Oblikhappe suhkrulahuse tilgutamine.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Jutukast on saanud mingi mesinduse kähkukas,kus mesindamisega mõnuga ja sügavuti tegelda ei saa.Varroa lest pole kuhugi kadunud vaatamata kogu maailma püüdlusele ja tema vastu aastakümneid kestnud katsetustele,sealhulgas ka oblikhappega.Lendu on lastud igasuguseid katsetusi tilgutades,pritsides
ja gaasitades.Üks hea paikapidav järeldus on ,lestal resistentsust ei tekki ja üldjuhul mesilast ei tapa ,kuid on ohtlik mesinikule.
Oblikhappe kohta on olemas teaduslikult koostatud tunnustatud ohutus sertifikaat,mis on internetist kõigile kättesaadav.Oblikhapet liigub igal pool maailmas,kemikaalidega tegelevates ettevõtetes ja mesindus kauplustes koos kasutamisõpetusega.
Foorumis , siin soovin käsitleda ainult oblikhappe ja suhkrulahuse tilgutamist.Vajalikud vahendid on lihtsalt kättesaadavad,anum ja tilgutusvahend väimaldavad teha juba tõrjet mõnele perele.Tõde sellest, kuidas hukkub varroa lest ei kirjelda lai maailm,eesti instituutide ja ülikoolide teadlased õppejõud VTA ja ravimiameti ametnikud,kutsekoja tegelased,EML-i koolitatud ja koolitamata targad.Euroopa liidus vist midagi toimub,kuid mesinikel tuleb vist kaua reaalset abi oodata.
Isiklikult, oma mitmekümne mesilasperega mesilas,lähen vastu kolmandale talvitumisele ühekordse tõrjega novembris detsembris.Tänavu tõrjet ja mingit lestalugemise ajaviidet pole teinud.Kui kellelgi on soovi seda teha,siis ma võimaldan aktivistile seda ettevõtmist.Oblikhape on 3 € eest varutud ja ootab avalikku manustamist,kui selleks aeg on saabunud.
Oleks tore kui see teema võimaldaks koondada seltskonnal,kes tõrjuvad või soovivad tõrjuda(tappa,hävitada) varroa lesta.Kui on mida ütelda ja jagada teiste mesinike ja ametnikega,siis lööge punti.
Mart Rannu

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

oblikhape

sooviks teada kuidas tilgutamine täpsemalt käib.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Tilgutamine

Teed lahuse ja seda siis igasse raamivahesse tilgutadki. Otse mesilastele "selga". Loe siit algusest.
Kõige tüütum on suhteliselt suur ajakulu, iga taru iga raamivahe tuleb ju käia.
Lesta võtab väga hästi maha, aga kuna oblikhappe suhkrulahus on mesilastele veidi toksiline, siis nõrkasid peresid võiks siiski mõnel muul moel ravida.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tilgutamine

Eile tegin sügisrevisjoni,hindasin perede suurust ja 2 korpuses talvitujate kobardumist ülemises korpuses.
Lestatõrjet tegin viimati 11 kuud tagasi.Vaatamata autoriteetide hävingu kuulutamisest olin veendunud mooduse mõjumisest ja lesta otsinguid teostasin ainult lese haudmest.Varisenud lestade lugemisega ennast vaevata ei pea mõistlikuks,vaatamata üldsuse vastupidisele seisukohale.Olin valmis lugema hukkunud peresid,kuid neid ei olnud.Vales kohas talvekobar oli 4 peres.Pered komplekteerisin alumisse korpusesse.Täis raamid paigutasin üle ühe olemasolevatele kärgedele lisaks.
Arvamuse avaldajaid millegipärast eriti polnud.Mesinduspoodidest oblikhappe pakenditel on kasutusjuhend kaasas ja toimida tuleb vastavalt soovitusele.Ajakulu on ,kuid pritsimisest on tunduvalt kiirem.Kui vaheliistusid ei kasuta,siis ajakulu väheneb.Kardetakse ilmselt mesilaste nõelamist ja nende märjaks saamist.Mesilane teab väga hästi kuidas ennast kuivatada.Mida mõeldakse mõiste all,veidi toksiline,kas seda,et soodustab vere hüübimist.Olen veendunud,et lahus on mesilasele välispidiseks tõrjevahendiks.Kes leiab vastupidist informatsiooni teadusmaailmast andke teada.
Vaatamata itsitamistele ja avalikule mittemõistmisele jätkan oblikhappe suhkrulahuse tilgutamist varroa lesta surmamiseks.Miks jutukas mõned lestalugejad ei saavuta head tulemust ei oska äelda.
Alati võib proovida mõne katseperega.Plaanin selle aasta tilgutamist peale 15 novembrit tunnistajate juuresolekul.
Mart

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kevad peale tilgutamist.

  Midagi erilist pole juhtunud tilgutamise tõttu.Lestasid loendada ei plaani ja kevadist mittemingisugust tõrjet ei tee.Lesta luuret hakkan tegema siis kui lesehaue olemas.Üks pere oskas kolida alumisse korpusesse talvituma peale kontrollimist.Kaks 3 aasta emaga peret ja kaks väikest viletsate emadega peret hukkusid.Kui mesindades midagi erilist ei avast varroa lesta vallast,siis us tõrje toimub neljanda talvitumise eel jällegi novembris.

         Mikro...e Mart