Mina hoiustan korpustes , peale panen äädikalapi, kärjekoi pärast. Koi tahab haudme all olnud kärge meelsamini, alati sorteeri ära. Mina küll enamuses haudme all olnud kärjed sulatan, haudmehaigused jms. Kindlasti ei pea panema tagasi puhastamiseks sama taru kärgi ! Pigem lase ära puhastada siis suirakärjed, seisavad paremini.

Kasutaja Sammalhabe pilt

kirjandusest..

... jäi silma, et vahakoi ei salli ka tsitruseliste koorte lõhna - ehk et siis kui nagunii apelsine ja sidrunit tarbid, hoia kuivatatud koori kärgede lähedal.
Teine asi mida küll ei küsitud aga mida ehk oleks hea teada, et seebikivilahus keedetud raamid tahavad hoiustamist rangelt kuivas keskkonnas, muidu on kohe hallitus kallal,

tänud vastuste eest

tänud Smile

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ledale lisan

kui raamid lakumiseks annad , siis sööta ei tohi lisa söödaga, sest muidu veavad mesilased need raamid siirupit täis

Nii on...

teemas kirjutas:
kui raamid lakumiseks annad , siis sööta ei tohi lisa söödaga, sest muidu veavad mesilased need raamid siirupit täis

Nii ta tõesti on! Sain ka ise sellise asja osaliseks, õnneks ei olnud palju kärgi siirupit täis veetud. Aga võtsin koheselt välja, sest need kärjed lähevad nkn vahetusse.

ahaa

vat seda ma ei osanud mõeldagi.tõesti, söödanõu ühel pool pesa ja teisel pool need paar tühja kärge. Egas midagi, kui pea ei jaga, peavad jalad jagama Smile