Haue

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja aldis3 pilt

Lugu selline, et vaatasin pered läbi ja ühes peres puudus haue ja munad oli ainult kümmekond kooruvat mesilast, muidu suur tugev pere 8 raamil. Kas võib olla et ema lõpetas munemise kui ilmad külmad olid.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Haue puudub

Seda ei tahaks uskuda, et ema munemisest täiesti loobus, eriti tugeva pere korral. Samas nagu minugi eilne mesila kontroll näitas, on haudmetegevust vahepealse jaheda perioodiga väga tugevalt piiratud. 

Äkki tegu vanema ja mitte eriti hästi paarunud emaga kel seemnevedelik lihtsalt otsa sai? 

Muidu oleks ju kõige tõenäolisem, et eelmise kontrolli ajal jäi ema kuhugi vahele ja sai viga või surma, aga 3 nädalat tagasi olid juba külmad ilmad ja vaevalt Sa paari plusskraadiga taru lahti tegid. 

krt...minu mesilased vist?

krt...minu mesilased vist?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja aldis3 pilt

See aasta

esimest korda tegin selle taru lahti. Unustasin muidugi kirjutada et ega ma ema üles ei leidnud.Kas sul metsamesinik on mõni varuema varuks.

HAUE

kõige tõenäolisem on et EMA on hukkunud

Pronksmedal (100p.)

Haue.

Kontrollisin eile ja täna hommikupoole perede seisukorda. Kaanetatud hauet praktiliselt pole. Enamjaolt on emad värskelt munenud.Paaris peres oli ka vaglastaadiumis hauet. Eelmise aasta suira polnud kärgedes kusagil näha.Ju on suiravarud ammendatud ja emad sellepärast munemises pausi teinud.Nüüd on aga olnud mõned head lennuilmad ja kärgedes värsket õietolmu päris palju. Emad on uuesti munema hakanud. Paar aastat tagasi oli sarnane seis.

 

võin kasti õlle peale kihla

võin kasti õlle peale kihla vedada,et mesilasema elus...

Haue

mesilas emapraegusel ajal täitsa munemist kül ei lõpeta isegi kui suira vähe

Pronksmedal (100p.)

Paluks tõlget.

talv kirjutas:

mesilas emapraegusel ajal täitsa munemist kül ei lõpeta isegi kui suira vähe

mesilased teavad et tuleb

mesilased teavad et tuleb Planeet Maa lõpp..

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Aga millal

tuleb maailma lõpp,seda mesilased küll ei tea.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

näide minu perest

see aasta minul ühes peres oli selline olukord kus tugevas peres, oli esimesel vaatlusel valge täppiga ema 2 nädalat hiljem aga olid ema vahetuse teinud, ema oli kupust vällja tulnud, ja lodis raamidel,löin maha, kuna leski veel pole, kes teda paaritaksid, kui ma uut ema poleks andnud oleks se pere hääbunud.

2 vöimaluis on et vana ema  ja tal sai sperma otsa ja muneb sul küürak hauet.

3 vöimalus ema hukkunud, ja töölised munevad küürakat.

koralik ema muneks praegu ika pool raami ja rohkem (tugev pere)   nörgad vets vähem. kui aga on 10-30 kannu munetud on emaga midagi viga

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja aldis3 pilt

Kas on

küürakhaue alati kaanetatud kõrgemalt, sest kannus oli mitu muna aga kaanetatud oli nagu haue ikka.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

küürakas haue

aldis3 kirjutas:
küürakhaue alati kaanetatud kõrgemalt, sest kannus oli mitu muna aga kaanetatud oli nagu haue ikka.

See kui kärje kannus on mitu muna ei ole veel kindel et se pere küürakat muneb, kuid valvsaks vöib  küll olla. noor ema kes on paarunud (suvel) ja pere kus on vähe amm mesilasi on ka nii et kannus on mitu muna.

 

küüraka  tundemärgid on  kannus olev muna vöi munad ei ole kannu keskele munetud, kannus on mitu muna, ja kaanetamisel on eba ühtlase körgusega kaanetatud haue,   enamasti on nii et  munetud on  kää laba suurune lapike hauet (vöi vähem)

 

Alati ei saa vaadata küüraka audme tunnust et munad ei ole munetud kärje keskele, kuna  kui emal sperma otsa saab siis muneb ta ka keset kannu viljastamatta munad millest kasvavad lesed, kui munad on kannu serva munetud  on tundemärk et töölised munevad. (nemad munevad kannu serva selle pärast ,kuna nende taga keha on lühem kui emal ja nende tagakeha ei ulatu kärje pöhja.

 

Köige kindlam on audme kaanetust vaadata, seal nääd et 1 kann on teisest 4-5 mm körgem vöi madalam. koraliku ema haue on nagu sile vineer.

küüraka kaanetus  ei ole sellepärast ebaühtlane et seal kitu muna on, (sina nääd küll et neid mitu on , kuid kui need  arenema hakkavad siis osad sealt visatakse vällja. kaanetise ebaühtlus tekib sellepärast et need munetavad munad on spermaga viljastamatta, ja teadaolevalt hakkab siis  töölis kannu kasvama lesed, kuna lesel on seal vähe ruumi siis ehitatakse kannud pikemaks. ja nendest öigeid leski ka ei tule