Tarude lennulauad talvel

Pronksmedal (100p.)

Kas lamavtarude lennulauad võivad praeguste ilmadega olla talvises asendis? Või võivad üksikud mesilased veel välja tahta lennata? Ja ei saa saa seepärast enam tagasi tarusse lennata, kuna lennuavast ei pääse tagasi..

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Lennulaua asend

Las need lennulauad olla nii nagu on, ei hakka mesilased tänavu enam edasi-tagasi lendama. Üksikud mesilased kipuvad tarust välja ka jaanuaris sulailmaga, ja mitte ringi lendama, vaid pigem surema.
Ja kui tõesti peaks kummaliselt palju mesilasi tarust välja pressima, siis on pesa liiga soojalt kinni kaetud, lennuava liiga vähe lahti või hiired tarus.

Pronksmedal (100p.)

Tänan vastuse eest!

Tänan vastuse eest!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kui mesilased välja pressivad

võivad nad ka näljas olla... Muidugi ka häirimise tõttu, võivad välja pressida. Kui linnud on nad üles leidnud ning häirivad, võib ka lendlad kuuks- paariks täiesti sulgeda , et tülitajad lahkuksid. N. ö. süsihappegaasi rikas talvitumine - toidu kulu ongi väiksem... Liiga palav neil meie talves kindlasti ei hakka - seda lootust nüüd kindlasti ei ole.

Pronksmedal (100p.)

aga miks siis...

...uus trend on kõiksugu auke põhjadesse lõikuda-puurida (pidavat ju kõvasti õhku juurde andma) Aga süsihappegaasi rikkuses talvitumine võib ka mingi huvitav variant olla. Hakkan katsetama.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Taru materjal

mis ei hinga... peno vajab põhja auke. Et ülearune niiskus saaks välja valguda. Puit hingab ning puit tarud võib täiesti sulgeda... nagu joogad ei vanane, kui ainevahetus aeglane. Vanasti, kui oli rohkem tarusid ka ülemise lendlaga... suleti alumine, kuna süsihapu gaas on raskem ning kobar ongi ju enamasti all...
Lisaksin veel juurde, et näiteks puittarud võib täiesti lumealla peita... midagi halba ei juhtu, kuid penos lämbuvad ära, mida näitas siin mõned aastad tagasi olnud äärmiselt sügav lumi - kui mesilagruppi pääses alles aprillis...
Vaadeke neid ""ökomaju"""" mida nad arvutiga mõõdavad, kust soojus ei leki.... oledki nagu kilekotis - õhku ei jätku..