Probleem maja välisseinas pesitsevate mesilastega.

Tere!

Kas keegi oskab soovitada, mida teha olukorras, kus maamaja (Räpina lähedal) veranda seinas on juba aastaid elanud mesilased. Nüüd tahaks hakata maja renoveerima ja oleks vaja nendest rahumeelsel viisil lahti saada. Pesa asub maja päiksepoolsel fassaadil ja suvel käib selle ava ümber ikka võimas sumin. Sellel aastal avastasin veel ka asjaolu, et osad mesilased tegutsevad samal seinal paar meetrit edasi. Nagu oleks mingi laienemine toimunud. Mul endal puuduvad mesindusalased teadmised. Tänud ette igasuguse info eest!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

väga tugev spetsialist ei

väga tugev spetsialist ei ole, aga enne kui targemat kommenteerima asuvad- olen kuulnud et mesilasema feromoon/aine olevat olemas, millega meelitada rahvas seinast välja, näiteks kärjekasti...Udune nõuanne küll praegu, et mingi vägivallatu võimalus kindlasti on Wink

Pronksmedal (100p.)

soovitus

Kevadel, kui ilmad soojemaks muutuvad proovi leida avaus, kus kaudu mesilased seinavahele liiguvad. Kui neid kevadel ei liigu, siis on tõenäoline, et see pere talve üle ei elanud. See aga ei tähenda, et uued mesilased (sülem) olemasoleva koha peale end uuesti sisse ei sea.
Kui kevadel soojade ilmadega mesilaste liikumist täheldada pole, siis soovitaks seina lahti võtta kas seest või väljast ja olemas oleva kärje kõik eemaldada nii hästi kui võimalik. Nimelt meelitab vaha/kärg mesilasi tagasi õõnsusesse, kus mesilased juba kord olnud on.
Soovitavalt võid leida mõne kohaliku mesiniku abiks vaha eemaldamisel. Sama kehtib ka juhul kui mesillased on kenasti talvitunud ja toimetavad kevadel. Leia mesinik, kes avitab renoveerimise käigus tekkivate takistustega.

Päikest, Erki

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja aldis3 pilt

Võta ühendust

53854412

Mesilased majaseinas

 Kui omal mesilastega kogemused puuduvad, siis ei soovita majaseinas olevaid mesilasi torkima minna.  Nende kättesaamine oleneb seina konstruktsioonist ja asukohast selles. Teatud juhtudel on nende kättesaamine võimalik, kuid igal juhul hoiduge suitsiku kasutamisest. Kui otsustate mesilased äärmusliku lahendusena hävitada, siis soovitan ka selleks kasutada kogemustega mesiniku abi.  Minul sellise olukorraga mingid kogemused on ja seetõttu ka eeltoodud soovitused.

Mesilased maja seinas (kinnilaotud vanas ukseavas)

Tere!

Ostsime vana punasest tellisest maja (asukoht Jõgeva vald), mille seina sees on väidetavalt juba aastakümneid tegutsenud mesilased. Tahame lähiajal hakata majal katust vahetama, kuid enne oleks vaja mesilastest lahti saada. Tõenäoliselt elab mesilaspere kunagi kinnilaotud ukseavas. Oleme plaani võtnud selle ukse ka kunagi taastada, seega oleks võimalik pesale ligipääsemiseks kinnilaotud osa lammutada. Selleks aga vajaksime mesinikku endale appi. Meil endil puuduvad selle toimingu jaoks vastavad oskused ja varustus. Kas keegi saaks meid selle probleemiga aidata? 

Nagu järeldada võite, on asjaga kiire.

Janne

55661629