kas nälg ohustamas?

Kuidas praegu kõige lihtsamalt tuvastada söödavaru seis? Kahtlustan ühes tarus puudust, kuna mesilased aktiivsed (kile all paistab sagimine kõigides raamivahedes, taru ees on ka palju surnud mesilasi?)  Rumal küsimus vist - aga kas sellise ilmaga võib ka näiteks mõnd raami kergitada, et täpselt näha, mis seis söödaga on?   Puuduse korral - kas võib anda eelmise aasta mett? -kristalliseerunult või peaks "soojendama" pehmemaks enne?   või kandi?  Proovisin ka nuga torgata äärmistematesse raamidess, et näha, kas jääb mesiseks.. ei jäänud eriti.. 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

sööda varu

Sööda varust ja selle lisamisest on pikalt juttu olnud siin kommentaariumis (http://mesindus.ee/node/1614)

Kui lollikindla noameetodi puhul ikka nuga kuivaks/puhtaks jääb, võib asi kriitiline olla. Kui sööt on otsas või kristalliseerunud on vaja kiirelt tegutseda. Lihtsaim ja kiireim viis on kandi paki raamidele asetamine.Kristalliseerunud kärgede soojendamine kardan, et ei anna soovitud tulemust kuna kärjes mee sulatamisel vajub tõenäoliselt kokku ka kärg.Kristalliseerunud mee kättesaamiseks aga vajavad mesilased vett, mida nad praegu kätte ei saa.

  Taru ees olevad surnud mesilased võib olla aktiviseerunud pere poolt välja visatud langetis.

Alati on valikuvõimalus : 1. teha ebasoodsal ajal pesa lahti ja sellega kahjustada mesilasi  2. mesilasi mitte häirida ja riskida pere surmasaatmisega.  Valik on sinu ;) 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kui kardad

Kui kardad et süüa vähe , siis lamavas  1 liist  kobara kohalt ära vötta ja asetad kandi paki peale (täiendus sööt) (mitte ergutus sööt) vöid seda ise teha 1 kg mett, segada (oli vist, mälu järgi,) 4kg tuhksuhkrut. (vöin eksida  ka) kuid kindel on see et kandi peab olema nii paks  nagu piparkoogi taigen.

kui on vedelam , kipub mesilastele pähe valguma ja selle töttu pere hukkub.  kandi kilekotti panna ja siis keset kandit tehakse kärje tänava laiune  kile löige ja umbes 10 cm pikkune  löige (kile löigatakse eest ära, et se mumme ei segaks ja asetatakse selle kohaka kärje tänava kohale ,kust liis eemaldati.   Kui kile auk palju suurem teha siis vöib kandi  haudme soojuse töttu mesilastele pähe valguda. Kandi  on köige kindlam abi nälja puhul.

korpustel liiste pole seal panakse kandi  vahelae peale ,kile auguga vahe lae auguga kohakuti, seal vöib kile auk ka suurem olla, kellel vahe lage pole peab raamide peale panema, kuid siis tuleb vahe krae panna, kuid vahe krae kogu ala ei tohi lahti olla ,se jahutab pere maha, selleks, pannakse kandi raamidele ,sellele asetatakse kile. Kile servad surutakse kinni  vahe kraega, mille peale pannakse katus. Siis jääb vöimalikult väheks lisa ruumi mida mesilased peavad kütma.

 

Siirupi andmine praegu mötetu, pigem surevad kui siirupit vötavad (katsetasin oma mummidega).   raamide andmist pole proovinud (söödaga).

kandi on kindlapeale minek.

 

edu sulle

Pronksmedal (100p.)

Ja kuidas sobiks selline retsept?

https://www.youtube.com/watch?v=JD-dwW7ryAA

7,5 untsi vett on umbes 213grammi ja 5naela suhkrut teeb 2,27kg. Lisaks mõni tilk sidrunheina- ja mündiõli(toiduks kõlblikud). Suhkur olgu tavaline valge roosuhkur!

Ehk on keegi järgi proovinud ja jagab kogemusi?