Kärgede desinfitseerimine?

Jep, just küsimärgiga. Sest algajana julgen küsida- millal kärgede desinfitseerimist tuleks teha? Kuulen, et arutatakse vahel sügiseste kärgede desin. teemal-mis see täpsemalt tähendab? Mul suhteliselt uued pered, sügisel peale vurritamist lasin mesilastel kärjed puhtaks limpsida ja mõnele riputasin natuke tuhksuhkrut peale ning panin külma sahvrisse hoiule. Osadel kärgedel natuke mett sees ka, tuhksuhruga ülepuistatult ikka, et kevadel oleks vajadusel süüa võtta neil. Kevadel siis plaanin panna peredesse. Aga kas eelnevalt vaja kuidagi desinfitseerida? Vot see koht on mulle segaseks jäänud. Vanade kärgede puhul asi selge, olengi mehaaniliselt puhastanud ja leeklambiga üle lasknud, mul palju peresid pole, niiet selliselt saab hakkama.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Mõeldud on vahasulatuses

Mõeldud on vahasulatuses käinud kärjeraamide desinfitseerimist, mitte kärgede.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kärgede teso

rannamees kirjutas:
Mõeldud on vahasulatuses käinud kärjeraamide desinfitseerimist, mitte kärgede.

kärgede teso.

Üld juhul tesinfitseeritakse neid raame, mis on talvel mesilaste talvitumisel tarus olnud. need raamid eemaldatakse meega koos sügisel, ja peale viimast mee vöttu , vurritatakse mesi , vaha sulatatakseja raamid tesinfitseeritakse. vuritatud  raamid ,mis järgmiseks aastaks pannakse ootele (sööta raamis ei ole), neid raame vöiks tesinfitseerida  virkonesiga. (paha se ei tee) aga köik seda ei tee. aga sööda raame vist ei tesota, sest ma ei tea kuidas teso söödale möjub.

Mina isiklikult saadan vaha  sulatusse  80-90% raamidest. ja need raamid ka teson. 10-20 % on aga need raamid kus pole hauet olnud vöi kunst kärjed mida pole veel üles ehitatud. Neid raame kasutan nörkadel peredel vöi 5 raamistel peredel ,et nendel start lihtsam oleks.

lihtsam on ennetada, kui tagajärgedega vöidelda