Mesindusorganisatsioonide koostöökogu 29. novembril Tallinnas

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)
29.11.2014 11:00

EML lehel avaldatud info järgi kogunevad 29. novembril Eesti mesindusseltsid ümarlaua taha leppimaks kokku koostöövorm, kuidas edaspidi paremini ühishuve esindada. Nõupidamine toimub Tallinnas 29. novembril algusega kell 11:00 Mustamäel TTÜ-s (Ehitajate tee 5).

Koostöökogu ideed käsitleb oma päeviku kannetes ka Mart Kullamaa:

http://muhemesinik.blogspot.com/2014/11/eesti-mesinike-koostookogu.html
http://muhemesinik.blogspot.com/2014/11/uleskutse.html
http://muhemesinik.blogspot.com/2014/11/ekmu-seisukohad.html

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

säästu mesi

Ostsin juba enne Marti selle ja Ungari mee, maitse poolest meenutavad Lääne Virus toodetavat

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Sünnituseelsed nägemused

Ega hästi aru ei saa,mida need MTÜ-d(ametlikud ja mitteametlikud) eesti pinnale aretada soovivad.Kas mingisugune heitlusringi ülespanek võimaldatakse.Kas mingisugust põeandaalust,väikesearvulist,siristavat ühendust,võtab Eesti Riigis keegi tõsiselt.
Tänase päeva mesindussektorit hinnetakse määratlemate näitajate alusel,mis pole üldjuhul toetus kõlblikud.Perede arv on arvatavasti veaga 10000 mesilaspere.Hobimesinike arv on suur ja ilmselt pole määratav.Palju naad oma tarbeks mett toodavad ja palju mesilasi peavad,ei vaja erilist kaitset.Kes soovib areneda ja katsuda kätt mesindusäris,toetustega või ilma,ei kohta mingisuguseid takistusi.Paadunud põrandaaluseid ei hirmuta üksgi vägi,veidi ilmselt tootjarühma asutamise võimalus.MTÜ rüüs esinevad mesindusvaldkonna suured ,ise endale omistatud kutsetega ,tegijad teevad kõik,et midagi oluliselt ei muutuks.
Tulevikus, umbes 20 aasta pärast,on mesindussektori juhtiv roll liikunud sujuvalt tootmisühistute poolele.Mesinduse majandusaruannete järgi on hindamise põhiliseks näitajaks müügitulu eurodes.Millised toetused eurotsoonis mesindusele on juurde tekkinud ja millised on säilinud ei oska prognoosida.
Pikk tee mesinduse arendamisel on meie teha,kas katuseta või ilma,põranda all või avalikult,koolitus paberiga või ilma ,konsulendiga või ilma nende tarkuseta,nagu papakoi või loovalt ja otsivalt oma vigu analüüsides.EML on olnud vajalik ühistegevuse vorme nendele,kes eriti hoogsat arengut ei taotle.Midagi loovutada teistele MTÜ-le või mingisugusele katusele puudub vajadus.
EML-I taotlustest ei pea õigeks tüli põllumeestega-See,et Maire kaitseb pisarsilmi auväärseid mesindajaid oli omal kohal,kuid mida see annab.Allergiliselt haiglased mesindajad paneksid põllumehed koos soetatud tehnika ja teadmistega koduaresti.Mida vaja seda tehakse nagunii.Pria registris on pesilaspered ja toetatavad rapsi ja mürgitatavad põllud.Nende andmete põhjal on mõlemal võimalik koostada oma tegutsemiskava.Kas lahkuda põllu naabrusest või tuua peresid juurde.Minister lubas toetust alates 10 perest,mida seal veel kaubelda,ootame tulemuse ära ja siis anname hinnangu.
Teiste MTÜ-de pikast arutelust minu sõelale midagi ei jäänud.Edasi oleks tarvis arendada arengukava.koostöö LEADER töögruppidega vajab käivitamist.Võimalust arendada 10% oma osalusega mesindust ,peaks olema huvipakkuv.
Lugupidamisega Mart Rannu