Kahtlane?

Pronksmedal (100p.)

Kahtlane?

Kuusalu mesinik süüdistab perede hukkumises põllupidajaid kes väidetavalt pritsisid rapspõlde õitsemise ajal. Olen niisuguses olukorras olnud, aga siis on pritsimise tulemus ka kohe järgmisel päeval näha olnud, tarude ees on hunnikute viisi surnuid mesilasi. Arvan, et tal on põhjus ikka varroatoosis. See on ju tüüpiline kui pere ei taha talvesööta ära viia- siis on ta haige. Kui tal osa pered viisid ja osa ei viinud see näitab, et mürgitamist ei olnud- ikka varro! Mürgitamine on kohe järgmine päev näha, mitte aga kuid hiljem!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Oleneb...

Mõni mürk (hellitavalt - taimekaitsevahend) võtab kõik doosi kätte saanud mesilased kohe maha, hea kui tarunigi suudavad lennata. Teine jällegi ajapikku ja koosmõjus teiste mürkidega.
Kui mesilased korjavad suvel mürgiga saastunud õietolmu, panevad selle kärjekannudesse ning hiljem hakkavad sellega järglasi toitma, avaldub mõju alles mitme nädala või kuu pärast.
Artikkel ka siis, millest jutt.

Aasta mesinik

Ei ole kahtlane

Lembit Kaasik, Kuusalu mesinik, on väga suure staaziga mesinik, samuti tema abikaasa ja varroalest pole nende mesilas selline probleem, et pered välja sureksid. Olen ise toonud nende mesilast materjali emakasvatuseks, olen näinud nende varroa hävitamise meetodeid ja vahendeid. Täna , 2-sel novembril mesinike sügispäeval Jänedal ütles tuntud ,eluaegne mesinik Mait Mardla, et ei uskunud ka tema niikaua pestitsiidide hävitavasse toimesse mesilastele kuni see probleem teda ennast ei puudutanud . Ka temal on praktiliselt hävinud ligi 40 peret , mürgitamine toimus samuti juulis.Pered hakkasid hääbuma vaikselt ja mesilased kandsid hauet pikkamööda välja.Ja see hääbumine pole veel lõppenud, mõned veel hingitsevad. Nemad taipasid teha kohe analüüsid kui mesilasi hakkas surema ja õnneks nägid ka mürgipritsi kasutaja ära.
Aga kui palju on eestimaal neid mesinikke, kellel ei õnnestu mürgipritsi näha, sest oma töö tahab ka tegemist ja pole ju aega passida, kes kusagil pritsib ja mida pritsib. Enamus pritsitavaid vedelkke sisaldavad kleepainet (liimainet) ja need mesilased, kes põllul sellega pihta saavad ei jõua koju ning mesinik ei näegi neid. Pestitsiidide negatiivsest mõjust mesilasperedele annab märku ka väga suur langetise hulk peredes, kes imekombel ellu jäävad. Võin lugeda palju mesinikke, kellede pered on tänavu tänu põllumehe lohakusele hävinud.Näiteks Sergei Koslov jäi ilma 90 perest. Temal pakiti veel 40 peret ruloonidesse koos roosa ristikuga. Harri Lindmets kaotas tohutu hulga peresid.Ja neid on oi kui palju, kes pole osanud midagi ette võtta. Põllumeestel on ka trump käes. Keda pole PRIA-s kirjas, neid nemad teavitada ei saavat. Olgugi, et see teavitamine ei päästa mesilasi. Kes jaksab suve keskel vedada mett ja hauet täis tarusid mujale. Lennuavade sulgemise tulemusena aga tapame mesilased ise ära, meepõied lõhkevad.

Pronksmedal (100p.)

Kahjuks ei aita PRIA`s

Kahjuks ei aita PRIA`s kirjapanek ka. Minu pered pääsesid tänu juhusele, et sattus vaba hetk ja vedasin koos haagisega ära. Järgmine päev kihutas Roundupi prits tarude asukoha ümber. Helistama ei vaevunud mitte keegi.