Leedu mesi Maximas

Pronksmedal (100p.)

Lugesin ühe mesiniku minoorset kirjutist: http://muhemesinik.blogspot.com/2014_09_01_archive.html

Kirjutaja väidab, et konkreetne Leedu mesi 3.99 €/kg ei ole normaalne (päris) mesi. Niisugune väide vajab tõestust (labori analüüsi), muidu on see mõttetu ja jääb laimu tasemele. Pildi järgi näib see mesi olevat täiesti normaalne.
Möödunud aastal müüsid leedukad oma mett hulgi 2.40 €/kg, võib-olla on nad sellel aastal mee oma- ja hulgihinda veelgi allapoole suutnud viia.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kasutaja kammu pilt

leedu mesi

Sa beeboy osta ja proovi süüa seda mett. Mulle toodi maitsta ja küsiti kuidas nii sitta asja teha saab. Seletasin siis talle. Arvan, et iga mesinik teab kuidas see käib. Ja laboris ongi kõik ok.

Pronksmedal (100p.)

Lihtsam näide

Ma saan aru, et mõni asi võib olla üle mesiniku mõistuse, seepärast toon lihtsama näite.
Olen näinud poodides müügil eesti omadest tunduvalt odavamaid poola õunu, sibulaid jne. Nad näevad välja nagu päris, aga kuna nad on nii odavad, siis kas ma peaksin arvama, et nad ei ole siiski päris, vaid võltsing? Sest päris puu- ja juurvili on kallim.

Kasutaja kammu pilt

maitse

beeboy, kas oled proovinud seda mett või paugutad niisama tühja?

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Poola

EL-i siseselt on asi nii, et toiduained kulgevad vabalt üle piiride. Nende söögikõlbulikkuse (pestitsiidide, väetiste säilitusvahendite kasutamine jm toiduohutusnõuded) on iga liikmesriigi enda amekondade kontrollida. Teades, mille alusel slaavi kultuuris ametnik otsuseid langetab, ma proovin igaks juhuks Poola toiduaineid vältida. Tundub, et ma pole ainuke.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Jääb mulje

et Beeboy tegeleb ise asja turustamisega ? Või äkki ka mõne teise riigi , mitte kohapeal toodetud mee müümisega.

Tartus Peetri kiriku taguses XX Maximas...

...nägin täna meeriiuli juures õige huvitavat silti. Jutt kõlas umbestäpselt nii,et mingi firma(Favorit?) mingitsorti õitemesi (oli ka tähistus) paluti kauplusele tagastada,kuna ei vastavat nõuetele.(Kuidas ta müüki läks?) No tule taevas appi! Kas pooliku purgi saab ka tagasi viia?

Pronksmedal (100p.)

welcome to troll!

selles saagas pole ju midagi uut! leedu mesi on hea. hiina mesi on ka hea, vaat, et paremgi veel. küll kõik armastavad seda head mett aga eesti mesinikud va oma sita ja kalli meega on peeboyde hinnangul pahad-pahad proletariaati lüpsvad nöörijad. nad on ahned, ignoreerivad tõestamata väiteid selle kohta, et vennasvabariikides toodetakse imeodavalt palju paremat mett ja seda "eraldatakse" väga odavalt tänu tulles vastu meenäljas virelevale klientuurile! (vihje: pöörduge savisaare poole, las jagab teile mett ka "tasuta" nagu ühistransporti, kartuleid, piima ja küttepuid). kõiges selles pole ju kogenud mesinikele ega nende püsiklientidele midagi uut, seda kõike me teame ja oleme kuulnud-lugenud juba aastaid. kõigil on võimalus enda organismi peal isiklikult järgi proovida mis on hea ja mis pole nii hea või on lausa halb. ilma trollide ja trollimise abita. peeboy omab kindlasti erinevat vaatenurka ja miks ka mitte. kuigi isegi siin ammu läbinämmutatud teema..
teemaväliselt võin öelda, et kliendid jätkuvalt eelistavad kallist mett ja tänavune saak on peaaegu läbi müüdud. ilmselt peaks hakkama mõtlema hinna tõstmise peale. kuna paljud on küsinud kuidas mesi nii imelikult odav on (müün teises hinnaklassis kui leedu, mida ei hakka isegi ütlema vältimaks näljase proletariaadi halvakspanu). Wink
ja ei.., naturaalne mesi ei ole tegelikult elitaarne delikatesstoode rikkuritele. see on toode neile, kes teavad mida sellest tahta. ülejäänutele on leedu või hiina mesi ka asja eest ja on õnnelikud kood peeboyga, et said odavat mett.

Pronksmedal (100p.)

ilmselt saabki

kui asi vajas juba müügilt ärakorjamist. selleks peab juba väga tõsine põhjus olema. ei kujutagi ette, mis sellise kurva arenguloo võis tingida. muidu müüki läheb toidupoolis eestis väga lihtsalt, taevas (loe: vastav kilekott teatud aparatsikule) on abiks. lisaks tuleb lihtsalt imeodavalt pakkuda ja tehtud see ongi! ega keegi ju ometi arva, et siin tõsiselt toitu kontrollitakse selle tegelike tarbimisomaduste suhtes? poed rämedat saasta täis. tuleb lüüa tempel "made in eu" ja jokk. kui inimesed hakkavad suuremal hulgal tervisehäirega meditsiiniasutusse laekuma või läks kilekott valesse kohta, siis võibolla võetakse midagi ette.. juhul, kui on "avalik huvi"

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Väike

vahele põige.
Aastaid tagasi oli teemaks, et enam ei või meesildi peale panna kirja et tegemist on NATURAALSE meega. Kuna kõik meed on ju ehtsad (justkui süüdistaks, et teised pole). Nüüd tuleks see teema jälle üles võtta ja hakata peale panema ehtsale meele NATURAALNE ette (kuna lihtsalt MESI süüdistab ka korralike meesid, et need on "lurrid" - nö. üks p..k kõik)Laughing out loud

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Cardo pilt

Mõne nädalaeest ostsin

Mõne nädalaeest ostsin Keskturult mingi leeduka tatramett. Pidavat ju maailma parim olema ja müüja ütles, et selleks et head mett saada peab palju päikest olema ja meil seda pole ..... . Ok polnud varem seda imerohtu proovinud ja võtsin ühe väikese purgi prooviks. Siiamaani suhkrustunud ei ole. Kõik tuttavad va üks on minuga sama meelt.
Maitselt meenutab delikatessveini mis kasvatatud lehmasita peal. Lonks veini jäi elu lõpuni meelde. Kui tahan virtsavett juua, siis lähen ja joon laudataga, aga selleks 100euri pudelipeale ei kuluta. Sama on selle imemeega - zitt mis zitt - mõnele las meeldigu.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Hea mesi

Ma millegipärast arvan (tõestusmaterjal puudub), et Leedu mesi on hea. Hiina mesi ka võibolla. Aga milles ma üsna kindel olen, on see, et see hea mesi meie poelettidele ei jõua. Järgmine kord, kui mööda Leedu või ka Poola külavaheteid sõidan, proovin mõne vanamehe tee äärest üles leida ja nö. otse tootjalt tarbijale ära proovida. Kui see ükskord juhtub, annan kindlasti teada.

Kerge austus enda vastu võiks

Kerge austus enda vastu võiks siiski säilida. Elame vaid korra. Poola "õun", kilesse tõmmatud tilkuv "suitsusink", juustulaadne toode, piiritusejook, fazeri vesine käsnalaadne leib/sai, suulakke kleepuvad litoolilaadseid kreeme sisaldavad kondiitritooted jnejne. Valik on teie.
Samas muidugi mingeid automaatseid paralleele siin päritolumaa ja kvaliteedi vahel tõmmata pole mõistlik. Kindlasti ksavab ka Poolas aedades normaalseid õunu ning nii Leedus, Poolas kui ka Hiinas on endast lugupidavaid mesinikke, kelle toodang on väga kvaliteetne. Ilmselt ei kujune selle hind vähempakkumise teel ning meile see ei jõua. Samas ma ei hakka ka parem ütlema, mida ma arvan sellest igalt siinselt mesinikult kuuldavast jutust, et tema mesi on põllumajandusvabast ürgmetsast ja nii sega ja mahe kui üldse olla saab. Ma ootan seda hetke, kui keegi näiteks ärkab ja nõuab poes vahetusfondis olevate kunstkärgede kontrolli apistaanijääkide ja muu saasta osas.
Kõige kindlam on ikkagi enda mett süüa Smile Kes seda ei saa, otsige omale usaldusväärne mesinik, kelle meetodid vastavad teie