Ostan vaha

Tere!

Soovin osta vaha, ca 25kg. Soovitatavalt Tartumaa kandis.

Huvilistel helistada: 56884696
Sigmar

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kasutaja kammu pilt

Vaha

Palju pakud kilost?

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kammu

Kui sul on vaha müüa siis:
1.Kui palju kg maksab?
2.Milline on min. kogus?
3.Mitu kg müüa on?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

mul on vaha

mul on vaha üle küll:
1. palju maksab, pole mõelnud. kui on mingi pakkumine, siis otsustan ,kas selle hinna eest müün või mitte.
2. olenevalt pakutavast hinnast otsustan, mitu kilo endale alles jätan.
3. kõik oleneb pakutavast hinnast.

või arvutame siis:
kilos on 12 kärjepõhja hinnaga 1€ tükk. võtame vaha vahetuse hinna maha, jääb 10 lehte. igast lehest saab neli küünalt hinnaga 1€ tükk. kilost siis kokku40€. noh, eks rullikeeramine ja müük ole ka ju töö. teeks siis kasu pooleks , vaha hinnaks 20€ kilo Smile

Vaha

SPUNK- Liiga odavalt rehkendad.
Parem rehkenda, et vahast saab teha mitte küünlaid vaid huule pulkasid 1tk kaalub 10g = 3 eur
1kg. vahast saab teha 100 huulepulka, mille eest saab 300 eur.
Kolmesaja euro pooleks jagamine on veits parem hind vaha eest:)

Pronksmedal (100p.)

spunk

Parem oleks kohe 100 eur kilost küsida ja rkkaks saada

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

leida

leida üks loll ,kes 100€ eest kilo vaha ära ostab, on vist keeruline. pealegi pole rikkaks saamine mind eriti kunagi huvitanud.
leida sada lolli ,kes ostavad 3€ eest huulepulga, mis terves tükis sahtlisse kopitama jääb... no see juba pisut tõenäolisem.
leida 40 küünlale ostja jõulude ajal... eestlane põletab küünlaid päris hoolega ja 1€ ilusa küünla eest pole palju ju.
mind huvitab kasumi jagamine. see protseduur ise on väga nauditav ja küünalde müütamisel on see kõige reaalsem tulema.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kasumi jagamine

Lp. Härra SPUNK. Kui Teil on soov toorainet (vaha) müüa, siis nimetage lihtsalt soovitud hind. Kui see hetke turuhindu arvestades mõnele ostjale vastuvõetav, siis toimub tehing. Kui Te küünlategija/müütaja äri osanik ei ole, siis pole teil mingit õigust osaleda tema teenitud kasumi jagamisel. Kui Teie ei taha toorainet müügiks pakkuda sest hetke turuhind Teid ei rahulda või soovite toorainet ise kallimaks kaubaks väärindada ja seda ise otse tarbijale müütada, siis vabal maal on see igaühe õigus. Turg teeb hinna ja vahest on see paraku ka ebaõiglane. Igasugused pimesikumängud stiilis: " Palju pakud? Vähe! Paku uuesti!" on naeruväärsed.
Võibolla homme kui, poest leiba lähen ostma, küsib poodnik et kui palju pakud? Pärast võtab aluseks kohviku võileiva hinna, mitu võileiba saab ja ütleb, et teeme kasumi pooleks. Jabur eksju?!
Kas selline mõttekäik on mõistetav või olen ma ise millestki valesti aru saanud?

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

Siinkohal

teistsugune seisukoht.
Näiteks (näide elust) mulle helistatakse ja küsitakse, kas ma olen mesinik ja kas mul vaha on müüa? Ma vastan, et olen mesinik ja vaha ikka tekib. Palju soovite ja mis hinnaks pakute? Siis hakkab pihta; et teie müüte, öelge aga oma hind. Vastan: ma müün siis kui hind mulle meeldib, nii, et mis hinda pakute, te ju tulite ostma? Vastu : ei noh, teie müüte, teil ju mingisugune hind olemas, öelge oma hind? Vastan: piip, piip , piip ... .

mesindus.ee haldajaKuldmedal (1000p.)Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Tormi Tabor pilt

See, kes peaks esimesena

See, kes peaks esimesena hinna pakkuma, sõltub ilmselt nõudluse ja pakkumise hetkevahekorrast turul. Kui kaup on defka ja müügivajadust pole, saab tõesti endale sellist luksust lubada, et soovijad pakuvad hinnanumbreid.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Ostu-müügihind

Aimar, ma ikkagi sellisest haigest pimesiku mängimisest aru ei saa. "Arva ära, mis hinnaga ma nõus müüma olen. Kolm korda võid arvata". Mõtle valmis, millise pakkumise puhul oled nõus müüma ja ütle see välja. Olgu see siis 20€ või 100€. MIS KURDIMA SALADUS SEE PEAB OLEMA???? Börsil panevad oma hinna välja nii ostja kui müüja. Tehing toimub selle poole hinnaga kelle huvi on suurem.
KASUMI JAGAMISEST SPUNGI MOODI: Mul üks hooajaline tööline tuli ka ühel päeval tõsimeeli mõttele, et palga asemel peaksime ikka võrdselt kasumit jagama. Et noh, toodangu lõpphinna teeme ikka ilusti pooleks. Normaalne onju? Selgituste peale pole selliste puhul aega raisata. Piip-piip-piip

Viimase näite puhul selgituseks, et tööline müüb oma tööjõudu ja SPUNK müüb oma toorainet. Mõlemal juhul kehtib turuhind. Müümine on vabatahtlik. Ei pea müüma kui turuhind ei sobi. Mida ostja kaubaga edasi teeb, pole müüja asi. Ostja rahakotis sobramine pole ka müüja asi.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mina

SPUNK kirjutas:
leida üks loll ,kes 100€ eest kilo vaha ära ostab, on vist keeruline. pealegi pole rikkaks saamine mind eriti kunagi huvitanud.
leida sada lolli ,kes ostavad 3€ eest huulepulga, mis terves tükis sahtlisse kopitama jääb... no see juba pisut tõenäolisem.
leida 40 küünlale ostja jõulude ajal... eestlane põletab küünlaid päris hoolega ja 1€ ilusa küünla eest pole palju ju.
mind huvitab kasumi jagamine. see protseduur ise on väga nauditav ja küünalde müütamisel on see kõige reaalsem tulema.

lugesin esimesest Spungi postitusest välja huumorinoodi, ma ei tea miks võetakse kõike surmtõsiselt, ilmselt sellepärast, et see elu siinmail selline Smile

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Justnimelt

Elu ongi siinmail selline kummaline, et olen selliseid "kasumijagajaid" ennegi näinud, ja täitsa surmtõsiseid. Sellepärast ongi hell teema ja ajab kohe vererõhu üles.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

võlg

võlgnen vist pisikese selgituse.
ma tõesti mõtlesin seda huumorina. veelkord! mulle meeldib kasumi jagamise PROTSEDUUD, mitte jagatav raha ise. ilmselt kapitalistlikus ühiskonnas vääääga raske mõista. olen ka ise mõned küünlad veeretanud ja neid ka rõõmsalt põletanud. kord kui naine jälle ühe põlema pani ,ütlesin:"noh, panid jälle eurole tule otsa." selle peale sain lapiga ja mõlemal oli lõbus.
hinda peaks ikka pakkuma see ,kes ostusooviga lagedale tuleb. mina siis otsustan ,kas mulle sobib või mitte ja ma sugugi ei sõima ,et vaat kus koi. nüüd esitasin mina oma pisut kõverpeeglis hinnakalkulatsiooni ja kohe kisa taevani Smile . ma ütlen ka samuti,et kui minu hind ei sobi, ära osta. mina pole vahaostja tööline ,keda vallandada vaid potensiaalne tehingupartner. tehingust ei saanud asja, sest teine pool ei esitanud konsensuse leidmiseks omapoolset pakkumist. tehing jäi ära.
väga paljud firmad netis kirjutavad -küsi pakkumist. no mida põrgut??? kui tahad müüa, siis pane hind kirja. tahtsin õhksoojuspumpa. tegin kaks korda päringu kliimaseade.ee. isegi vastust ei tulnud. ostsingi teisest firmast. ja ka edaspidi ostan sealt, kus hind kirjas. ja vaha müün ka sellele ,kellel hind kirjas. või laon jõuluõhtul küünlad ümber maja joon küünlavalgel kristuse terviseks veini.
kui päikesepaneele paigaldasin, siis päriti pidevalt,kas tasub ära ja kuna tasub. pagana raske oli inimestele selgitada, et mulle tasus ära sellest hetkest kui lülitit vajutasin ja tuli süttis. ikka küsiti edasi, et mingi kalkulatsioon ju pidi mul olema? vastasin, et kalkulatsioon on lihtne. kui sissetulek on 300€, siis mõtleb inimene ,mitu leiba nende paneelide eest oleks saanud. kui aga näiteks 1000€ ,siis paneb ta selle püsti ja on rõõmus, et edaspidi ei pea enam elektri eest maksma. kui ostate teleka, kas siis arvutate, mitme aastaga see ennast tagasi teenib? vot paneepid on minu mäng ja meelelahutus. ja ka kasumi jagamine on mulle mäng, olgu see siis kasvõi 2 senti. pooleks tehes teeb see kummalegi sent.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu arvamus

minu loogika töötab nii .kui minu juurde tuleb inimene ja hakkab uurima kas mul on se asi (ilma et mina pole müügi soovist kuskil teavitunud) . siis peaks ostja esialkse hinna pakuma, kui müüale sobib, vöi ei sobi , siis toimub tehing vöi toimub hina läbi rääkimine. kui kokulepet ei saavutata jääb tehing ära.

Kui aga müüa on huvitatud kauba lahti saamisest ,siis peaks müüa hinna pakuma. kui hind kröbe ostjaid pole. (möte selles et müüja kaupa kuulutab et ostja leiaks).

lihtne ja loogiline

Ettepanek

Teema on väga põnevaks läinud:)
Ettepanek SPUNK-ile ostan sult kogu vaha sinupoolt pakutud hinnaga 20€.
Aga kõigepealt tee need küünlad valmis, müü ära ja võta siis käibelt vaha hind 20€. maha.
Ülejäänud raha kanna minu pangaarvele:)

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

hapukurgi hooaeg

paistab ,et säravamad ideed hakkavad otsa lõppema ja välja tulevad viimased meeleheitlikud hüüded. Mõisnik,ma saan aru, et minu poolt on vaha ,töö,müük ja sinu poolt ainult pangaarve. sellega on nüüd niimoodi, et praegu minul on raha ja sinul pole. aga kui mina oma raha sulle ära annan , siis pole meil kummalgi raha. las ikka olla nii ,et vähemalt ühel on, ex. katki jääb see tants Smile

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja juki pilt

Hind

Kettaks sulatatud toorvaha maksab 10 eur. Lihtne

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

lihtne

juki kirjutas:
Kettaks sulatatud toorvaha maksab 10 eur. Lihtne

täpsusta 10 euri kg, tonn, ketas vöi muu ühik

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja juki pilt

Vaha

Kas toorvaha on müüdud peale kilo ka muudes ühikutes, ei meenu. Vabandan, et langesin sapipritsi alla.
Lugupidamisega.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

jeeni/tm

ma kah oletasin, et hind on ehk mõeldud €/kg, ex ta nii olegi ,et inimestele on erinevad asjad iseenesest mõistetavad. seepärast on parem kõik korralikult välja kirjutada ,et hilisemaid iseenesest mõistetavaid arusaamatusi vältida. ma sain siin näiteks aru, et pean maja taga jänese pabulatele ka hinna nuputama. äkki keegi tuleb keset kibedat heinaaega õuele, nõuab pabula hinda ja paneb sõimama ,et kas pabula hind on mingi saladus või? võib-olla tast ostjat polegi, raiskab niisama teiste aega.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Jänesepabulad

Kui keegi tuleb jänesepabuate hinda küsima siis: Pead tegema enda jaoks otsuse, kas müüd neid või ei. JAH või EI. Kui EI, siis on jälle kaks võimalust. Kas ütled,et ei ole müügiks või võta niisma. Kui JAH (müüd) siis pead hinna välja mõtlema, millega müüd. Kui ütled: EI OLE MÜÜGIKS, siis küsijal on kaks võimalust. Kas minna minema või teha mingi hea pakkumine sinu meele muutmiseks. Nii lihtne see ongi. Sellist varianti, et müün küll aga hinda ei ütle... No ma ei suuda sellisest jaburusest aru saada.

Tegelikult on mul tunne, et SPUNK ei ole tegelikult nii loll, saab tegelikult asjadest aru küll aga trollib siin niisama ja mina olen hoopis see loll kes närvi läheb Smile

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

vastupidi

hinna pakub alati tehingust huvitatud pool. seega kõigepealt on huvilise pakutav/küsitav hind ja siis alles teise poole otsus tehing sooritada või tingida. passiivse osalisena mina EI PEA mitte midagi ,aga ma VÕIN küsitava/pakutava hinnaga nõustuda või tingida. minul ei saa olla ostu/müügi/tingimise otsust enne kui pole huvitatud poole pakutavat/küsitavat hinda. ja nii ongi, et näiteks mee müüja huvitatud isikuna küsib hinna, mina ostan/ei osta/tingin. mina tahan osta naabrilt käru ja ma lähen pakun talle algatuseks pool uue hinnast. ta pole mõelnudki käru müügist, ammugi veel selle hinnast. tema otsus JAH või EI tuleb alles PÄRAST läbirääkimisi. kui mina künnan põldu ja mingi kloun astub ligi ning küsib, arva ära ,mis hinnaga ma su mesilasvaha ära ostan? valesti arvasid, arva uuesti! siis sellise klouni saadan ma samuti nagu Aimargi pikema jututa karu p.... mustikale.
sellepärast meil võetaksegi selliseid kooselulaadseid seadusi vastu, et mehe sõna ei maksa enam midagi. kõik on natukene naised, konkreetne EI OLE MÜÜGIKS tähendab mõnele seda, et hea pakkumise korral saab ikka. minul ON absoluutselt kõik müügiks kui pakutav hind PAKKUMISE HETKEL sobib.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

ˇminu aru saam

minu arusaamise järgi peaks kuulutus olema selline et iga loll saab aru 1 mötteliselt.
mina olen eestlane, arvestan kg, naaber vöibolla inglane , ja arvestab puudades, vöi muus ühikus.
möne vanapapi käästsaad vöibolla ketastes, kui joppab.

äris pole sellised asjad soovituslikud, muidu raiskab sinu aega ja ka enda aega ,kui selgub et sina mötlesid 1 moodi ja tema teistmoodi..

et vältida selliseid küsimusi , oleks soovituslik neid ennetada

näide ( müün seda assja 1-ga nuulid möttlen juurde on se siis 10 ,100, 1000 jne
0 pole ju number, miks ma pean seda siis vällja kirjutama).

EI SOOVI KEDAGI SOLVATA, KUID MÖTTE AINET PAKUKS KÜLL.

edu talve puhkusel.

Kasutaja meremesinik pilt

Lähtugem seadusest.

Laias laastus nõus Spunk'i poolt viimati öelduga.


Lepingulisi suhteid, ja ostu-müügi tehingu näol on meil tegemist lepinguga, reguleerib Eesti Vabariigis VÕS.

VÕS § 8. lg 1 ütleb järgmist: Leping on tehing kahe või enama isiku (lepingupooled) vahel, millega lepingupool kohustub või lepingupooled kohustuvad midagi tegema või tegemata jätma.

VÕS § 9. lg 1: Leping sõlmitakse pakkumuse (Ofert) esitamise ja sellele nõustumuse (Aktsept) andmisega, samuti muul viisil vastastikuste tahteavalduste vahetamise teel, kui on piisavalt selge, et lepingupooled on saavutanud kokkuleppe.

Lugedes ülaltoodud kuulutust, saab eeldada, et tegemist on ettepanekuga esitada pakkumus, sest:

VÕS §16. lg 3 ütleb: Ettepanekut, mis on suunatud kindlaks määramata isikutele ja mis seisneb reklaami, hinnakirjade, tariifide, näidiste, kataloogide ja muu sellise saatmises või kaubaväljapanekus, samuti kauba või teenuse konkreetsele isikule mittesuunatud pakkumist avalikus arvutivõrgus, loetakse ettepanekuks esitada pakkumus, kui ettepaneku tegija ei ole selgesti väljendanud, et tegemist on pakkumusega.

Seega eelnevat arvesse võttes, eeldab ülaltoodud kuulutuse avaldaja, et oferent teeb talle pakkumuse nimetatud 25kg vaha müügi ulatuses müüja poolt kinldaks määratud hinnaga ja kindlaks määratud aja jooksul. Juhul, kui see ostukuulutuse avaldajale sobib, annab ta oma aktsepti.

Tulenevalt seadusest määrab hinna pakkumuse tegija ehk oferent. Oferendiks võib olla nii müüja kui ka ostja lähtuvalt olukorrast. Antud hetkel kuulutuse avaladaja otsib oferenti. Kuna ta ise ei ole hinda avaldanud ning pole ka määranud, kaua ostusoov kehtib, pole tegemist pakkumusega.

See on juba kuulutaja oma asi (loe: isiklik tragöödija), kas ta avaldab võimalikult palju infot oma kuulutses ning teeb ise kohe ostupakkumuse või teeb seda lühidalt ja riskib sellega, et paljud müüjad ei viitsi kontakteeruda, sest eeldavad, et tegemist on lihtsalt turuhinna kontrolliga, mitte konkreetse ostusooviga. Mina isiklikult väldin osalise infoga kuulutusi - kui suhelda tahan, helistan näiteks sõbale!

 

Seda seaduse poole pealt. Tavaelus võiks see välja näha nii:

Külamees tuleb mesiniku juurde: 'Kle, peremees, sul vaha on? Vaja oleks.'

Mesinik: 'Ikka leiame! Smile Palju vaja on?'

K: 'Nu ma siin pidasin rehnutti, et miski 25 kilu oleks kohe ää võtt.'

M: 'Väga tore! Kui 250 eurorubla mulle praegu peo peale laod, tassin need kettad sulle autosse kah!'

K: 'Tehtud!' Smile

 

Seoses algava uue mesindushooajaga soovin Teile palju tulemuslikke pakkumisi!

Meremesinik