puhastuslend

Mul tarud üsna tuulevaikses kohas ja sooja  oli ka päikese käes täna 10 ja rohkem kraadi. Katsin lume plakatitega kinni,augud lahti ja lamavatel kaaned ülesse. Kell 12 olid sõbrad väljas nagu naksti. Konks aga selles,et koondamist tuleb veel tugevalt harjutada. Raame jäetud paar tükki liiast ja pesa ida poolses servas need loomulikult katmatta ja tilguvad. Mesilased lääne küljel vastu servalauda ja söödast tühjad. Ladusin kandi pakid peale, saab näha kuidas läheb. 2014 avastasin sama seisu 25 veebruaril, siis oli mitme pere jaoks juba hilja. Kui kellelgi on kahtlusi kontrollige järgi. Viga muidugi minus aga voolikuga kuulates ei lugenud ma midagi välja,sumisesid ju üsna lõbusasti. Puhastuslend ise oli tugevamatel üsna korralik, nõrgematel nii ja naa. Unustasin lisada,et resideerun Kohila lähedal.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu arvamus

minu arvamus on et kui nad loomulikult ei taha puhastus lendu teha siis praegu ei peaks neid kiirustama puhastus lenuule. kuna peale seda hakkavad nad hauet tegema, kuid sellega vöiks vets oodata. jah mul ka möned pered tegid puhastus lendu, kuid se vöib neile veel saatuslikuks saad, kui poole haudme tegevuseajal külma tuleb miinus 10 kuni miinus 20 kraadi c siis on nad sunitud osast haudmest loobuma, kuna nad ei suuda terve haudme vällja soojendada. selle tagajärjel vöib pere nörgaks jääda.

Teemasele

  Olen selle jutuga täitsa nõus, paraku olin veidi sundseisus. Kahest tugevamast perest kiputi ilmast hoolimatta juba pikemat aega välja ja ega teised palju targemad polnud, seepärast otsustasingi riskida ja ise kaasa aidata. Minu jutu mõte oli aga rohkem tähelepanu juhtimine võimalikule sööda puudusele või valele paiknemisele tarus, kui see, et 10 veebruar on kõige õigem aeg puhastuslennuks. Smile

Kasutaja allikamesindus pilt

Sama siin

Mul paugutasid kah 10 nendal puhastust teha, eranditult kõik pered. Lisa soojustust ei pane ootan kuu lõppu, aga põhiad vahetasin ära.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

proovi

allikamesindus kirjutas:

Mul paugutasid kah 10 nendal puhastust teha, eranditult kõik pered. Lisa soojustust ei pane ootan kuu lõppu, aga põhiad vahetasin ära.

  proovi lae pealt kas temperatuur on tarus  36 kraadi celsust. kui ei ole siis soojustust ära pane, kui aga on 36 kraadi  siis pead panema, soojustuse, kui pesas on 36 kraadi ( vöin möne kraadiga eksida)(raamatust ei viitsinud täpsustada) siis on tarus haue sees, ja seda nad enam pooleli ei jäta, et neil lihtsam pesa temperatuuri oida oleks pane soojustus peale, siis läheb vähem toitu ja kurnad mesilasi ka vähem.

Kui aga 36 kraadi pole siis soojustust ära pane, siis hauet tarus pole.

Kasutaja allikamesindus pilt

tänud

Panen kõrvataha ja lähen mõõdan temperatuuri ära! Lubatakse kuulõpuka ja järgmise alguseks 15+ tea kas kevad käes Wink)

Pronksmedal (100p.)

tarupealsed

Sai just põhjad vahetatud ja tarupealsed ära mõõdetud- kõik vahemikus 6...8C.

Kobarad enamasti üleval juba.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Temperatuur tarulael

35-36 kraadi tarulaelt mõõdetuna ei saa kätte mingil juhul. sellist soojust hoiavad mesilased haudmealas. Raamide pealt mõõdetuna jäävad kevadised näidud isegi haudme olemasolul kümmekond kraadi madalamaks. Kõik sõltub muidugi välistemperatuurist, võimaliku haudmeala suurusest, pealmise soojustuskatte paksusest. Ja muidugi ka sellest, kui kiiresti tehakse mõõtmine peale pealmise soojustuse eemaldamist, sest välistemperatuuri mõhul hakkab pind ju kohe jahtuma.

Allolev pilt on tehtud 3-ndal märtsil 2013

 Temperatuuri kontroll lamavtarus

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Temperaruur tarulael

hakkas mind huvitama,kuna ühel perel käega katsudes täitsa soe st. haue sees.Panin termomeetri kile peale ja soojustuse matid ka ja sain mõne tunni pärast näidu 26,5,nii et Metsamesinikul täitsa õigus .See oli itaalia emaga pere, teistel peredel so.krainidel hauet ei olnud.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Krainil ka haue sees

Eile siis oli see suurem soe päev ja kõigis tarudes elu kees , tehti puhastuslendu , koristati vahapurust ja laipadest tarupõhju jne .  Kena vaatepilt peale pikka pausi igatahes . Täna ilm jahedam ja lendu ega liikumist ei olnud , käisin siis luurel mis kus ja mis seisus elavad , talvesöödast pool on alles ja 14 tarust ainult 3 ei ole tunda veel seda soojust raamide peal , teised kõik kenasti soojad pealt , sellise käelaba suuruse laiguna tuntav. Nii, et põhjust rõõmustamiseks küllaga .