Oh häda!

Kasutaja Mesipuu pilt

Suur häda käes.

Olen omaloodud mesilasperesse andmus 2 ostetud ema, mõlemad olen leidnud peale vabastamist hingeta.

Uue pere moodustasin võttes olemasolevast tarust haudmeraamid ja katteraamid meega. Ühes Haudmeraamis oli ka 2 kaanetatud emakuppu, raame katsid katvad- ja lennumesilased. Lennumesilased peagi lahkusid, kattemesilasi jootsin, toitu oli raamides piisavalt.

Kui kupp oli kaanetatud olnud juba üle 11 päeva, otsustasin avada, selgus, et sisu ei olnud jätkusuutlik (must sisu).

Andsin juurde avatud hauet - iga nädal üks raam, koos kattemesilastega. Ehitati uusi emakuppe, võtsin kõik hoolsalt maha.

Esimese uue ema andsin 14. 06. peale emapuuri katteplaadi eemaldamist 18.06. avastasin lennulaua ette pandud eterniitplaadilt väljaheidetud surnud ema.

Järgmisel päeval soetasin uue ema, mille kinnitasin ülesehitatud raamile emakatteraamiga. Kolmanda päeva õhtul, kui ema oli katteraami alla munenud otsustasin tema juurde lasta tarumesilased, kergitades katteraami, pääsesid tarumesilased ema juurde. Õhtusel läbivaatusel avastasin ema, pea kärjekannus, elutuna.

Mida teha? Uut ema ma juurde enam anda ei julge. Emata on pere juba 31. maist (avatud haue on olnud tarus peale iganädalast uuendust).

Kardan, et töömesilased on varsti valmis ise munema, kas on mingi võimalus loodud peret päästa, või ... vesi peale....? Ehk aitab, kui annaksin kaanetatud emakupu? Ise arvan, et meelsus on järgmine: töömesilased arvavad, et on emad ja ei võta enam kunagi midagi vastu.

Missugused on minu võimalused??

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vöimalused

Hilinenud teave kuid ma arvan kui on vihased kaa siis saada "korstnase"ehk vesi peale kuid kui on rahulikud las ehitavad sinu antud kärjest ase ema kupu. Ja järgmine aasta ürita uuesti. Kuigi efektiivsem on uus pere teha. mul on tutav mesinik kellel oli sama probleem. Ei vötnud ema vastu, ei peregaega ilma. Seal tapeti ka mesilasi kes juurde pandi (nörk pere) Löpuks talv sai oma osa. Se oli sügisel enne söötmist kuni talvitumiseni.

Kasutaja Mesipuu pilt

Taru liig tühi

Arvan nüüd, mõned aastad hiljem, et tegu oli pesa mahajahtumisega ja sel tulemusel emakuppude hävimisega. Nõrk pere moondus, tekkisid vääremad.
Abiks oleks tulnud pesa ja raamide tühjendamine 100 vähemalt meetrit taru algkohast kaugemal. Seejärel tühi taru ja raamid vanasse koha agasi ja uus ema sisse. Vääremad ei jaksa tagasi lennata ja hävivad. Uus ema anda, nagu tavapeesse.