Kärjemesi

Pronksmedal (100p.)

Plaanis alustada kevadel mesilaste pidamisega, hetkel olen selles teemas ikka täielik võhik. Loen ja vaata kõike mida mesindusalast kätte saan, kuid kuna kevad läheneb, siis peaks hakkma ka kärjeraame ette valmistama ning sellega seoses tekkis mul ka küsimus.

Nimelt, kas müüdavad kärjepõhjad kõlbavad ka nn kärjemeena hiljem süüa, või tuleb kärjemee jaoks lasta mesilastel ise kärjekannusid ehitada. Kas olen õieti aru saanud, et esmalt ehitavad mesilased tühja raamivahesse lesekannud ning peale lsekede koorumist on võimalik seda kärge ka mee paigutamiseks kasutada?

Teiseks, millise tootja kärjepõhjasid soovitate osta, olen leidnud sellised pakkujad:

Luke Vahavabrik OÜ, Paradiisimesilane (Nordic Bee Center Oü), LMK OÜ

Parimat

Heiki


 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Lesekannude ehitamine

Tere.

See lesekannude ehitamine sõltub sellest, et palju neid ilma põhjata raame tarus on ja veidi peaks sõltuma ka selle raami asukohast.

Andres.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Kärjemee tootmine

Kärjemee tootmiseks parim lahendus on kasutada sektsioonraame, mis tuleks panna tarru sedasi, et ema sinna ehitatud kärgedesse muneda ei saaks, näiteks ülespoole emalahutusvõret või suuremate vahedega, nii jäävad kärjed ilusad heledad. Raamidesse kinnitad ikka tavalise kärjepõhja või vähemalt kärjeribad, kui põhja kvaliteedis kahtled. Päris omapäi tehtud ehitused kipuvad olema natuke formaadist väljas, mõni paksem ja teine kõrval õhem, vahel hoopis poolviltu ja kõverad. Pealegi ega üldjuhul vaha ei sööda ja lesekannusid täidavad/kaanetavad mesilased veidi tagasihoidlikumas tempos. 

Ja veel, kärjeribade kasutamine annab parimaid tulemusi sel perioodil, kui mesilasperes palju noori mesilasi-ehitajaid ning hea korje. Just neil aegadel ehitatakse kiiresti ja väga korralikud sirged kärjed. 

Maire Valtini artikkel kärjemee tootmisest.

Koorimismagasini kasutamine kärjemee tootmiseks, siin veel pilte, vaata 13-14-15

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu soovitus

Minu soovitus, kui sa pole enne  kunagi mummidega tegelenud, siis soovitaksin  alustada tava mesindusega, ehk tava raamid, ja ni edasi, kui oled natuke (1-2 aastat mäsinud  mummidega )alles siis  kärje meega tegeleda, siis tead kus ema muneb, kuidas emalahutus vöret panna jne, kärje meega tük mässi, ja kui pöhi asju ei tea  siis läheb ema sinna munema ja kärje meel kaubandusliku välimust ei ole. oma tarbeks , vahet pole.

kui viitsid mäsata siis mina ei keela.

aga raamidele pead ika kunsti vöi kärje pöhjad panema kas ribad vöi täis lehed, kui neid ei pane , vöid avastada et mesilased on  kärjed risti ehitanud raamide suhtes (mitmest raamist läbi) . kui kärje lehte ees ei ole , siis suvel ehitavad meilased  lese kanne meelsasti, kuid sina pannakse met vasumeelselt, heidu perele vöib anda pool raamised ribad, täis raami kohta, nemad ehitavad töölis kannud, kuna  nendel on taris kohe uusi tööliseid kasvatama hakata, sügise poole vast teevad ka lese kanne.

Kasutaja Kisquash pilt

Aitäh!

metsamesinik kirjutas:

Maire Valtini artikkel kärjemee tootmisest.
Koorimismagasini kasutamine kärjemee tootmiseks, siin veel pilte, vaata 13-14-15

Tänan viidete eest - põnev lugemine.