sel aastal mina mett ei saa

Ongi nii, et võilillemesi, mille ma varasuvel tarust ära tõin jääb mul sel aastal vist esimeseks ja viimaseks. Eile käisin kaemas, mida nad siis seal õige teevad. Tarus nagu sülemlemiseelne seisund. Mesilased vahelaudade taga. Kuppe küll polnud ja hauet oli ikka ka, aga meest olid kärjed tühjad.
Tõsi ta on, et ilmad pole eriti kiita olnud, aga nii hullud nad kah pole ju, et üldse mett ei ole.
Minu mesinikustaaž väga väike, nii ei ole mul sellist olukorda ette tulnud.
Kuidas teistel mesinikel läheb? Kas ongi kehv meeaasta või olen ma millegagi totaalselt puusse pannud?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Korje

Oled jah totaalselt puusse pannud!
Nimelt oled jätnud mesila lähedale külvamata mõned hektarid erinevatel aegadel õitsevaid häid meetaimi!!!

Ok, see oli nali Smile
Pärast mõningast majanduslikku kaalutlemist on selge, et vaid mesilastele põldu harida küll sügavat mõtet pole.

Märksa tõenäolisem on siiski see, et meeaasta pole kiita. Nii meetaimede hulk kui ka liigid on piirkonniti võrdlemisi erinevad, annan siinkohal hinnangulise tagasivaate oma mesila piirkonnas valitsenud korjetingimustele.
Paju. Suurepärane kevadine mee ja õietolmutaim. Massilise õitsemise ajal max. temp. naapilt üle 10 kraadi, lõpupoole kolmel päeval 18 - 20, no mis korjet siis tahta!
Aprilli lõpupoole korjasid paar päeva päris intensiivselt, tõsi küll, seda tehti naabri mesipuudest mistõttu ta oli sunnitud kolm peret maha kandma.
Mais vahtra õitsemise ajal oli küll soojem, samas natuke vihmasevõitu.
Võilille ajal polnud ilmal vigagi, kahjuks on seda minu mesila piirkonnas suhteliselt vähe.
Viljapuudelt-põõsastelt olen saanud sageli tubli täienduse meevarudele, vaatamata suht madalale saagikusele on neid lähikonnas hulgaliselt. Paraku jäi eriti õunapuude õitsemisaeg äärmiselt lühikeseks, seega ei saanud sealt praktiliselt midagi.
Vaarikate õitsemine möödus hoolimata kenadest korjeilmadest nii märkamatult, et ei saanud arugi, õitsesid või mitte.
Juulis hakkasid õitsema siinsed peakorjetaimed nagu põdraknep ja pärn, viimane annab küll harva kuid see-eest tõhusalt. Paraku on selle kuu teisest dekaadist siiani seganud korjet küll vihmad küll tugev tuul. Ainsa ideaalse korjepäevana nimetaksin 17-ndat juulit, kus suure saagi tarrutoomiseks olid kõik tingimused olemas: peaaegu tuuletu, õhusooja maksimalselt 25 kraadi ja heade meetaimede massiline õitsemine.
Selline ikaldus tänavu muidugi ei ole nagu 98-ndal aastal, kus mesilaste augustikuuni hingeshoidmiseks kulus suve jooksul rohkem kui kotitäis suhkrut, kanarbikultki suutsid mesilased vaid keskmiselt 10kg taru kohta kokku koguda.
Niisiis alla keskmise meeaasta ilmselt. Aga lootus sureb viimasena, augustikuu on veel ees...

Ilma haudmeta

Ostsin umbes kuu aega tagasi 2 mesilasperet. 6-raamilised, millest 2-kunstkärge, 2-haudmega ja 2-meega. Panin ise juurde veel kummalegi 1kunstkärje. Kõigepealt hakkasid mõlemad pered emakuppe ehitama. Üks neist keset hauet, mis minumeelest näitas, et ema on kaotsi läinud. Teine kärje äärtele. Hävitasin kõik kupud, kuid igaks juhuks jätsin kummalegi ühe kupu alles. Tänaseks päevaks on kõik kunstkärjed üles ehitatud, kuid hauet pole! Kõik on mee all. Kas see tähendab, et kummaski pole ema? Olen algaja ja mul pole ka kuskilt juba ülesehitatud tühjasid kärgi võtta. Kas peaksin ostma haudmega kärgi juurde ja palju see maksta võiks? Igasugune abi teretulnud.

sel aastal mina mett ei saa

Hei Marri.
Nagu eelnevast aru võis saada siis oled nö. hobi-mesinik, hobinduse juures on kõige tähtsam protsess ise mitte hobinduse saadus. Minu hobiks on laisklemine ja muidu vedelemine, aga oma hobinduse saadustest nagu ülemäärane vöö ümbermõõt, kõrge vererõhk jne. ma kull huvitatud ei ole. NAUDI PROTSESSI ennast.
edu nautimisel. tervitab oss

tervitused ossile

eks ma naudingi. Aga naudnigu teeb nauditavamaks teadmine, et ega teistelgi hiilgav mee-aasta pole. Eestlaste värk, teadagi.