Tasuta ära anda?

Kasutaja Mesipuu pilt

Suur häda käes.

Olen omaloodud mesilasperesse andmus 2 ostetud ema, mõlemad olen leidnud peale vabastamist hingeta.

Uue pere moodustasin võttes olemasolevast tarust haudmeraamid ja katteraamid meega. Ühes Haudmeraamis oli ka 2 kaanetatud emakuppu, raame katsid katvad- ja lennumesilased. Lennumesilased peagi lahkusid, kattemesilasi jootsin, toitu oli raamides piisavalt.

Kui kupp oli kaanetatud olnud juba üle 11 päeva, otsustasin avada, selgus, et sisu ei olnud jätkusuutlik (must sisu).

Andsin juurde avatud hauet - iga nädal üks raam, koos kattemesilastega. Ehitati uusi emakuppe, võtsin kõik hoolsalt maha.

Esimese uue ema andsin 14. 06. peale emapuuri katteplaadi eemaldamist 18.06. avastasin lennulaua ette pandud eterniitplaadilt väljaheidetud surnud ema.

Järgmisel päeval soetasin uue ema, mille kinnitasin ülesehitatud raamile emakatteraamiga. Kolmanda päeva õhtul, kui ema oli katteraami alla munenud otsustasin tema juurde lasta tarumesilased, kergitades katteraami, pääsesid tarumesilased ema juurde. Õhtusel läbivaatusel avastasin ema, pea kärjekannus, elutuna.

Mida teha? Uut ema ma juurde enam anda ei julge. Emata on pere juba 31. maist (avatud haue on olnud tarus peale iganädalast uuendust).

Kardan, et töömesilased on varsti valmis ise munema, kas on mingi võimalus loodud peret päästa, või ... vesi peale....? Ehk aitab, kui annaksin kaanetatud emakupu? Ise arvan, et meelsus on järgmine: töömesilased arvavad, et on emad ja ei võta enam kunagi midagi vastu.

Tarus ei ole ema, viimasesse haudmeraami ei ehitatud enam emakuppe. Viimati surmatud ema poolt munetud kannudel ehitusalgeid ei märganud.

Missugused on minu võimalused??

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

ema andmine

Andsid moodustatud perele 2 kuppu, pärast kirjeldasid vaid 1 kupu sisu? Kuhu sai teine kupp? Kas välistad võimaluse et tarus siiski ema ei ole? Olles ise sadu emasid puuriga andnud, pole ma kunagi rohkem kui 1. ööpäeva teda puuris hoidnud ja praegu meenub küll vaid 1 juhus, kus mesilased ema maha tapsid. Ütled et hoidsid 3 päeva ja ikka löödi maha, suht kummaline.
Et pere ematuses 100% kindel olla, võiks proovida mesilased läbi emalahutusvõrest põhjaga kasti ajada. Äkki on ema siiski olemas ja munemisvõimetu...
Kui oled pere ematuses täiesti kindel, võib proovida andmist koos lõhnašokiga, õhtul pritsi kärjed ja mesilased hoolikalt üle mingi tugevalõhnalise vesilahusega (piparmünt, meliss vms.), 5 min. hiljem kui mesilased on lennuava kaudu hakanud niiskust välja tuulutama pihusta sama lahust ka antavale emale ja lase tal lennuavast sisse jalutada.
Ema peab muidugi olema paarunud, soovitavalt aastane või isegi 2-ne. Selline liigub juba rahulikult ja aeglaselt ning mesilased võtavad ta paremini vastu.
Ja kui Sul emade ostmisest juba kõrini on, võta minuga ühendust, mul on paar tükki veel üle, äraandmiseks noh Smile

Kasutaja Mesipuu pilt

Tänan abi eest. Võtan kindalsti ühendust,

kahjuks puuduvad mul Teie kontktandmed, aga emast, kui see võimalik on, olen huvitatud.

Ära anda mesilaspere

Mul kolis üks mesilaspere räästa sisse elama. heameelega annaks selle pere kellegile ära, kes oleks võimeline need tegelased sealt välja meelitama. Tapma neid kah ei tahaks kohe hakata. Hüvad soovitused on kõik teretulnud.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Jäta

kontaktndmed, soovitavalt ka elukoht, Tallinnast Võrru tõesti ei viitsi mesilasi õngitsema tulla.