Müüa mõned mesilaspered

Pole veel põhjalikumat kevadist läbivaatust saanud teha aga tundub, et peresid elanud ületalve rohkem kui endal jätkuks jõudu, soovi ja aega nendega toimetamise jaoks. Seega meeleldi pakuks müüa 4-6 peret. Asuvad L-Virumaal, pered on Eesti raamil, emad märgistatud, kõik noored eelmise aasta sügisel vahetatud, buckfasti rassist. Täpsema info saab huviline personaalsõnumiga. Foorumit pidevalt ei jälgi, seega paluks vastamise ootamisel varuda kannatust või selle puudumisel pigem leida omale soovitav mujalt.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Ikka sooviks

Minul jälle sügisest juba -1 pere puudu. Eesti raamil. Seeega oleks huvitatud ühest perest.

Jaak

50 234 45 

mesilaspered müügis

Tere!

Sooviks 2, kui hind paras on!

5048927

soovin 2 peret

Sobiva hinna korral soovin 2 peret

Soovin osta pere.

Tere.

Soovin osta Eesti raamil noore emaga terve haigustevaba pere.

Palun ühendust võtta omakoda@gmail.com või jätta siia postkasti teade kui on mesilaspere

müügisoov veel olemas.

 Tänudega ons.

Mesilaspere

Oleks ka huvitatud ühest perest, kui võimalik.

Soovin osta 2 pere

Tere,

 

Soovin ka kahte pere kui jagub. Palun kontakteeruda margus.pikani@gmail.com

vastuseks

Tänud huvilistele! Pole jätkuvalt mesilasse saanud aega minna ja pole olnud kahjuks sobivat ilmagi, et läbivaatust teha. Seega pole mul praegu algpostitusele suurt lisada midagi. Maisse lükkub see müük tõenäoliselt kui lumi uuesti maha ei tule.

Niipaljut märgiks, et eelistaks igaljuhul müüa kõik 6tk. korraga ühele ostjale, kuna ühe- kahekaupa oleks keeruline leida sobivaid aegu ja transport mesilasse ja tagasi on seotud samuti lisakuluga. Hinnast niipalju, et annan 6tk. ostjale 100€/tk. Kui asi läheb siiski 2 pere kaupa müügile, siis on tüki hind 120€. Ei tohiks vist olla palju küsitud 5-6 kärjevahe mummide ja 6-7 täisraami eest, või parandage kui on?

Pronksmedal (100p.)

hinnast niipalju, et...

...mina küll isegi 150 ga kevadel ei müüks ühtegi mesilasperet. Sest ületalve pere tagasihoidliku toodangu juures mesi (40 kg) maksab juba isegi 240 € lisaks veel (voibolla) sellest perest saadud ja müüdud idupere või sülem,  ja muidugi vaha ka.

Pronksmedal (100p.)

Nojah

Tundub, et Serk´il on mingi väga hea süsteem aretatud kus mesilased ise laiendavad ja hooldavad ennast ja siis on veel taruga ühendatud kolm mahutit vaha, mee ja õietolmu jaoks :) 

Pronksmedal (100p.)

Mesilasperede hinnad Saksamaal

Võrdluseks hinnad Saksamaal: http://www.imkermarkt.de/typ/2/kategorie/2

Pronksmedal (100p.)

Mis hinnad, siis on Saksamaal?

Ei oska saksa keelt ja näe hindasi. Kes saksa keelt oskab ja viitsib jamada võiks jagatud lingist otsida välja müügis olevad pered kus on ka hinnad juures.
Oleks tõesti huvitav teada mis mujal EU riikides mesilasperede hinnad on?

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

gulag

ära sa märgi... kas tõesti hakkavad eesti mesinikud aru saama võõrkeelte oskamise vajalikkusest? Isakest Jossifit oleks nüid tarvis... peksaks kutsikad tagasi kolhoosilauta, kus nende koht on Laughing out loud

th...-igati kiiduväärt

th...-igati kiiduväärt suhtumine...nagu enamusel nn.speysialistidel...ISIS tule ise appi...

Pronksmedal (100p.)

Aga Ühend Kuningriigis ...

 ...müüakse 3naela mesilasi pakitult 160-ne naelsterlingi eest: www.bshoneybees.co.uk/packages

Ja mis siis! Turg kujundab hinna!

aga IIsraelis?Kas mesi on

aga IIsraelis?Kas mesi on üldse kosher?

Shalom el Israel

Pronksmedal (100p.)

ise ennast hooldavad mummid

oma töökulu ja ka osalised muud kulutused iga pere kohta muidugi käivad asja juurde. Ja kui need on toimunud eelmise hooaja sees, siis tuleb ju see vaev ja kulutused SELLELE hinnale veel juurde lisada! Nii, et Pipikas, kui tahad võid ju poolmuidu müüa, aga õhku täis ei ...!

Head ennast hooldavate mesilaste aretamist Teildi !

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Mesilaspere kevadine hind

Mesilaspere kevadine hind koosneb mesilste, mesilasema, kärgede-raamide, haudme ja talvest ülejäänud sööda maksumusest. Peale selle lisanduvad hinnale eelmisel sügisel tehtud kulutused pere ravimisele ja söötmisele, samuti ka talvisele kaitsmisele loodusjõudude ja loomade eest. 

Eeldatavat saaki arvestades olen ka ma mina seda meelt, et mesilasperede kevadine hind on ostjale üpris soodne. Eeloleva suve tööd ei mängi siinjuures mingit rolli, need saab sügisel tulust maha arvestada. 

Pronksmedal (100p.)

Koshermesi!

Siin ta on: www.worldofjudaica.com/israeli-kosher-food/honey

Ja ennetavalt! Islamis on mesi alati "halal"(lubatud)! special.worldofislam.info/Food/halal_haram.html

Pronksmedal (100p.)

Kas eelmisel aastal

Kas eelmisel aastal mesilasperele tehtud kulutusi ei kompenseeri meemüügist saadud tulu? Mida rohkem kulutusi mesilaspere nõuab seda odavam peaks hind olema. Müüdavast meesaagist kulud maha arvestada. Serkile veel niipalju, et iduperesi tehes väheneb meesaakKui hind liiga üles kruvida, siis on oodata ida või lõuna poolt massilist mesilasperede sissetoomist kuna hinnavahet arvestades teenib hästi.
Hinna määrab eelkõige turul ikkagi nõudlus. Kui 250ga ostjaid ei leidu, siis tuleb hinda langetada. Kui 100ga tekib puudus, siis võimalus hinda tõsta.

Tere, soovin kaaa . Kas on

Tere, soovin kaaa Laughing out loud. Kas on veel alles ?

Pronksmedal (100p.)

vastasin ju ikkagi *mym*ile

nimelt *mym* kõhkles, et kas 100 kuni 120 pere eest on palju küsitud. Ja siis ma avaldasingi lihtsalt OMA mõtte. Aga muidugi TURG määrab hinna ja see kui suur soov on müüjal peresid müüa. Samas vel ka *soss-sep*-ale: 1. kui olen eelmisel aastal selle pere meemüügist saanud tulu, et kas ma pean ta siis nüüd kevadel minema viskama vä? 2. paljud raamatud ja mesinikud ju soovitavad, et tehke iduperesid või poolitage ja nii edasi, ja, et SIIS meesaak suureneb- mitte ei vähene, nagu Teie (soss-sepp) väidate

Aasta mesinik

ˇOstan kõik korraga ära.

 Võite teha pakkumise. Ostan kõik ära. Olen Lääne-Virumaalt Tel. 5213894

Pronksmedal (100p.)

See on

serk kirjutas:

oma töökulu ja ka osalised muud kulutused iga pere kohta muidugi käivad asja juurde. Ja kui need on toimunud eelmise hooaja sees, siis tuleb ju see vaev ja kulutused SELLELE hinnale veel juurde lisada! Nii, et Pipikas, kui tahad võid ju poolmuidu müüa, aga õhku täis ei ...!

Head ennast hooldavate mesilaste aretamist Teildi !

Väga õige suhtumine Smile Eks targem oleks tõesti kõik kulud ikka "potentsiaalsele" meesaagile otsa virutada ning lisaks mitte unustada rahasse arvutada mesiniku kaotusvalu.