ma ei oska enam midagi arvata

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

kuna mu põhimure on olnud pidev sülemlemine, siis sai Mezimehe abiga muretsetud emaeralduseks taruvälised "aparaadid". kollased, plastkust, ümmarguste aukudega. panin siis need korralikult ette ja mõtlesin, et ehk selleks aastaks on siis mure murtud...aga kus sa sellega. eile tabas mind järjekordne sülem. ei hakanud erutuma selle peale, mõtlesin, et kuna ema välja ei pääseniikuinii, siis lähevad ise tagasi. aga kui nad ka täna lõunal veel seal oksa küljes rippusid, hakkas asi kahtlasena tunduma. kas oli ema dieedil ja pressis end ikka läbi vms...ma ei tea! õudne lihtsalt.
kuna sülem oli suhteliselt väike(kui võrrelda eelmistega), siis mtlesin, et las lähevad, kui neil mujal parem on. aga mu elukaaslane, kes pole mesilast eriti rohkem näinud, kui mina, hakkas ikka rääkima, et paneme karbiga varikatuse alla elama:) ja ta ei jätnud seda juttu enne, kui ta oma tahtmise sai. ehitas mingisse kasti kärjehoidjad, saagis lennuava sisse ja oligi valmis. minu kergel juhendamisel ajas mesilased sisse ja nüüd nad siis elavad meil sügiseni seal karbis. kui muidugi uus elukoht võetakse omaks.kast on mähitud suurde tekki! aga parem ikka kui vihmaga oksas rippuda, eksole!
eks ta eriti hädine välja näeb, aga vähemalt on mul süda rahul, et neid päris ära ei lasknud lennata. eks sügisel siis vaatame, mis teha nendega!

Seda kannet ei ole veel hinnatud

Kommentaarid

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

piskesed nõuanded

Kuigi ma ei tea millised on su tarud (lamav vöi korpus)? kuid on teada,et praegused mesilas emad (mis on ar etatud) munevad tunduvalt rohkem kui need kellest aretama hakati. Seega hakkavad lamav tarud lihtsalt väikseks jääma. Seega kuna emal ei ole vöimalik kuskile muneda, pole kaa mesilasel ka tööd .Juhtub veel korje vaene aeg (nagu suve esimese ja tgeise poole vahel tavaliselt on ongi sülemid kääs. Tänapäeva mesilastel peab ikka vähemalt 40 täis raami olema. Vahest kaa rohkem . Mina isiklikult kasutan korpus tarusid. mina laiendan iga nädal. töstan kinni kaanetatud ja vahest isegi lahtist hauet üles emalahutus vöre peale .Ja need asendan kunts kärjega. Siis on emal munemis ruumi jamesilastel on kaa tööd. Naad ehitavad kärgi toidavad hauet ja kui korje tuleb lähevad ka korjele. minul läheb 15 pere kohta 1 või 2 sülemit. See tuleb sellest et osad mesilasemad on sülemlemis lembelisemad kui teised. Need tuleb välja vahetada. Muidugi ei tohiks kasutada sülemlevast perest saadud emasid. Sellega kannad sülemlemis tungi edasi. Kui soovid ise emasid teha tuleks neid teha selles peres kus on köige vähem esinevaid süülemlemisi aasta kohta ( siis väheneb sinu tehtud emadel sülemlemis tung.

Nüüd teisest asjast. mut on palju tutavaid mesnikke . neist 5 on elu kutselised seega üle saja pere. Üks neist elu kutselisest akkas suurt mesilat looma, sai ta kolhoosist vöi sohvoosist palju tarusid. Esialgu pani ta koralikudesse tarudesse kuid löpus polnud tal koralikke tarusid. Kuid laiendas edasi .Ta pani igase taruse mis vähegi kokku ei kukkunud.Ta lootis et jöuab koralikkudega asendada. Kuid ta ei jöudnud, siis otsustas sisse sööta ja talvituma panna . Kevadel selgus, et räbalattes tarudes talvitusid köige paremini. osad tarud olid nii hullud et vihm ja lumi sadasid mesilas kobarale pähe. Pealmine kiht mesilasi külmus ja tekitasid sellega katuse .
kevadel polnud äda midagi. Kuid nendes peredes läks rohkem sööta.