Lugesin mesiniku kirja

Pronksmedal (100p.)

Lugesin Antu Rohtla kirja: http://www.mesinikeliit.ee/wp-content/uploads/2014/11/Mesinike-katusorga...
On tore, et mesinikul on oma arvamus ja ta selle välja ütleb.

Kõik on tõesti kuidagi kummaline.
Teoreetiliselt peaks ju koostöökogu mesindusele ja mesinikele kasuks tulema. Praktikas on mesinikke esindav sama seltskond käinud aastaid põllumajandusministeeriumi ümarlaudades, aga saavutatud pole midagi. Isegi mitte mesilaste mürgitamise piiramist, kuigi selle probleemi suhtes peaks ju mesinikel konsensus ometi olema. Aga hea, et niigi läks.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Mõelgem mesilastele

Ei teagi, kas nutta või naerda sellise kirja peale. Eriti kummaline on mõte, et kui veebikeskkonnas suheldakse ei ole see kooskõlas põhiseadusega. Samas tõdeb kirja kirjuta, et kui kõigilt arvamust küsida, siis otsustusprotsess venib, lahendini ei jõuta ning selline tegevus on ei ole efektiivne.
Kummastab ka seisukoht, et otsustada võib ainult mesinike enamus. Aga kui ühel mesinikul on 1 pere ja teisel 100 peret, siis võiks ju hoopis sellel kellel rohkem mesilasi olla suurem õigus otsustada, kuna mesilaste massi poolest on tema enamuses ja me ei otsusta inimeste saatuse üle vaid mesilaste saatuse üle.
Olen veendumusel, et mesinikud ei saavuta riiklikul tasandil sellist poolehoidu nagu nad soovivad, kuna ei osata teha koostööd. Kardetakse, et äkki teine mesinik saab minust rikkamaks või kuulsamaks, mõni kardab kaotada oma liidripositsiooni. Sellise suhtumisega ei saavuta midagi. Mesilased ei taha kuulsust ega raha vaid sooja ja puhast pesa, kus oleks piisavalt süüa ning saaks hea tervise juures elada. Kutsun mesinikke üles loobuma eestlastele omasest kadedusest ja kordi elus võiks mõelda teistele, antud juhul siis mesilastele.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tänud antud kirja siia lohistamisest

ja tänud ka Lianale.
EML-i kodulehele tõesti ei satu..

Austan väga kõrgelt väärikat Antu Rohtlat... tema suure panuse eest, aastakümnete /pika elu jooksul, Eesti mesinduse hüvanguks, teist sedavõrd auväärset ja teenetega mesinikku annab otsida!
Kuid...
tänapäeval on teine aeg. Ning EML- ei soovi KAHJUKS olla ERIALA liit... samas ruttab igale poole esindama - tänapäevaseid seadusi omale selgeks tegemata jne. jne. jne..... Kuna EML ei ole oma kohustustega hakkama saanud - on pigem saaginud oksa, millel ise istub, selletõttu /selle tulemusel ongi tekkinud ülejäänud mesinduse MTÜ-d... lootuses, et veidigi mesinikke ja mesilasperesid kaitsta, midagi mesinike heaks ära teha.
EML ei ole seni aru saanud, et mesindus on riigi põllumajanduses vundamentaalne ning möödapääsmatu. Ning mesinikel on samad õigused, mis kõigil teistel põllumajandustootjatel, või pigem suuremad ning austamist väärivamad.
Ainuke hää saavutus Eesti mesinike jaoks oli tegevjuhi palkamine... ülejäänu on endiselt hale ja mannetu ja saamatu ja..
Ka austatud Antu Rohtla oma toredas pikas kirjas ei ole rahul hetkeseisuga... kuid ta nagu ei mõistaks põhjust!
Minu isiku pihta käis võib olla, et olin ka varemalt pikalt juhatuse liige... et, miks ma siis .... sellepärast teangi hästi olukorda ning olen nördinud... et mesinike ja mesilasperede hüvanguks jäetakse endiselt võimalused kasutamata...

Pronksmedal (100p.)

AR kirja selgituseks

Antu ei ole ju mesinike koostöö vastu, ta vaid kaardistas olukorra.

Pronksmedal (100p.)

vana lugu

see kõik on juba aastaid tagasi läbi nämmutatud temaatika. ei midagi uut, kui, siis ainult see veebikeskkonna asi ehk ainult. ar ei adu ilmselt, et suhtluse kolimine veebi on möödapääsmatu areng ja see ei toimu ainult mesinduse alal nii. veebisuhtlus on lihtsalt konkurentsitult efektiivsem nii aja kui muu kulu osas. kes selle arenguga kaasa ei lähe või ei taha, saa on paratamatult määratud nurka omakeskis mõtteid mõlgutama ja heietama. isegi 80 aastased ja vanemad kasutavad mujal riikides netti ja ei vingu selle üle. ei usu, et eesti mesinik nii põmmpea on, et sellega hakkama ei saaks. asi on kinni tahtmises ja kapseldunud mõtteviisis! eks igaüks ise otsusta, vaba valik. ja see on suurepäraselt kooskõlas eesti vabariigi põhiseadusega, pole kahtlustki! ar jätab küll täpsustamata, milliste põhiseaduse sätete osas ta probleemi näeb. kui veebiinfole juurdepääsuks takistusi ei tehta (ja minuteada seda praegu keegi ei tee ka) on kõik ju ok. invaliidist mesinikul on võimalus leida tugiisik või sotsiaaltöötaja, kes veebikirjas info transleerib talle mõnda arusaadavamasse meediavormi.
jätkuvalt kehtib taktika, et kui midagi vaja summutada või ära nullida, siis kõige efektiivsem on tekitada ümarlaud, katusorganisatsioon, koostöökogu, jääkelder, jne. jne. ning lõputult mämiseda teemadel, mis on kõigile tülgastuse ülempiirini ära käiatud. samas jätab see kõik formaalselt mulje, et seltsimehed tegelevad asjaga ning on ikka kõvad tegijad. Wink
muide, mina küll ei jaga ar arvamust selle kohta, et eesti mesindus oleks justkui madalseisus ja seda peaks kangesti loendama, juhtima ja suunama. mett on turg täis ja sobilikke vabu korjemaid pole enam ammu jalaga segada et valdkonda suurelt laiendada. kõikjal tuleb mürgiprits või koostööst mittehuvitatud maaomanik vastu. ütleks isegi, et aeg on mesindust eestis koomale tõmmata! valutuim variant ongi mittemidagi teha ja küll turg ning loodus ise reguleerivad. mesinduse helgemat tulevikku näen ma ainult sellisel juhul, kui mõistus tuleb inimestel koju ja loobutakse intensiivpõllumajandusest ning mürgipütiga maaharimisest. olgem siiski realistid, seda ei juhtu. vähemalt eestis mitte. süsteem muutub banaanistanis ainult siis, kui hakkavad toimuma globaalsemas mastaabis muutused, mis panevad intensiivpõllumajandusele ja selle toodangule kapitaalse litaka. olgu selleks siis turunõudluse, toetusrahade või kliima ärakukkumine, arenenud riikide otsused keemialöga abil toidu või biokütuse tootmisele piir panna, suurem sõda, mis kogu süsteemi laiali peksab või midagi muud. senikaua võtavad meie juhtoinad väriseval käel keemiatööstuse pakutavat nutsu edasi ja kui tallinnas või viimsis mürgipütt asjamehe enda majaseina üle ei ujuta on eestis (eesti=tallinn, of course) kõik korras nii mesinduses kui muudes asjades. edu ümarlaudadel keerlemises!

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Näib, et mõnel tegelasel, kes

Näib, et mõnel tegelasel, kes küsitava kvaliteediga mett impordib, on müügiga raskusi, et siin mesinikel tootmist vähendada soovitab...
Ja veel - Eesti keeles algab lause suure algustähega.

Pronksmedal (100p.)

vale vastus

oletasid siinkohal küll täiesti rappa! suuri-väikeseid tähti tunned, aga loetu sisu paistab ei mõista. silmad valguvad verd täis ja mõte hangub kui kuuled midagi, mis kõlab valusalt aga argumenteeritult ümber ka ei suuda lükata? mina ei impordi eestisse tilkagi mett, pole seda kunagi teinud ega ka soovitanud siin midagi. kui ma eelpool ütlesin, et meetoodangut pole vajadust suurendada, siis just nii ma arvangi! mesindust kui ökoloogilse terviklikkust parendavat tegevusala peaks küll suurendama (kusjuures ekstensiivselt, ilma toodangu ja rahalise kasumi suhtes programmilisi sihte seadmata!) aga seda loen ma eesti praeguses olukorras ja ka lähitulevikus täiesti teostamatuks. nišiseltskonna jututubade ja ümarlaudadega seda ei saavuta! mesindust esindada püüdva seltskonna väljaöeldud taotlused ja tegevus näitab minuarust paraku seda, et püüeldakse hoopis kitsa tsunfti loomise poole, mis tagaks riikliku regulatsiooniga teatud seltskonnale kindla turuosa ja tuleviku. teised ärgu sinna oma nina pigem üldse toppigu. avalikku juttu võib muidugi küll igasugust puhuda kui palju oleks vaja seda või toda või kui tore oleks ülla eesmärgi nimel toetusi saada jmt. bla-blaahi. avaldasin kõigest enda isikliku arvamuse antud asja kohta, mis kinnistunud reaalse olukorra tunnetusel, turuanalüüsil ning isikliku kogemuse najal. pole mõtet laiendada ja hoogustada mesindust keset mürgitatud ja rüüstatud keskkonda, liiatigi kui tegevusega kaasnevat toodet müüa ei suudeta. selleks, et arendada taolises olukorras mesindust peaks olema mesilaste vaenlane, mida mina enda kohta öelda ei saa. tean mitmeid eesti mesinikke, kes istuvad pea aastakümnendi jao toodangu otsas ja halisevad ostjate puudumise üle. hinda alla ka ei saa lasta, rikub ostja moraali. Smile poed ja kaubandusketid on tundmatu päritoluga importlögast samas pungil. kellegil võib selles osas olla teistsugune nägemus ning see täiesti loomulik aga nagu alati, vaja ikka isiklikuks minna ja paska loopides ninna karata ilma asjasse süvitsi minemata. teema enda kohta nagu aru saan midagi öelda ei olnudki? samas on see postitus ju väga tore, peegeldab ülimalt täpselt seda, miks asjad sisulises suunas ei arene ega sellisel moel suheldes hakkagi normaalses suunas arenema. ps! panin su postitusele küll miinuse aga oleks pidanud panema ikka plussi. päris hea ja terava pliiatsiga tehtud, kuigi mööda. Tongue

hehh, hea kujund tuli olukorra illustreerimiseks.. eesti "ametlik" mesindus on justkui geenimutatsiooniga pime lesk. piniseb ja rabeleb abitult niikaua kuni upub lõpuks esimesse ettejuhtuvasse mürgiloiku.

Pronksmedal (100p.)

Huvitav

Kas Soomes on mesindus riigi poolt toetatud? Põllumajandus on EL poolt toetatud siis ehk on mesindus ka, aga Soome rikas riik saab ehk niisama ka toetusi jagada ? Oleme aga turumajanduses, kus igaüks ikka ise peab kuidagi kasumisse jõudma või pankrotti minema. See paar kuud kus Eestis arvestatavat korjet tuleb on ikka raske kasumisse jõuda, peab veel mingi amet olema. Vanasti sai pered kanarbikukorjele veetud sealt tuli lisamett, kuigi koolis räägiti, et välismaal ei peeta seda üldse meeks. Jama oli selle kanarbikuga ikka metsikult, tarude vedu, tarude valvamine, kuna vargaid oli palju, raamide soojendamine, mee väljapressimine jne. Minul on mesindus hobi ja tegelen sellega rõõmsasti.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Vinge sumin siin

Toetan Tarumani igat lauset... Metsamesiniku käest ootaks kommentaari AR-i kirjale...
Austatud Antu on ju vingelt mesilastele toetust nõudnud... Ütles, ega mesinikud palju tahagi, üks sent mesilase kohta --- nüüd siis üks sent 15-ne mesilase peale... kui ajaga kaasas käia. Ka Antu ei ole rahul EML- poolt välja töötatud 15 - 14 mesilaspere nõuetega, mis sunnibki tegelikkuses mesilasperede arvu varjama ning saebki seda oksa, millel EML - isi istub...jne. Kuid jääb mulje, et Antu nagu seda ei teaks / näeks... et, ka konsulentide puudumine on EML taolus...ahhh - mõtetu jätkata.......

Muide Megastaratelil on vinged vidiod ilma taruta talvitumise kohta... ma ei oska sinna lehele enam tagasi minna, oleksin siia lohistanud... Tal sama vöönd, mis meilgi siin. Novembris oli tal seal lausa burgaaaa. Nüüd viis juba talvitumishoonesse ilma taruta... Minu jaoks oli vinge, et ka lesed kuigipalju kaasas... olen näinud omal - paarumata emaga talvekobaras leski kevadesse tulemas...

Pronksmedal (100p.)

Vinge sumin siin*

On kummaline, et usaldusmesinike, konsulentide vajadus on suur just neil mesinikel, kellel peaks juba mesindamiskogemusi ja -teadmisi olema kogunenud.
Mesilasperede otsetoetusest ei ole mesilastele ega mesindusele suurt abi. Pigem võiks riik toetada laborianalüüside tegemist, näiteks AHM eoste määramist meeproovidest jne.
Raske on mõista, miks see 15-pere tingimus mõningaid häirib. Mis sellest muutub, kui registris oleks rohkem mesilasperesid kirjas?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Rahulik sumin

Oled siis beeboy üks neist, kes oma mesilinnu aiast kaugemale üle metsade näha ei taha või? n. ö. riiklikult?.... ning oled üks - omale vastu rinda koputajatest, et mina tegin - tehku teised kah... või?! Mõned mesinikud lihtsalt ei soovi ametnikega suhelda... praegu aga jooksevad PRIA töötajad kaema, kui üle 15 mesilaspere registris jne. jne. Oleme sellest rääkinud - võrreldes piimandusega jne..
Konsulendid lükkaksid mesinduse igas vallas käima... koguksid vajadusel/vaikselt ka AHM proovid kokku, nagu soovid....Või oled beeboy üks neist - kes arvab, et mida vähem mesinikke seda parem -- mida suuremad tagasilöögid alustajaile seda parem?? -- nagu praegu toimub mesinduse väljasuretamine??

Pronksmedal (100p.)

üks sent

Rohtla teeb ettepaneku mesinike toetuseks 1 sent mesilase kohta. Suvel kaalub pere ütleme 8 kg, ühes grammis on 3 mesilast, seega kilos on 3000 mesilast, 8 kg - 24000 mesilast. 24000 senti = 240 eurot pere kohta, pole paha !!! Ei tea kas see on kuus või aastas ?!

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

See

arvutus veidi vale. 1 kg on ca. 10 000 mesilast. Sülemis 1 kg 6-7000 mesilast, kuna meepõied täis. Infoks. Üldiselt siis mesilaspere suurus jääb sinna 6-80 000 kanti suvel.

Pronksmedal (100p.)

Uskumatu, kuid tõsi

Detsembrikuu Mesiniku http://www.mesinikeliit.ee/failid/mesinik/6_2014.pdf AK artiklist lk 9 võime lugeda:

8. detsembri lõuna paiku väljendas Mart Kullamaa oma e-kirjas koostöökogu partneritele 29. novembri koosoleku tulemuste
ja kokkulepete suhtes rahulolu. Tund aega hiljem saatis ta ministeeriumile teate kavatsusega moodustada uus Eesti mesinduse katusorganisatsioon. Mart Kullamaa lisab, et tema teadmist mööda on sellega valmis liituma EKMÜ, EMTS ja SMÜ. Ilmselt sihilikult on sellest arutelust kõrvale jäetud EML, EMÜ, Põltsamaa MS, Harju MS ja teised organisatsioonid. Ühtlasi soovis ta e-kirjas uue katusorganisatsiooni allkirjastamist kiiresti − “...sellel või hiljemalt järgmisel nädalal” − ja ministeeriumis, et „...tõsta algatuse atraktiivsust...“.
Mis see siis on: kas Mart Kullamaa kummaline soolopartii? Või väljendavad kokku vähem kui poolesaja liikmega (kellest veerand on ka EMLi liikmed) EKMÜ, EMTS ja SMÜ nii oma kavatsust pakkuda katust ja juhtimist Eesti umbes 6000 mesinikule? Kas EMLi enam kui pooletuhandeline liikmeskond, EMÜ mitukümmend kutsemesinikku, lisaks EAMKS ja
piirkondlike seltside rohkem kui kolmsada liiget peaksid vajama ja soovima sellist vägisi pakutavat katusorganisatsiooni?
(AK teksti lõpp).

MK on EKMÜ juhatuse liige.
Jääb vaid loota, et jõuluvana kingib neile inimestele mõistust.

Mõtlemisainet....

Lugedes detsembri Mesinikku läheb meel kurvaks. Miks noorte aktiivsus mõjub vanematele inimestele agressioonina ja ultimaatumite esitamisena? Miks ei taha vanemad olijad vastutust jagada ja pakkuda võimalust noortel midagi ära teha? Miks on soov midagi algatada automaatselt võdsustatud isiklike ambitsioonide ja huvidega? Miks on tekkinud teised mesindusorganisastioonid, kui meil on olemas "toimiv" EML? Miks kasutab osa tuntud mesindus liidreid kurjalt ära oma positsiooni, külvates paanikat, paranoiat ja jättes mulje nagu kõigile tahatekse ära teha? Miks vingutakse, kuid ei pakuta välja lahendusi? Kas praegune suhtumine EML liidri poolt on aus, heasoovlik, solidaarne ja võrdne või peitub selle maski taga midagi muud?

Mnjah...

Liana kirjutas:
Lugedes detsembri Mesinikku läheb meel kurvaks. Miks noorte aktiivsus mõjub vanematele inimestele agressioonina ja ultimaatumite esitamisena? Miks ei taha vanemad olijad vastutust jagada ja pakkuda võimalust noortel midagi ära teha? Miks on soov midagi algatada automaatselt võdsustatud isiklike ambitsioonide ja huvidega? Miks on tekkinud teised mesindusorganisastioonid, kui meil on olemas "toimiv" EML? Miks kasutab osa tuntud mesindus liidreid kurjalt ära oma positsiooni, külvates paanikat, paranoiat ja jättes mulje nagu kõigile tahatekse ära teha? Miks vingutakse, kuid ei pakuta välja lahendusi? Kas praegune suhtumine EML liidri poolt on aus, heasoovlik, solidaarne ja võrdne või peitub selle maski taga midagi muud?

Sekundeerin täielikult! Olen ise 21-aastat vana, see tähendab, et vist noormesinik ikkagi, aga tundsin alguses, kui alustasin (selle aasta maikuus), et siit, eriti netikeskkonnast on väga raske abi saada, kui küsida inimestelt otse, uljas nagu ma olin, lendasin otsekoheselt peale, säutsusin omi arvamusi ja küsisin küsimusi - olgem ausad, mind tambiti mingi hetk nii maa-alla, et ma ei soovinud enam siinse kogukonna tegemistest osa võtta. Vaadake kasvõi seda teemat:

http://mesindus.ee/node/3994

Või seda:

http://mesindus.ee/node/3965

Vaadake, mis bakazuka seal toimus...

Minul endal tegi asja muidugi lihtsamaks, et mul on mesindamine verdpidi käinud, vanaema, vanavanaisa jne tegelenud, sealt olen palju abi saanud, aga ka nende tegemised on iganenud ja selle poole tegevusaastaga olen sellest üsnagi hästi aru saanud.
Minuga võttis siis sügisel ühendust üks murelik lapsevanem, kelle pojale olevat kingitud (vist 17aastane) 1 lamavtaru koos pere ja muu sinna kuuluvaga. Poiss vajavat infot uurimustööks koolis ja olevat olnud ka praktikal. Tegu siis Võrukatega. Ema mure ja küsimus oli aga see, et miks mesinikud, kes peaksid olema nagu autoriteedid ja aitama, noori ja uljaid poisse, oopistükis taunisid teda ja ei soovinud nö oma kogemusi ja oskusi talle edasi anda, isegi mitte läbi selle uuriustöö, mis jääb ju ometi anonüümseks. Jutt käib siis Eesti mesinike keskmikest, ehk 60+ aastastest inimestest.

Olgem ausad, see, mis hetkel toimub, need võimuvõitlused mesinike, erinevate seltside jne vahel - teeb ainult kahju mesinduse mainele, vaevalt noor, kes mõtleb, et tahaks alustada ja äkitselt satub lugema selle foorumi uusi teemasid, siis vaevalt ta midagi julgeb küsida või üldse mesindusega alustada.

Üks ainukene lahendus on - Hakakem sallima ja lõpetagem need avalikud "sõjad", küll siis kunagi saab ka vilju maitsta.

Sigmar

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja aldis3 pilt

Täitsa õige

Ega siin foorumis ei kannata jah midagi küsida hakatakse kohe igasugu soppa loopima.

Pronksmedal (100p.)

üks sent

Kui kilos on 10 000 mesilast siis tõuseb toetus 3 kordseks, 100 € kg kohta. Super !!

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Sopaloopimisest

Sigmar, näed asju põhjuseta mustades toonides. Need kaks teemat, mida näiteks tõid, seal ei karanud ju keegi SULLE turja. Puudutasid lihtsalt kogemata vanemate olijate jaoks hella teemat ja tüübid läksid omavahel karvupidi kokku. Esimesel juhul levitatakse juba ammu kellegi poolt tõestamata kuulujutte mõne vahavahetuskontori vahasolkimisest ja sinu pahaaimamatu küsimus oli päästikuks. Teisel juhul käis näiteks mulle närvidele, et vaatamata Sinu korrektsele ostukuulutusele kus oli ka tel. nr., pidi keegi seda hakkama avalikult kommenteerima. Selle asemel et viisaka inimesena helistada antud tel. numbrile kui kuulutus huvi pakub.
Alustasin ise 4 aastat tagasi täieliku mesindusvõhikuna ja pääsesin suurematest jamadest tänu selles foorumis saadud heatahtlikele nõuannetele. Olen tänulik nõuannete eest metsamesinikule, teemasele, Aimarile, alfale ja teistele kes kohe meelde ei tule. Ei mäleta, et keegi minu lollidele algajaküsimustele oleks kuidagi üleolevalt reageerinud.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja aldis3 pilt

Nii ta on

Kui on korralik kuulutus, siis pole ju mõtet selle kallal norida. Vähe on neid vanemaid tegijaid kes on nõus head nõu andma, olen ka algaja ja olen saanud abi metsamesinikult ja ühelt healt tuttavalt kes on ka juba üle 60a mesindanud.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Austatud e46ld

Pea ikka hoogu! Loe minu teksti tähelepanelikumalt... 1 sendist oli juttu krooniajal nüüd jaga see 15 mesilase vahel.
Uus põlvkond ei suuda pikka Antu teksti süveneda, kes pole ju samuti rahul EML-- venitamise ning seljaga mesinike poole olemisega.

Pronksmedal (100p.)

üks sent

Selge, 100 : 15 =6,6 euri kg. kohta.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

Sigmar

olen sepionuga täiesti samal meelel, et sind ei tampinud vaha ostmise teemas mitte keegi. mina pakkusin ainsana sulle välja konkreetselt hinna 20€ kilo koos hinna põhjendusega(mis võis meeldida või mitte). sa isegi ei vastanud minu pakkumisele ega kammu huvile hinna osas. siis sepionu vihastas:Olgu see siis 20€ või 100€. MIS KURDIMA SALADUS SEE PEAB OLEMA????(ilmselt käis see Sigmari kohta ,sest minu pakkumine oli olemas) Tormi , Aimar ja teemas arvasid ka ,et tehingust huvitatu peaks hinna pakkuma. barrys ja Mõisnik jagasid soovitusi ,mida keegi ei palunud. juki pakkus hinnaks 10€ ,aga selgusetuks jäi kogus ja see ,kas ta soovib osta või müüa. vahepeal kurtis sepionu,et pidevast raha peale mõtlemisest on närvid kole läbi. oligi kõik. ülejäänu oli niisama seltskondlik vestlus ,kus sai kinnitust vana tarkus:
vaidlustes selgub tõde, igaüks saab teada ,et just temal on õigus Smile

Pronksmedal (100p.)

Sigmarile ja teistele noortele

On talv ja kasutage seda aega lõputult netis surfamiseks. Seal on väga palju videosid mesindusest. Igast videost on õppida mingi pisike nipp. Samas peab mõistma mesilaste loomupärast käitumist, et valida õige tarutüüp. Katsetage, missugune mesindusstiil just teile sobib. 3-4 aastaga leiate omale sobiva stiili. Kuigi olen ise 60+, ei soovita ainult vanade nõuannetele tugineda, sest ka mesindus areneb pidevalt ja paljud 60+ ei ole ajaga kaasas käinud. Nad on rahul, kui saavad tarult u 20 kg mett, kuigi on võimalik pea 100 kg saada. Jõudu ja ilusaid jõulupühi!!!

Pronksmedal (100p.)

megastaratel

metsamumm kirjutas:
Toetan Tarumani igat lauset... Metsamesiniku käest ootaks kommentaari AR-i kirjale...
Austatud Antu on ju vingelt mesilastele toetust nõudnud... Ütles, ega mesinikud palju tahagi, üks sent mesilase kohta --- nüüd siis üks sent 15-ne mesilase peale... kui ajaga kaasas käia. Ka Antu ei ole rahul EML- poolt välja töötatud 15 - 14 mesilaspere nõuetega, mis sunnibki tegelikkuses mesilasperede arvu varjama ning saebki seda oksa, millel EML - isi istub...jne. Kuid jääb mulje, et Antu nagu seda ei teaks / näeks... et, ka konsulentide puudumine on EML taolus...ahhh - mõtetu jätkata.......

Muide Megastaratelil on vinged vidiod ilma taruta talvitumise kohta... ma ei oska sinna lehele enam tagasi minna, oleksin siia lohistanud... Tal sama vöönd, mis meilgi siin. Novembris oli tal seal lausa burgaaaa. Nüüd viis juba talvitumishoonesse ilma taruta... Minu jaoks oli vinge, et ka lesed kuigipalju kaasas... olen näinud omal - paarumata emaga talvekobaras leski kevadesse tulemas...
video on siin+
https://www.youtube.com/watch?v=dVTvnaq3rIk

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

näpu näide

rannamees kirjutas:
metsamumm kirjutas:
Toetan Tarumani igat lauset... Metsamesiniku käest ootaks kommentaari AR-i kirjale...
Austatud Antu on ju vingelt mesilastele toetust nõudnud... Ütles, ega mesinikud palju tahagi, üks sent mesilase kohta --- nüüd siis üks sent 15-ne mesilase peale... kui ajaga kaasas käia. Ka Antu ei ole rahul EML- poolt välja töötatud 15 - 14 mesilaspere nõuetega, mis sunnibki tegelikkuses mesilasperede arvu varjama ning saebki seda oksa, millel EML - isi istub...jne. Kuid jääb mulje, et Antu nagu seda ei teaks / näeks... et, ka konsulentide puudumine on EML taolus...ahhh - mõtetu jätkata.......

Muide Megastaratelil on vinged vidiod ilma taruta talvitumise kohta... ma ei oska sinna lehele enam tagasi minna, oleksin siia lohistanud... Tal sama vöönd, mis meilgi siin. Novembris oli tal seal lausa burgaaaa. Nüüd viis juba talvitumishoonesse ilma taruta... Minu jaoks oli vinge, et ka lesed kuigipalju kaasas... olen näinud omal - paarumata emaga talvekobaras leski kevadesse tulemas...
video on siin+
https://www.youtube.com/watch?v=dVTvnaq3rIk

Sa kirjutasid et ei oska uuesti teatuyd lehele tagasi minna , kus oled , eile, üle eile, kuu aega tagasi jne. seal käinud. siis 1 vöimalus on nii
Jut käib motsilla kohta. eksplooreri kohta ei tea, vöibolla on sama vöimalus.

MOTSILLAS on selline link üleval servas nagu AJALUGU vajuta sellele, siis tuleb kast kus on palju meili aadresse ja ka muud kirjad, sealt valid
kirja KOGU AJALUGU ja sealt saad valida kira täna. eile üle eile kuuaja eest käidud jne. kui nendele vajutad saad köik selle pääva meili aadresid uuesti läbi klöpsida siis peaksid uuesti ülesse leidma. NATUKE TÖÖD KUID MITTE VÖIMATU

EDU SULLE

Pronksmedal (100p.)

otsing

Kui lehitseja ajalugu pikk nagu penikoorem, siis on lihtsam otsida youtubest kasutajanimi ja seal on isiku videote kaust kohe näha