korpustaru talvepõhi

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tibar pilt

Tere

Paljud siinsetest foorumlastest kasutavad korpustarude puhul nn talvepõhja? Kuna mul esimene talv mesilastel talvituda korpuses, siis teadmised ja kogemused puuduvad. Tänud, kes viitsivad vastata.

Marek

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ventilatsioon

Kui suvel suudavad mesilased ise ventilatsiooni korraldada, siis talvel on üks põhilisi väljakutseid korpustaru puhul piisav ventilatsioon, eriti kui kasutada taru peal kilet ja eriti kui tegu on mittehingavast materjalist taruga. Kui õigesti mäletan, siis 1kg talvesööda (mee) läbitöötamisel tekib ca. 0,6 liitrit vett, mis on vaja tarust välja saada. Mina kasutan kas täies ulatuses võrkpõhja või tunnelpõhja, mis iseenesest pole midagi muud kui põhi, mis nii eest kui tagant täes ulatuses lahti. Varem kasutasin vaid võrkpõhju, kuid perede arvu suurenemisel hakkasin tegema tunnelpõhju nende imelihtsa konstruktsiooni tõttu. See siis puhtalt minu kogemus, loodetavasti jagab mõni veel.

Edu!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tibar pilt

Ega sellel talvepõhjal muud

Ega sellel talvepõhjal muud imet ei ole, kui põhi on mõni millimeeter talvekobarast kaugemal. Aga kas see nüüd nii oluline on? Kas sul Meremees sellisest tunnelpõhjast mõni pilt kah on ja kuidas ennast õigustab?

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

No minu hinnangul õigustab.

No minu hinnangul õigustab. Pilti pole, aga lahendus on imelihtne - korpuse mõõtudes vineer, millel all risti esiservas ja tagaservas liistud tugevduseks, et ei kumerduks, ja üleval liistud külgedel. Külgliistuse vahele moodustub lennuava, mida siis vastavalt vajadusele saab pulga või porolooniga kitsendada. Mina kasutan tagaseinaks ka lahtis puupulka, mille lihtsalt hilissügisel ära korjan, aga kuulsin, et Männiste näiteks kasutab ka tagaseinas porolooni. Külgliistude kõrgus on minul 18 mm. Alumised liistud teen sellest, mida parasjagu on.

Leennuava kõrgus

Kas lennuava kõrgus (18 mm) ei jää talveks liiga kõrgeks ja ka suvel tundub see liiga kõrge olevat. Kasvõi hiired võivad sisse ronida ja varastel vabam sissepääs?
Tarune

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tibar pilt

talveks saab panna vastava

talveks saab panna vastava siibri või liistu ette, et rotid ja muud pahalased sisse ei saaks.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ventilatsiooniks paras.

Ventilatsiooniks paras. Näriliste peletamiseks tuleb muidugi pingutusi teha, kes kuidas. Minul taruridade all kummuli klaaspurk rotimürgiga. paar korda sügisel täidan enne kui tarupõhjad avan. Ventilatsioonist veel niipalju, et mul on lennuava piirajaks tarulaiune pulk, millel siis kahel küljel freesitud erineva pikkusega lennuavad, 8 mm kõrged. Eelmisel talvel jäid paarile tarule need pikema avaga ette, tagant ikka lahti, aga nendes tarudes oli niiskuse ja hallitusega täitsa probleem olemas.